• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4712

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Nazovi servis u međeđoj kod dubice rep srpska... Mislim da su najjeftiniji a kvalitetni
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
379
Mislim da je najbolje odnest u tractor pro (čegec) u zelinu oni to rade godinama.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
Definitivno Čegec. Doktori za te pumpe, košta da se smrzneš ali vrijedi svake uložene kune.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
A koji je to iznos da se smrznes?

Ja sam za C-355 proljetos dao 2300 kuna. 1300 novi regulator i u tih dodatnih 1000 kuna su bila 4 nova uloška i ruke.
Nosio kod Tomičića u Tomicu.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja za imt u karlovcu 1600 sve novo komplet.
A nije neka razlika 500 kn samo nezz zašto je skuplje.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Kolko je ko dobar bude videl, ako hočeš taj posel napraviti kak treba kod nas su cijene cca: Elementi 270kn,ventilići 240kn,dihtungi, gumice,podloške,semeringi cca150kn,ležajevi 100kn.Regulator sam ja imal novi,kod nas ga nisam našel u prodaji al vjerujem da nebi bil ispod 800kn, a da ga malo bolje posložiš ti treba cca300kn.Sve navedeno mjenjam sam i Za mene je ispitivanje pumpe za 3 cilindra150kn inače je više..
Znači za pravi posel minimum 1200kn ko god dela ispod toga sam brljavi.
@mali ovaj tvoj u karlovcu zetorovu pumpu nemože složit jer nema s čim ove godine kod njega bile dvije raskopal ih i treći dan zove da on to nemože složit pa onda ljudi se nek snalaze a obeća kak bude sve riješil.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
to nez meni je odlično napravio same pohvale za druge nemogu komentirat.
Možda nije htio vrijeme gubit.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
i čorava kokoš najde zrno, ima tu još na forumu nekih kojima ni napravil dobro,
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
To stoji ima vise takvih majstora.
Aj recimo na t5 mi mjenja ulje i četkice na alanseru.
Ne ušteka crijevo turbine, ne spoji vakum i ne radi sirena a dobar majstor eto.
Platiš i na kraju sam popravljaj.
Al dobit će prigovor bome za to.
Tako i za pumpu da je ne napravi ja bi mu vratio nazad pa neka skine svoje dijelove i da novce nazad .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod Čegeca je iz mojeg naseljka bilo više od 30 pumpi na nijednoj nije bilo reklamacije
. Također dosta popravka hidraulika i sve bez reklamacije
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Kaze Cegec ako je sve lose na pumpi 1800 kuna bez dizni. Kaze da prvo gleda regulator vj on odlazi najcesce.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
A koji je to iznos da se smrznes?

Ja sam za C-355 proljetos dao 2300 kuna. 1300 novi regulator i u tih dodatnih 1000 kuna su bila 4 nova uloška i ruke.
Nosio kod Tomičića u Tomicu.
Pa recimo takav iznos kojeg ti spominješ.
Ovim mojim jagerima je sve uvjek bilo skupo, a kad si mu boš pumpu spomenul da bi morala na servis nakon 30 ili više godina... odmah su se za glavu lovili jer njima je sve preko sto kuna puno, a i tih sto kuna im je teško dati.


Meni nije jasno (naravno, ako bošista izmjeni sve u pumpi) odakle tolike razlike u cijenama. A svi do jednog se kunu da su izmjenili sve.....


Zakon mi je ovaj jedan tu moj lokalni. On čim vidi farbu na glavi roto pumpe odmah veli da se ta naradila bez da ju je zavrtel...... naravno da smo razjebali odnose
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
Kaze Cegec ako je sve lose na pumpi 1800 kuna bez dizni. Kaze da prvo gleda regulator vj on odlazi najcesce.


I to ti je ok cijena za njegov posel.
Bolje platiti koju kunu više nego se poslije patiti, skidati ju opet pa nek popravlja, troškovi.... a ko bu to platil, niko ko i obično. Kak je meni Balog jednom prilkom pokušal prodati priču :icon_eyes:



Da se razumijemo, ja ne velim da mnogi drugi bošisti neznaju složiti pumpu. Ali ako ju imaš vani, na stolu, zamjeni sve kaj je sumnjivo i naplati. riješil si brige i mene i sebe za daljnjih 20 let.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
To je istina, inace na regulatoru sam odsarafio onaj doljnji saraf i ulja skoro da i nema a na pumpi iscurilo je malo nafte.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
Probaj si pomoči naljevanjem ulja ali ja mislim da nebu baš puno pomaka na bolje. Ko zna kak je dugo regulator na suho radil, a čim nema ni kapi znači da negdje curi. Mada ni nejde bog zna koliko ulja unutra.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Rastavio sam glave i karter skinuo. Na letecima na radilici ima malo lufta lijevo desno da li je to normalno? Cuje se neko lupkanje iz doljnjeg djela kada vrtim radilicu. Glave i ventili izledaju ok.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
379
To je normalno da imaju aksijalnu zračnost problem je kad imaju radijalnu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh