• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4340

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
ja imam 7745, djelovi za njeg su skroz povoljne cijene a nema se šta puno kvariti
cijena kočionog cilindra je 25 KM
 
Z

zetor4718

Guest
Pogonski dio Carraro stelova je odlican(diferencijal,polisovine,reduktor),ali su osjetljivi na nosivim dijelovima(aksijalni lezaji,rukavci,centralni bolcn).Pogotovo na MF-ovim kombinirkama.

točno tako,mehanički dio je savršen dok je konstrikcija malo slabija od češke vuče
 

rankos

Član
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
38
i sta kazete kakav je zetor 4340 , meni je poznato da zetori puno trose, ali sam uprkos odlucio da kupim zetora.
zetor 4340 mi se najvise svideo, msm udoban je, jeftini delovi....
pa ako ko ima kakvu informaciju da mi kaze vezano za zetora 4340

ili ako ko ima da proda, msm oni su prilicno skupi,ali mislim da se mogu naci za jedno 25,000km 1996-2000 godiste!

!!!!!!!!!!molio bi ako neko nesta zna da mi jvai!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
i sta kazete kakav je zetor 4340 , meni je poznato da zetori puno trose, ali sam uprkos odlucio da kupim zetora.
zetor 4340 mi se najvise svideo, msm udoban je, jeftini delovi....
pa ako ko ima kakvu informaciju da mi kaze vezano za zetora 4340

ili ako ko ima da proda, msm oni su prilicno skupi,ali mislim da se mogu naci za jedno 25,000km 1996-2000 godiste!

!!!!!!!!!!molio bi ako neko nesta zna da mi jvai!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nije bas istina da su veliki potrosaci bas suprotno koliko ja znam, ovisi za koliko ti treba traktor ovo je traktor od 58 konja dupla vuca, nekima je slab nekima je dobar ovisi za sta trebas traktor vuce 12" plug 24 diskova tanjurace,kabina euro odlicna kao u autu,mjesta na pretek, nije bas preziv na gasu i cini mi se mozda pretezak za svoje konje ali za neku manje poljoprovredno gospodarstvo odlican nije pre brz 25 km/h.

mislim da ti je mozda puno bolji 6340 u cijeni nisu tolika razlika a u snazi jesu to je moje misljenje...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16074&page=72
na ovoj stranici imaš sliku mog 6340 šta sam kupio u 3 mj, 1900 rs, orginal prednja hidraulika sa kardanom, 96 godina,, većinu vremena je kosio travu i čistio snijeg po RNS, i neš malo sati u poljoprivredi, kupljen od čovjeka kojeg osobno poznam. uz njega sam dobio i orginalnu zetorovu ralicu, i to sve za 12500 eur, jedino šta su mu gume uskoro za mijenjati, što se tiče potrošnje, evo, npr, na relaciji od 70 km, s tim da vuče praznu prikolicu jednosovinku od 4t, potroši manje od 20 litara, dok sam sa 533 kurio skoro 30 litara, i putovao skoro sat vremena duže. ako možeš, gledaj naći 6340, nije velika razlika u potrošnji za razliku od 4340, a cijenom su svi podjedanki, inače, kad sam ga kupovao, bilo ih je dosta koji su imali već preko 5000 rs, s tim da po motoru nije ništa dirano, znači idu ;-)
 
L

ler

Guest
Pozdrav svima pa i ovom primitivcu reeno

ja imam problem sa kočnicama na zetoru 7745, i to kad ide uz brdo nemogu ga lako zaustaviti a kad idem niz brdo koči kao ukopan, vozio sam ga na tehnički pregled gdje su mi rekli da nema dovoljne sile kočenja

Gospodine reeno da nemam životnog iskustva sa nekim stvarima nebi bio na forumu to jest ako nemaš koga jebati u zdrav mozak kloni se mojih postova da ima pravi administrator na ovom forumu nebi dolazilo do ovakvih preseravanja sa tvoje strane pema meni ničim te nisam uvrijedio ni isproviciro kao ni ostale sudionike foruma ...
 
Z

zetor4718

Guest
Gospodine reeno da nemam životnog iskustva sa nekim stvarima nebi bio na forumu to jest ako nemaš koga jebati u zdrav mozak kloni se mojih postova da ima pravi administrator na ovom forumu nebi dolazilo do ovakvih preseravanja sa tvoje strane pema meni ničim te nisam uvrijedio ni isproviciro kao ni ostale sudionike foruma ...

koji je vrag svima na forumu?stalno neke svađe i provociranja,samo za takvo što nema potrebe...
 

rankos

Član
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
38
meni treba univerzalan traktor : da mogu sa njim presat, sijat(4 reda), špartat(4reda), kosit, i mozda ponekd orat.uglavnom to su manji poslivi.
zasad sve to radi imt 539 ali mu je sve maksimalno teško, a 60 konja bi to sve mogao da radi sa lakocom, tako da mislim da nema potre be za veci traktor, alo bi ipak zelio da cujem i vase misljenje!!!!!!!
 
