• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4712

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
A to se ne primjeti fiksno je. Da li moze uljna pumpa skljocat ili ti lupkat? Poskidat cu klipove pa cu vidjet.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Culo se ali ja nisam cuo dok nisam zamjenio auspuh onda sam cuo da je nesto u motoru. Auspuh je bio prigusivac polomljen pa je on zvrndao.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Vrti motor dok ti klip ne pređe gornju mrtvu točku i počne se spuštat prema dole kad ga spustiš cca 5-10mm upri s nečim u njega odozgo, ak piksa u klipnjači ima lufta trebal bi to osjetit.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,031
Piksa se da osjetiti i ako prstima podižeš i spuštaš klip.
Ja sumnjam i na utege.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Tam de imaš za kaj vloviti klip pa ga potegnut gore!
A jesi riješaval pumpu i dizne?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ne prvo ovo lupkanje,onda pumpa i dizne. Na glavama sve izgleda ok i ventili i stubline i klipovi.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
:x::x::x::mur::mur: to se tak ne dela,eto to je samo moje razmišljanje.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Ja se ne sekiram zbog svojih problema a kam pak još zbog tuđih gluposti, ta vremena su davno prešla...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mika svatko radi na svoj način susjed kad je krenul radit kuću najprije je kupil dimnjak za centralno pa crijep par godina je čekal pa kupil cement i šoder .
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Rastavio sam razvod medu zupcanik je otpusten bio i matica na uljnoj pumpi isto je odpustena ali nju drzi limic. Ostali zupcanici mi se vine ok zategnuti e sad da li ti sarafi se stezu na moment i da li bi bilo dobro zamjenit lezajeve na medu zupcaniku cini mi se da se malo klima i na lezaju.

I jos nesto one oznake na zupcanicima kako bi po pravilu trebale izgledat. Na jednom zupcaniku ima zakirnana dva zuba a na medu zupcaniku jedan jel bi to se trebalo podudarat?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Stegnuo sam meduzupcanik ali idalje se cuje sad neznam da li je do lezaja ili do zupcanika. Novi zupcanik je 180 kuna pa mi ga se ne kupuje ako bas netrebam. Mozda dok je bio otpusten je malo setao pa su ga ova dva zupcanika poderala naa jenom mjestu?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ne pitam sta da radim da prvo zamjenim lezaj pa vidim kako ce se ponasat zupcanik? Onaj doljnji zupcanik sta ga drzi zeger sta vrti radilicu i uljnu pumpu isto se klima malo ali se necuje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh