• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4712

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Ok, onda ide i to kad je širom... vjerovatno pri Hubzinu imaju dijelova :)
Ta kocka se drži na tri šarafa kolko sam primjetil...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
3 šarafa dva izvoda za kipere gdje su strelice i izbiješ zatik ručice kaj je pod sicem i ide lijevo desno to je izvana .Kod sastavljanja promjeni oringe na holenderu koji ulazi u kocku .
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Znaci nije da.se razvodnik mora rastiriti u komade o unutar njega da se nekaj mora mjenjat, jel gledo sam malo tam one polugice kaj su povezane s komandama hidraulike pa sam se zamislil kak i kaj... jbg
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Najviše me mući ovaj dio označen crveno, jel to treba rastavljati - mislim ak treba treba...
di se nalaze ti o-ringi - jel se vidi na slici?
hvala!
 

Prilozi

  • CAM00708888888.jpg
    CAM00708888888.jpg
    60.9 KB · Pregleda: 634

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
O-Ringe nevidiš jer su u kocki unutra.



Otkrijes koja je poluga od kipe i tu samo odpoji, (malo pipljavo al ide) kad si skinuo one šarafe i ručicu od brzine hidraulike odpoji lajtung što ide na filter. od hidraulike ventil se iščupa van iz kocke. Kad izvadiš kocku, s čela (nasuprot komadnama) ventil kljuć 21 ili 24. Tam imas 3 komada, s bočnih strana dva čepa s čeličnm prstenom, tu su 3komada, još na holenderu na ulazu u kocku. Nisam siguran za polugu od štelanja brzne jel ima koji za promjenit. usput promjeniš na spijevima od kipera. Ako negdje griješim neka me isprave...

Pazi koju gumicu precvikat kod sastavljanja.

Nadam se da se kolega @Muha neljuti, kako je bio velikodušan pomagat meni i @Marku tako i ja nastojim pomoč drugima.


O-RING :(y): :
 

Prilozi

  • index.jpg
    index.jpg
    8 KB · Pregleda: 98

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
cf9d3e8507ec1fddf3afc9b6cd20a9fd.jpg


Jel moguce da je ovo brtva koja ide na klip hidraulike - to je najveci oring u onom famoznom setu oringa... nekak mi se cini hm...
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Posudio od kolege @Marka sliku klipa, ovako treba izgledat kad staviš manžete da ih nebi krivo okrenuo..
 

Prilozi

  • WX21UMY.jpg
    WX21UMY.jpg
    55.5 KB · Pregleda: 488

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Evo, gledam i nevidim da nesto takvog pise... skinul sam ju i vrtel al samo pisu dimenzije i kat. broj ...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zanimljivo,da proizvođač nije otisnul svoj logo ili kraticu.
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
da6bc667064daf0e4895b4ef2092bd37.jpg


Do kud da natocim ulja?
Jel tocim dok je ovak otvoreno ili? 30 litri smo kupili pa valjda bu dost ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Dok na mjeraču nebude na gornjoj crti, on je na mjenjaču.
30 bude dosta, a sad ti je lakše natočiti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Upravo taj.
Jedan i jedini za cjeli zadnji kraj, osim reduktora. Oni imaju svoje mjerače.
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Ok. Hvala. Mislil sam da su mjenjac i hidraulika nekak odvojeni, ali ok. Bolje da pitam nego...
 

makizetor4712

Novi član
Tu od
17 Ožu 2015
Poruka
4
Pozdrav svima.Novi sam na forumu ali odavno citam vase komentare i pratim teme.tt
Imam problem sa hidraulikom na Zetoru 4712. Hidraulika dize teret bez problema, ali kad je spustim do kraja i dodam gasa pocne da se dize i dodje do vrha.:mad: Da li netko zna u cemu je problem ? Unaprijed hvala...
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
8b2deb5444bde62b0f15f75a3fae0815.jpg


Hidraulika sklopljena, sve dela kak bi trebalo, sutra bum isprobal pod opterecenjem kak dise (tanjurace)... dosta je za danas, dug je vec dan...

Pozdrav svima.Novi sam na forumu ali odavno citam vase komentare i pratim teme.tt
Imam problem sa hidraulikom na Zetoru 4712. Hidraulika dize teret bez problema, ali kad je spustim do kraja i dodam gasa pocne da se dize i dodje do vrha.:mad: Da li netko zna u cemu je problem ? Unaprijed hvala...
Cudnovate cudi te hidraulike... meni je cukala, tj. pustala pa se dizala, al ovo kaj si ti opisal mi se nije događalo...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh