• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4340

Tomi89

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2017
Poruka
78
Ja dok sam tanjurao uvijek sam zadnji prohod išao sa četvrtom brzom sa Zetorom 5320, tanjurača 24 diska. Jedino kaj treba prve iskrižat do kraja a zadnje skoro izravnat tak da se ne rade brjegovi. Priznajem onda ih dobro osjeti.

Ali isto tak treba primijetiti da zetori sa prednjom vučom imaju brže brzine nego ovi bez prednje vuče, tako da Zetor 4340 nema šanse sa četvrtom brzom tanjurat sa 24 a kamo li sa 28 diska
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
ne ovise brizne o prvom pogonu . razlika ti je u bočnim reduktorima oni koji imaju pakne za nožnu i pojas za ručnu kočnicu oni idu 25 kmh, većinom ih imaju 33xx , 43xx i 53xx a ovi koji imaju diskosne kočnice oni idu 30 kmh obično ih imaju 63xx i 73xx, ali viđal sam i da ovi slabiji imaju te kočnice vjerovatno prema tržištu i narudžbi.
inače sam i primjetil da ovi sa sinhroniziranim mjenjačima imaju prve 4 brzine malo sporije od ovih koji nisu sinhronizirani .

kaj se tiče tanjuranja u 4 brzini mislim da to nema veze sa tanjuranjem već čistim maltretiranjem (trganjem) strojeva može i u 5 probal sam i ide .
prije 4340 sam imal 4320 pa su tu usporedbe kaj se tiče mjenjača i brzina.
4340 ima sinhronizirane sa reverzerom a 4320 je bil nesinhroniziran.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
1, 2 , 3 , 4 ,a peta je ista jer je direktna i na sinhroniziranom i nesinhroniziranom mjenjaču.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Mislil sam jel sinkronizirana i prva?
Koliko znam, na ovima s 5+R su sinkronizirane samo 2-5 (ili 4-5 na starijim modelima).
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
prva i rikverc nisu sinhronizirane ni na jednom a postoje i gdje su samo 4 i 5 sinhronizirane
na mojem 4340 reverzer i prva nisu sinhronizirane , a vozil sam i jednog koji je imal samo 4 i 5 sihroniziranu .

i taman kad sam bil siguran da reverzer nije ni na jednom sinhroniziran onda sam se dopisival sa jednim mehaničarom iz bosne i on veli da je slagal jednog koji je imal sve sinhronizirano reverzer i 1 brzinu . normalno traktor je uvežen iz sjeverne amerike i ima skupe i rijetke sinhrone koji se više ne proizvode a radili su se u italiji .
 

tv732

Član
Tu od
28 Stu 2009
Poruka
32
molim jedan savjet.
kupio sam zetor 334o uvoz iz amerike i sada trebam svo ulje izmijenjati.
Da li bi u diferencijale smio nasuti npr benzin da samo ispremem staro ulje i sve opiljke eventualno ako su ostali.
hvala puno
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Nemoj ispirati benzinom.
Nakon rada spusti poluge hidraulike, te izcijedi staro ulje, te ulij novo.
Ako baš hoćeš ispirati, ulij oko 10-tak litara novog ulja, provozaj se, uključi hidrauliku, podigni poluge par puta, te onda opet izcijedi ulje kojim si ispiral i ulij novo.
Isto tak napravi s prednjim mostom (svaki reduktor i diferencijal) i volanom.
U motoru samo ispusti ulje, operi ili zamijeni filter i nalij novo.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pozdrav
Problem na 4340, traktor pod gasom lagano trokira, znaci radi neravnomjerno, najvise se to osjeti kad mu na mjestu stisnes gas do daske, ima 4000 sati, skinuli pumpu i dizne, majstor veli da su u super stanju.
Na leru radi dobro
Moguce da bi bilo do ventila na glavama, ventili inace nastelani ok
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Zmjeri kompresiju ak je ista na sva 4(manja razlika prolazi) onda mjenjaj bošistu.
Ili jedan od elemenata ne baca na ful gasu dobru količinu ili je regulator dobil lufta, regulator on nemože primijetit na stroju kad ju zavrti, jedino ako ga rastavi.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Bila pumpa kod Cegeca u Zelini, veli da ispital pumpu i regulator, da je sve u super stanju, veli nek skunem glave
Jedino kaj primjetim na traktoru, kad se vozim niz brijeg, npr u 5 brzini, baca plavi dim na auspuh, ali samo kad drzim nogu na gasu, kad pustim gas onda nista
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Hehe, nisam ni sumnja. A niš napravi kak ti je on rekel pa onda dalje.....
Ili iznajmi pumpu pa vidi kak se ponaša sa drugom :)
 
Posljednje uređivanje:

Ivan06

Novi član
Tu od
18 Velj 2023
Poruka
10
Pozdrav svima. Imam pitanje u vezi zetora. Na odušak mi puši a traktor ima 2000rs, a nije radio teške poslove. U čemu može biti problem?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pozdrav svima. Imam pitanje u vezi zetora. Na odušak mi puši a traktor ima 2000rs, a nije radio teške poslove. U čemu može biti problem?
Propuštaju karike..to ti je tak
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Pozdrav svima. Imam pitanje u vezi zetora. Na odušak mi puši a traktor ima 2000rs, a nije radio teške poslove. U čemu može biti problem?
Probaj mu odušak preseliti, a ako samo puši možda je do hladnoče.
Dok ne curi ulje na njega dobro je.
 

Ivan06

Novi član
Tu od
18 Velj 2023
Poruka
10
Primjetio sam danas kad sam ga vozio da kapka voda na odušak kada puši i troši vodu iz kilera i nepostiže radnu teperaturu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Pukla piksa, glava, gumice.... teško je na pamet reči ali nekaj od toga je.
U ulju nema vode?
 

Najnoviji postovi

Na vrh