• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4340

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ovako prijatelj kupio zetora 4340 1996.godiste pa nam se cini da je kvacilo nekak tvrdo,i stalno svijetli ona lampica od pritiska zraka u boci za zracne kocnice i di on ima sigurnjak kad se bocan napuni di bi ono trebalo pisknut jel to na boci?? inace traktor je odlican velika kabina unutra motor kao da ni necujes udoban ma sve 5.kardan ima samo 540 okretaja a tamo ispod sica pise da ide neka vilica koja se zakrene pa se moze prebacit na 1000 okretaja jel zna netko sta o tome?i kocnice su malo losije mi se cini moras jebacki stisnut,i nije bas brz 25km/h.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
I moj je susjed kupio zetora samo 6340,vozio sam sa njime silažu udoban je i ide nekih 30km/h kvačilo ima isto malo tvrdo,ali kolko se ja razumijem u te zetore to večinom svi tak imaju,kočnice isto tak samo mu zadnja desna hvata a kad uhvati onda blokira to ti je vjerojatno cilindar vec star pa se nešt desilo sa njime oni hoče odlazit na tim serijama zetora.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
ja sam isto vozil 6340 prije par godina,kvačilo te nemora previše čudit tak svi imaju malo tvrđe(i 7745), kočnice su im svima boljka tak da te to ne uzbuđuje!ja imam ursusc-360 kvačilo je tvrdo ko sam vrag al to tak mora bit kočnice isto nisu baš bajne!:partyman::weedman::cool:

sigurno ispod 9ooookn nije išlo!???
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
ovako prijatelj kupio zetora 4340 1996.godiste pa nam se cini da je kvacilo nekak tvrdo,i stalno svijetli ona lampica od pritiska zraka u boci za zracne kocnice i di on ima sigurnjak kad se bocan napuni di bi ono trebalo pisknut jel to na boci?? inace traktor je odlican velika kabina unutra motor kao da ni necujes udoban ma sve 5.kardan ima samo 540 okretaja a tamo ispod sica pise da ide neka vilica koja se zakrene pa se moze prebacit na 1000 okretaja jel zna netko sta o tome?i kocnice su malo losije mi se cini moras jebacki stisnut,i nije bas brz 25km/h.
Sigurnjak ili kihavac sa nalazi na istom mjestu kao i kod tebe na Ursusu samo malo drugačije izgleda (ispod boš pumpe)
Indikator da nebi sijalica svjetlila se nalazi na rezervaru zraka otraga (na njega idu dvije žice)
Poluga za brzi kardan se nalazi između nogu ispod sica (ako ima brzi kardan). Poslikaj.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ja sam isto vozil 6340 prije par godina,kvačilo te nemora previše čudit tak svi imaju malo tvrđe(i 7745), kočnice su im svima boljka tak da te to ne uzbuđuje!ja imam ursusc-360 kvačilo je tvrdo ko sam vrag al to tak mora bit kočnice isto nisu baš bajne!:partyman::weedman::cool:

sigurno ispod 9ooookn nije išlo!???

sta se tice kvacila na mojem ursusu se lagano stisce, a mislim da ti zetori imaju hidraulicno kvacilo ili ne?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Sigurnjak ili kihavac sa nalazi na istom mjestu kao i kod tebe na Ursusu samo malo drugačije izgleda (ispod boš pumpe)
Indikator da nebi sijalica svjetlila se nalazi na rezervaru zraka otraga (na njega idu dvije žice)
Poluga za brzi kardan se nalazi između nogu ispod sica (ako ima brzi kardan). Poslikaj.

postoji neka rupa izmedu nogu ali nema kao te neke poluge tak je i u uputama nacrtano budem vidio kad cu ic da uslikam

i pokusavao sam micat onu rucicu za regulaciju hidraulike ali ni ta rucica se neda pomicat ona P-M-D tak je oznaceno kod njega sad je na M...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
postoji neka rupa izmedu nogu ali nema kao te neke poluge tak je i u uputama nacrtano budem vidio kad cu ic da uslikam

i pokusavao sam micat onu rucicu za regulaciju hidraulike ali ni ta rucica se neda pomicat ona P-M-D tak je oznaceno kod njega sad je na M...
Znam kak izgleda ta poluga, ali nemam slike da ti pokažem. Možda brzi kardan nije ni ugrađen tvornički (možda ga trebalo nadoplatiti) :scratch

Ručicu za regulaciju najvjerojatnije nebude ni koristil nego samo u tom položaju tak da ......

