• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4340

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
ovako prijatelj kupio zetora 4340 1996.godiste pa nam se cini da je kvacilo nekak tvrdo,i stalno svijetli ona lampica od pritiska zraka u boci za zracne kocnice i di on ima sigurnjak kad se bocan napuni di bi ono trebalo pisknut jel to na boci?? inace traktor je odlican velika kabina unutra motor kao da ni necujes udoban ma sve 5.kardan ima samo 540 okretaja a tamo ispod sica pise da ide neka vilica koja se zakrene pa se moze prebacit na 1000 okretaja jel zna netko sta o tome?i kocnice su malo losije mi se cini moras jebacki stisnut,i nije bas brz 25km/h.

Prijatelju, možem mi reći za taj traktor šta je kupio frend, koja je to godina, kolko radnih sati, i cijena? i aka nije problem da se raspitaš, koliko ga je izišao prijepis?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Prijatelju, možem mi reći za taj traktor šta je kupio frend, koja je to godina, kolko radnih sati, i cijena? i aka nije problem da se raspitaš, koliko ga je izišao prijepis?

96 godina oko 4000 kaze gazda da ima od prvog vlasnika 11500 je dao eura za prepis neznam koliko ga je izislo
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Neznam kolko ste zainteresovani, ima kod mene prijatelj prodaje ZETOR-a 4340 94 godiste, oko 1300 radnih sati. posjeduje i utovarivac.

Traktor bi mogao doci bez utovarivaca za oko 10000€, a
sa utovarivacem za oko 11500€.

Gume mu mogu nove zaradit, ostalo je sve u top stanju.

evo i slike traktora :
dscn1738h.jpg



;);)

EDIT: Traktor se nalazi u Gračanici / BIH
uvezen iz Amerike. :D
 
Posljednje uređivanje:
L

ler

Guest
ovakvog zetora za 11500eura sa utovarivačom u hrvatskoj nemožeš kupit za te novce šteta bi bila da se skine utovarivač treba provjerit koliko košta carina i prevoz mislim da mi nitko neće zamjeriti na ovoj poruci
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
ovakvog zetora za 11500eura sa utovarivačom u hrvatskoj nemožeš kupit za te novce šteta bi bila da se skine utovarivač treba provjerit koliko košta carina i prevoz mislim da mi nitko neće zamjeriti na ovoj poruci

računaj uvoz, i trošarinu, pa češ viditi kolko te izađe. a za te iste novce uvezeš iz slovenije par godina mlađeg i to ak se nameriš, možeš ga nači i sa prednjim hidraulikom.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Po meni cijena prevelika za 94-tu g.

i to, a i malo je to sati za traktor star 16 godina, ispada oko 80 sati godišnje prosječno. a tko je god uzimao taj traktor novi, još sa utovarivačem, sigurno ga nije kupovao da bi s njim pravio 80 sati godišnje, šta se samo vidi iz slika kave su mu gume. realno gledajući, teško je naći malog fergusona oko 90 godine koji ima tak malo sati, a ti trakotri rade mahom na malim gospodarstvima, pa imaju daleko više. ili je sat bio neisparavan koju godinu ili je prebrikava, a nije ni novi teško ugraditi
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
da se i ja malo nadovezem...
tko je uspio poderati gume sa 1500sati???
nebi bilo lose pogledati godiste proizvodnje guma!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Zavisi od kud je traktor uvezen. Kak je bilo i prije traktora uvezenih iz SAD-a, vjeruje da je i ovaj od tamo te nije čudo da ima malo sati, je je bil pri vikend farmera. Sudim to po Quicke utovarivaču. A utovarivač pojede prednje gume.

Inače, oglas je star 3 mjeseca, pa koliko je uopće aktualan?:scratch
 
L

ler

Guest
traktor je prodan a reko sam vam da se kod nas u hrvatskoj sa tim utovarivačom nemože kupiti za te novce
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
da se i ja malo nadovezem...
tko je uspio poderati gume sa 1500sati???
nebi bilo lose pogledati godiste proizvodnje guma!

