• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4712

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Ja sam promijenil manđete i kariku na klipu, oringove na holenderu kaj ide iz bloka, nova brtva, novo ulje, sutra testiram pod opterecenjem...

E sad, mislim, da bi kod tebe i razvodnik tj. kocka mogla igrati ulogu... to je moje misljenje, budu me ispravili iskusniji forumasi ak nije tak
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ona ručica skroz do sica je u srednjem položaju?
Dali se možda pomakiva kad radiš s ručicom hidraulika?
 

makizetor4712

Novi član
Tu od
17 Ožu 2015
Poruka
4
Rucica je sad u srednjem polozaju, i ne mrda se. Bila je zapekla pa smo je morali prskati WD-om, da je okrenemo prema gore.
 

makizetor4712

Novi član
Tu od
17 Ožu 2015
Poruka
4
Vjerovatno, nismo obracali paznju...
Sumnjam na manđete i kariku na klipu, pa kad to zamjenim vidjecu sta cu dalje.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Meni se to događalo dok nisam repariro razvodnik. Sad cijeli hod ručice odaziva na hidrauliku...
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
u ovu reparaturu bum se ja moral upustit,jučer dok sam oral sam skuzil da mi jako baca ulje na podešavanju brzine hidraulika a i dizanje hudraulike mi reagira tek kad ručica projde plovicu onda tek počne dizati..
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
Eto, nakon današnjeg dana nisam baš sretan s svojom kupnjom 47-ice. Prekjučer sam skužil to curenje iz poklopca hidraulike, a danas se još pun kufer toga pokazalo.....

Pa da krenem nabrajati; od jedanuput mi je počel blokirati desni kotač, zatim sam skužil da mi curi voda na crijevu vodene pumpe, aj to sam riješil.

Onda kad sam nekak uspel odzračiti brenzu da ne šteka i rešil vodu da ne curi, konačno krenul orati.

I, nakon jedno vuru vremena mukotrpnog oranja v breg, skužil sam još da baca ulje na iberlaf, doslovno pod opterečenjem kapne kap svakih 2 metra (ubijal sam ga v breg pod plugima, kad stanem i odpustim gas, baci na mestu 5,6 kapi).
Baca lagano ulje na šipki od ulja,masno je sve oko nje i sluzi ulje.

Špera mi neče lagano i svaki put ukopčit,a i da ju ukopča moram svom snagom noge lupit po ukapčalici da primi.

Ftrgel sam blatobran prvi, jer sam bil len skinuti ih :icon_e_biggrin:

I, nakon kaj nije više išlo v breg, na kraju smo z dva traktora orali.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Tisko, pa kolko radnih sati ima taj tvoj 4712? Problema s blokiranjem sam imal i ja, al sad kad smo rastavili tu desnu kocnicu bilo mi je i jasno zakaj...
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
ma pitaj boga kolko ima radni sati 2001 je uvežen iz njemačke.Na satu ima 2017 i vura se vrti.....

i zakaj je tebi blokiral???meni sad kad sam ga ozračil ne blokira al pitanje kolko bu to dugo!!
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
U ti gajde pakne su se raspale,a ko zna kaj se meni desilo,ali ako bude zezalo moral bum vidjet kaj je..više me muči ovo ulje kaj baca na iberlaf,molim boga da je to bilo samo radi terena koji je visel na desno i kaj mi se dizal traktor...:icon_pray:
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
248
Pozdrav, evo da pitam u vezi mog zetora 4712. Jučer sam dok sam oro primjetio da mi curi ulje na mjeraču, kad izvadim mjerač lagano mi baca ulje van. Inače mi jako dimi plavo kad se tek upali(kasnije manje). Na čepu mi također ima malo ulja. Prilikom paljenja uvijek stisnem "čok" i upali uz malo verglanje. Jel to već zreo za generalku pošto je kod mene već 15 godina i ništa nije dirano po njemu(jest da ne radi puno godišnje nekih 4 ha)?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Svaki baca ulje kad izvadiš šipku u radu.
Ako masti na čep to nije dobar znak, a ako jako masti onda je pri kraju.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,296
I ja sam htjeo nešto slično kazat, al me Dr. muhać preduhitrio, al njemu je za vjerovati.:(blush):
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
248
A prije je stalno bil onak lagano zauljen onaj čep i unutra je gumica, a sad se napravil curak ulja. Prije tjedan dana sam stavio novi termostat, jer se stari raspo i stalno je bio otvoren, a sad s novim kad se ore temperatura dođe do 50-60 i nejde dalje. Jel to uredu? Prošle godine je mjenjana vodena pumpa i hladnjak. I po satu mi kad dam gas do kraja ide do nekih 1900 okretaja, dalje nejde. Susjed mi je reko da kad na ono crijevo što ide iz bosch pumpe prema dolje, pocne curiti pod velikim gasom, znači da su joj elementi otišli.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Sve to kaj si ti opisal je ok, sem onog curka ulja.
To je obično znak da bu na motoru trebalo poraditi jako brzo.
 

nani

Član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
70
Imam problem sa kompresorom na zetoru 4712. Prvo ga nemogu uključit dok traktor radi. Kad ugasim traktor i upalim kompresor i onda upalim traktor onda radi ali posve slabo. Znali netko u cemu je problem?
 
Posljednje uređivanje:

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
uploadfromtaptalk1432550271020.jpg uploadfromtaptalk1432550315838.jpg

Jel imo ko mozda probl s AC pumpom na Zetoru, dal ona moze utjecat na Bosch pumpu da baca na odusak gorivo...
Kolega Zeljko Kz mi je reko da 90 posto bi me mogla ona zezat, a u servisu kod Cegeca su mi isto rekli da prvo probam nju... pa evo, skinuta....
 

Najnoviji postovi

Na vrh