Ti Zetori imaju hidraulično kvačilo.
 
L

ler

Guest
1.ta serija 4340 nema kardana 540 1000 ta ručica koju spominješ odnosno rupa je pedviđena za ručicu preko koje prebacuješ 540 1000 obrtaja 4340 kiji je iz uvoza ima zadnje gum 16.9.30 taj ima ručicu za brzi kardan 2.6340 svaki ima 540 1000 kardan dva pomoćna cilindra ,vanjske cilidre za kočnice kako neki nazivaju disk kočnice itd
 
L

ler

Guest
odgovor od žare

to je ova izrezana guma iza ovih rucica za kardan i za spore i brze brzine tu bi se to kao trebalo stelat ,zadnje gume su 16.9-28 traktor je kupljen u RH kod nekog uvoznika iz Vrbovca mi se cini,

ovo je slika od 7211 od pere ali iznutra su isti....


http://s2.pticica.com/foto/0001030481_l_0_4e9xz0.jpg

kabina je i sok od zetora 7211 od kolege sa foruma iz požege nije važno 4340 onda nema kardan 540-100to to jest ručicu još ako je kupljen u puljenicama kod banove jaruge onda ko ga je kupio taj je pogodio ko prstom u gov*o :rolfer:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
kabina je i sok od zetora 7211 od kolege sa foruma iz požege nije važno 4340 onda nema kardan 540-100to to jest ručicu još ako je kupljen u puljenicama kod banove jaruge onda ko ga je kupio taj je pogodio ko prstom u gov*o :rolfer:

ja tebe nist ne kuzim kakva banova jaruga i kakav prt u gov*o objasni malo?a sta se tice kardana 1000 okretaja mu ni netreba tak previse bilo bi bolje da ima 720 ili koliko je vec 740 tak nesta
 
L

ler

Guest
žare odgovor

ja tebe nist ne kuzim kakva banova jaruga i kakav prt u gov*o objasni malo?a sta se tice kardana 1000 okretaja mu ni netreba tak previse bilo bi bolje da ima 720 ili koliko je vec 740 tak nesta

ja sam ti odgovorio ako je traktor kupljen skoro u mjestu piljenice da je traktor u banani drugo prikazao si kabinu to jest otvor za ručicu za kardan 540 1000 obrtaja u minuti pobogu pati si iz potoka kod popovače pa valjda se razumijemo ali mislim da bi se još neko trebao umiješati u ovu temu da opet bude smijeha na moj i tvoj račun u tvom selu i selu prije potoka imam dosta prijatelja i poznanika
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
to je ova izrezana guma iza ovih rucica za kardan i za spore i brze brzine tu bi se to kao trebalo stelat ,zadnje gume su 16.9-28 traktor je kupljen u RH kod nekog uvoznika iz Vrbovca mi se cini,

ovo je slika od 7211 od pere ali iznutra su isti....


http://s2.pticica.com/foto/0001030481_l_0_4e9xz0.jpg
Ovak je to na Zetor John-iu.
Na zetoru je ta ručica malo krača, ali ako je nema nema ni brzog kardana.

1040813.jpg
 
L

ler

Guest
ta je ručica na zetoru johan deer reverser ili kako se već zove ona služi primjer kada oreš ne moraš dirati ručicu mjenjača već tom ručicom prebacuješ napred nazad kada trakor okrećeš inače to je ugrađeno na tipovma zetor johan deer2600 sa turbo motorom koiko se sjećam a ručica 540 1000 je mnogo manja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
ta je ručica na zetoru johan deer reverser ili kako se već zove ona služi primjer kada oreš ne moraš dirati ručicu mjenjača već tom ručicom prebacuješ napred nazad kada trakor okrećeš inače to je ugrađeno na tipovma zetor johan deer2600 sa turbo motorom koiko se sjećam a ručica 540 1000 je mnogo manja
Viš, viš to nisam znal.
Znam da je na Zetoru manja, pa mi bilo čudno zakej je ta velika.
 

Najnoviji postovi

Na vrh