• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4712

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,047
Pitaš i misliš da ti bu neko s prstom mogel reči kaj na daljinu ne valja. Ti bi htel biti...... tj. ti bi popravil a nebi uložil čak ni 20 kuna za ležajeve da nebi slučajno bilo da si ih bez veze kupil.

Gle, zupčanici su skupi, ako se mjenjaju mjenjaju se u paru jer jarac se sam ne bode i ako se oštetil jedan dobil je i drugi, do kraja nije ali bu dobil po zubima čim jednog staviš novog.

Kreni od ležajeva i osovine na kojoj voze, to ti je naj jeftinije.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
180 kn za zupčanik nije puno samo kaj bi trebalo promijeniti sve koji su oštečeni isto i ležajeve koji ih ima na razvodu se ne špara .
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Pa ne da vidim koja je praksa mozda je netko ima slican problem zamjenit cemo lezaj pa cemo vidjeti.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Traktor sam sklopio upalio s tim da sam promjenio i uloske dizni. Sad se nekad cuje tuckanje nekad ne eto toliko od mene jos mi sad preostaje pumpu dati na servis vise neznam sta bi moglo biti.Na koji tlak dizne trebaju okidati?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,047
Kad buš pumpu nosil obavezno ponesi i dize pa nek ih on tam poštela.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ok i zaboravih reci onaj ventil s kuglicom nije funkcionirao sta drzi da gorivo ne pobjegne pa smo feder zamjenili pa sad traktor radi na nizem leru oko 500 okretaja a prije nije htio ali bez zimskog ponovo ne pali ni topal !
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Odvezao pumpu kod Cegeca kaze regulator 100 posto. I dizne sam mu ostavio rekao je da ce postelat. Ja sam stavio prvi klip na paljenje i tako zabiljezio pumpu. Stim da je pumpa bila gurnuta skroz u lijevu stranu znaci od motora i tako je bila zasarafljena.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pumpu nemožeš krivo postaviti trebal si zabilježiti kako je bila štelaš ju zakretanjem tvornički je obilježena crticama . Meni je 3511 s teško držal ler na 500 okr i nije palil bez gumba nakon popravka pvp drži ler da se jadva miče kazaljka a gumb mu netreba .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,047
Pumpu nemožeš krivo postaviti trebal si zabilježiti kako je bila štelaš ju zakretanjem tvornički je obilježena crticama . Meni je 3511 s teško držal ler na 500 okr i nije palil bez gumba nakon popravka pvp drži ler da se jadva miče kazaljka a gumb mu netreba .
Prosim lepo objašnjenje gde su te crtice?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na auspuhu !!
Traktor je farban nakon sastavljanja kad skineš pvp vidiš crtice .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A ako su mjenjali razvod.
Ja znam kad je susjed kupio nove zupčanike nije bilo oznaka.
Sve neki loši dijelovi i neko tako sastavi i proda.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,047
Na auspuhu !!
Traktor je farban nakon sastavljanja kad skineš pvp vidiš crtice .
Ja se bum ozljedil
875371055.gif


A ako su mjenjali razvod.
Ja znam kad je susjed kupio nove zupčanike nije bilo oznaka.
Sve neki loši dijelovi i neko tako sastavi i proda.
Razvod i njegove oznake nemaju veze s postavom pvp.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ja sam trazio oznake nisam nasao. Zacrtao sam kako je bila. Covjek kaze da je vj regulator otisao.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ma super si ti to riješil kod sastavljanja samo poklopiš svoje oznake i biti će dobro bit će to drugi stroj tak je bilo i kod mene .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,047
Ma super si ti to riješil kod sastavljanja samo poklopiš svoje oznake i biti će dobro bit će to drugi stroj tak je bilo i kod mene .
Nema šanse da bude dobro, bude bolje ali dobro baš i ne jer je neko bil prije njega tu i postavil je kak je mislil da je dobro.
Ili je postavil po tvojim nepostoječim oznakama
570378322.gif
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Muha kako ce inda izgledati to moje faziranje pumpe? Mrdanje dok ne dobijem polozaj u kojem najbolje pali? Stim da kad sam pumpu oprao u clineru za one druge strane nasao sam sa šarafcigerom prezime bivseg vlasnika znaci sigurno je vec radena pumpa mozda i nekoliko puta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,047
Stavi u sredinu i upali, kasnije buš po potrebi zakretal kam bu trebalo.


Inače crta postoji, ali na zamajcu (možda ima i na auspuhu, ali to je neko valjda odrapil...) i po njoj se štela.
Ja mislim da bu kod tebe dovoljno od oka i na uho poštelati. Za sad se ne umaraj finesama.
 

Najnoviji postovi

Na vrh