M

Miško 007

Guest
Dovoljan ti je i od 40 do 50 ...
Mislim da je 60 konja već jači puno traktor i previše će trošiti...
 
Z

zetor4718

Guest
i sta kazete kakav je zetor 4340 , meni je poznato da zetori puno trose, ali sam uprkos odlucio da kupim zetora.
zetor 4340 mi se najvise svideo, msm udoban je, jeftini delovi....
pa ako ko ima kakvu informaciju da mi kaze vezano za zetora 4340

ili ako ko ima da proda, msm oni su prilicno skupi,ali mislim da se mogu naci za jedno 25,000km 1996-2000 godiste!

!!!!!!!!!!molio bi ako neko nesta zna da mi jvai!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zetor 60ks troši manje nego 539,dokazano milijun puta u milijun situacija tako da tko ti je to rekao ili te laže ili nije upućen!Borna ti je preporučio 6340 ali ja ti ga ne preporučam,bratić mi je imao zetora 4320 major(2002.g.) i stoput mi je bio bolji od susjedovog 6340 iz razloga npr. dosta ga "tjera" nizbrdo sa teretom... a kočnice su jednake na oba traktora i nisu me fascinirale jer dosta sporo reagiraju.ako kupiš zetora preporodit češ se u odnosu na 539 što se tiće svega osim okretnosti samo zbog DV.po mome dosta bi ti bio 3340 ali pošto košta kao i 4340 ipak uzmi jače jer razlika potrošnje minimalna a od viška konjaglava ne boli.općenito serije zetora od 1996.-2000. meni se ne sviđaju što nemora značit da ne valjaju.tvoji novci,tvoj izbor!pitaj ako te još nešto zanima rado ču ti pomoć,sa zetorima radim od malih nogu i poznam im dušu.
 
M

Miško 007

Guest
A koliko onda Zetor troši jer dobar 539 troši ko upaljač zaboraviš kad si natočio ...
 
Z

zetor4718

Guest
Dovoljan ti je i od 40 do 50 ...
Mislim da je 60 konja već jači puno traktor i previše će trošiti...

neće previše trošiti,ali bit če veća ulaganja kao što su gume itd...ali samo u početku.vjeruj mi ja u šumi sa 5m drva sa 6945 izađem na ler gasu,a sa 4718 morao sam tjerat kao lud,sve ima svoje prednosti i mane.
 
Z

zetor4718

Guest
A koliko onda Zetor troši jer dobar 539 troši ko upaljač zaboraviš kad si natočio ...

e ja takvog 539 još nisam sreo,533 je dosta manji potrošač ali 539 troši kao lud a još i više kad šofer udara po gasu.
 
M

Miško 007

Guest
A to ovisi isto o šoferu a i raštelanosti vidim par njih ili voze na lož ulje.
Delaju im traktori na dva klipa ma .
Nemam rječi inače znam čuo sam da 4718 troši dosta..
A jači traktor manje se napreže.
Al opet ako ima velik neće niš moći s njim inače će morat za međurednu obradu gume stavljat...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
mislim da bi bilo bolje uzeti stroj sa jačim motorom i više ks, nikad neznaš kad ti može lupiti u glavu da se hočeš proširiti ili se nečim drugim početi baviti, a onda opet nemaš adekvatan stroj za taj posao, mislim na zetora te serije ako čovjek to već uzima. iako su oni svi istih gabarita i težine, osim 3340/3320, oni su nešta kraći i lakši,a i 4340 nema svaki karadan 540/1000 okr.. zašto se tebi ta linija ne sviđa?
 

rankos

Član
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
38
nisam 100% upoznat sa cenom 4340, ali mislim da se krece od 20,000 do 25,000, ili mozda manje, vise, neznam tacno
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
cijene su im totalno nerealne,, jer možeš naletiti za 10000 eura na 3320 ili za 11000 na 6340, a razlika ko nebo i zemlja, bez obzira na godinu proizv.
 
M

Miško 007

Guest
A to je uvjek tako ako je taj traktor cijenjen kod ljudi on ima cijenu jebenu.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
nekakva cijena 4340 za tamo 96 god, i solidno stanje bila bi oko 11000
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
a gle miško, najžalosnije je to šta ti traktori sad koštaju jdnako onolko kolko su bili prije 15-ak godina novi u trgovini
 

Najnoviji postovi

Na vrh