DA se dzabe ne raspravljate, traktor je prodan podavno zaobravio sam navesti...:butthead:
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
1.ta serija 4340 nema kardana 540 1000 ta ručica koju spominješ odnosno rupa je pedviđena za ručicu preko koje prebacuješ 540 1000 obrtaja 4340 kiji je iz uvoza ima zadnje gum 16.9.30 taj ima ručicu za brzi kardan 2.6340 svaki ima 540 1000 kardan dva pomoćna cilindra ,vanjske cilidre za kočnice kako neki nazivaju disk kočnice itd

ja imam problem sa kočnicama na zetoru 7745, i to kad ide uz brdo nemogu ga lako zaustaviti a kad idem niz brdo koči kao ukopan, vozio sam ga na tehnički pregled gdje su mi rekli da nema dovoljne sile kočenja
 
Posljednje uređivanje:
M

maliali

Guest
moze pomoc od nekog iskusnog zetoroljupca???
umalo sam kaparisao zetora 5341, 2001.god., no medjutim prije toga navratim u trgovinu sto prodaju dijelove za zetore i covjek me je definitivno odvratio od te avanture s obzirom na skupocu dijelova (npr. 1 kocioni cilindar 580,00 KM ili oko 270 eura...).
sutradan nazovem drugu trgovinu koja isto prodaje dijelove i isto mi covjek potvrdi.
U medjuvremenu naletim na zetora 4340, 95.god. i usput pitam covjeka iz druge trgovine kakva je cijena dijelova za njega.
on mi rece da postoje navodno 2 serije 4340.
1. sto prave cesi,
2. sto prave talijani.
Navodno za ceske modele su dijelovi jeftini dok su za ove druge ubitacno skupi?????
pomalo zbunjen nazovem covjeka iz prve trgovine i pitam ga za cijenu dijelova 4340? On kaze da nema skupih jeftinih vec da su svi isti...
e sad mi nista nije jasno???!??
MOLIM POMOC!!!
 
M

Miško 007

Guest
da se i ja malo nadovezem...
tko je uspio poderati gume sa 1500sati???
nebi bilo lose pogledati godiste proizvodnje guma!

U tome si u pravu te orginal gume traju po 15 godina a njih nema sa 1500 sati... :oops:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
moze pomoc od nekog iskusnog zetoroljupca???
umalo sam kaparisao zetora 5341, 2001.god., no medjutim prije toga navratim u trgovinu sto prodaju dijelove za zetore i covjek me je definitivno odvratio od te avanture s obzirom na skupocu dijelova (npr. 1 kocioni cilindar 580,00 KM ili oko 270 eura...).
sutradan nazovem drugu trgovinu koja isto prodaje dijelove i isto mi covjek potvrdi.
U medjuvremenu naletim na zetora 4340, 95.god. i usput pitam covjeka iz druge trgovine kakva je cijena dijelova za njega.
on mi rece da postoje navodno 2 serije 4340.
1. sto prave cesi,
2. sto prave talijani.

Navodno za ceske modele su dijelovi jeftini dok su za ove druge ubitacno skupi?????
pomalo zbunjen nazovem covjeka iz prve trgovine i pitam ga za cijenu dijelova 4340? On kaze da nema skupih jeftinih vec da su svi isti...
e sad mi nista nije jasno???!??
MOLIM POMOC!!!

Ne rade se traktori u Italiji, već su prednji mostovi češki na starijim tipovima, a talijanski Carraro mostovi na novijim serijama traktora (do danas). To su oni s centralnim pogonom i bijelim felgama.
Za Carraro mostove dijelovi su sigurno skuplji, ali to je provjeren i pouzdan proizvod koji se rijetko kvari.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Pogonski dio Carraro stelova je odlican(diferencijal,polisovine,reduktor),ali su osjetljivi na nosivim dijelovima(aksijalni lezaji,rukavci,centralni bolcn).Pogotovo na MF-ovim kombinirkama.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
pa da, rade mostove, a ne kompletne traktore. ubiti samo ako na vrijeme podmazuješ i paziš na ulje u reduktorima i difernecijalu, nema tu greške onda, ko i sa svakim drugim strojem uostalom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh