• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4712

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Željac je stari Bošista :(giggle):

Moguče, a ako nije onda znaš postupak.
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
Imam malo pitanje za znalce,osobito za muhu cijenim i druge znalce al on je kralj za 47-icu..
uglavnom trebam poksirati prednji kraj,pa je pitanje dal da se sam upuštam u to ili da dam to npr Čegeu u Zelini.
poeanta je da ima malo lufta na centralnom prihvatuu mosta i na onim okomitim osovinama neznam kak se to zove ,budeme neko naučil:icon_razz:
kakva je procedura od početka do kraja???Uglavnom na tim okomitima ima jako puno lufta neznam dali radi toga se počneju tresti prednji kotači na grabi ili zato kaj ima lufta na vretenu volana,tam mi radi kad je na mjestu onak klak-klak a gore na volanu imam oko 1/4 u praznom hodu volana..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
Muha to sam pregledal od a do ž,za vreteno sam pročital da postoji mogučnost da su se odpustili šarafi ili se jednostavno pojelo..
kaj se tiče piksiranja kaj da sve kupim,tj znači kupim ove nove pikse i donje lezajeve i po njima ako treba dam navariti i onda potokariti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Te pikse su na mjeru (ne rajbaju se).
Znači tokar ti obradi osovinu na punu mjeru (pravi tokar koji je to radil zna i nema potrebe puno mu objašnjavati) i to je to.

Odozdo dolaze aksijalni ležajevi, a nosače buš videl u kakvom su stanju kad rastaviš. Ako trebaju novi peju novi. O- ring obavezno novi.
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
ok kaj da velim kad kupujem da sve trebam da nebum došel ko dečec po cigarete?:icon_rolleyes:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ako buš, a buš, kod Čegeca kupoval, nemaš brige. Oni sve znaju kaj ti treba.
4 čahure i dva aksijalna, te dva o-ringa nosaća aksijalnog.
Za centralni dvije plastićne čahure i centralni ako bu trebal. Ako je još lufta napred- nazad to se uspješno riješava podlaganjem ploćica.
Krajnici i zaštitne gumice po potrebi.

Po mojem prvo treba rastepsti, a onda u nabavku. Napamet možeš kupiti stvari koje ti nebudu trebale.
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
ok,hičem se na rastavljane,za sad veliko hvala,al bum te još sigurno trebal:Kiss::icon_razz::icon_razz:
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Željac je stari Bošista :(giggle):

Moguče, a ako nije onda znaš postupak.

je...Željac je bio u pravu...AC pumpa promijenjena i više ne kapa :(whew):

evo da stavim konačno foto famoznih pravih mandžeti za klip hidraulike... kupljene u Hidrospoju - 80 kn
 

Prilozi

  • CAM01576.jpg
    CAM01576.jpg
    48.6 KB · Pregleda: 162
Posljednje uređivanje od moderatora:

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
A kao najbolje... mandžete su mi ponudili ljudi koji se bave izradom hidrauličnih cilindara i stvari vezano uz hidrauliku (Hidrospoj Vrbovec), te su imali u ponudi i inače takve si već prodavali u te svrhe.
Kad sam donesel klip s crnom mandžetom gore kaj sam kupil kod Hubzina samo su se nasmijali i pitalo ko mi je to proda l...
Eto, zasad je hidraulika mirna...
 

nani

Član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
70
Dali je tko imao problema sa kompresorom na zetoru 4712? Ja sad nemogu nikako upaliti kompresor. Pa ako bi mi tko mogao reći u čemu je problem bio bih mu zahvalan.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Dali se ručica pomiče napred nazad i dali se da vrtjeti gore dole?
 

nani

Član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
70
Ona ručica gore sto treba da ide gore dole može raditi a i ona što treba ići unutra i van radi ali nemože da ostane kad je pustim odma se vrati

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Onda se možda poderala ona ručica koja treba iči gore dole (utvrđivač), a možda se poderal i utor na onoj kaj treba iči unutra vana, a možda se i vilica savinula .....
Kak god da pogledaš ako ništ ne riješiš utvrđivačem kompresor mora iči dole.
 

nani

Član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
70
E sad me zanima kako rasklopit sto se mora skinit dolje da bi dosao do tog i jel teško to popravit ako jest da ga vozim mehaničatu.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

nani

Član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
70
A onaj cilindar gore stoji na ona 4 šarafa gore. I kad skinem to sta dalje da radim

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ovak ti to izgleda unutra.



Ti trebaš provjeriti:
dali je utvrđivač oštečen
dali su utori oštečeni
sda nije vilica savinuta
dali kad gurneš osovinu kanđa upada do kraja

A možda ti se samo odšarafil šarafič kojeg ovdje na slici nema ali onda bi ti se osovina vrtjela u krug, zato sam te to na početku i pital.
 

Najnoviji postovi

Na vrh