• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4712

Vukkkkk

Novi član
Tu od
15 Sij 2017
Poruka
2
Pregledao i sve pohvale za onoliko znanje i trud"SVAKA CAST"
Jasnije mi je dosta toga i dosta toga sam sam radio na svom zetoru,ali nikada nisam mjenjac rasklapao dalje od poklopca i viljiski.Koliko vidim po slikama,prvo je potrebno reduktor rijesiti,pa gornji snop zubcanika,pa spojnicku napolje i tek onda mogu doci do zubcanika 3 i 4 na donjem snopu.
Ako sam sada dobro razumio
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Pozdrav ekipa! Jucer mi se desila nezgoda kod mjenjanja zarulje na zetoru, razbilo mi se staklo na prednjem faru! Farovi su originalni, jos super rade i sad mi je steta baciti ih i kupiti druge a za ove nema uloska da pase na lampu! Fi je 160 mm sjenila i stakla! Pa sam mislio ako je tko mjenjao farove zbog sjenila a stakla su mu citava bio bih zahvalan kad bi to mogao nabaviti! Ako tko ima nek se javi, placam duplo od novog fara!
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
440
Pregledao i sve pohvale za onoliko znanje i trud"SVAKA CAST"
Jasnije mi je dosta toga i dosta toga sam sam radio na svom zetoru,ali nikada nisam mjenjac rasklapao dalje od poklopca i viljiski.Koliko vidim po slikama,prvo je potrebno reduktor rijesiti,pa gornji snop zubcanika,pa spojnicku napolje i tek onda mogu doci do zubcanika 3 i 4 na donjem snopu.
Ako sam sada dobro razumio

da nažalost to je tako mjenjač se mora odvojiti od diferencijala i od motora .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Antolo imam ti ispravno staklo sa lošijim sjenilom poklanjam samo kako ti poslati ?
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,430
To su farovi isti ko u prijašnjih kamiona TAM-ova,, konkretno imam zetora 5011,, a nekad sam imao kamion TAM 110T10,, isti farovi u bobu,,,
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
3511 s,47xx49/59/69 su isti farovi 5011 itd imaju manje farove tj uloške .
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Ljudi mehanicari, zanima me na koliko se stelaju capice od lamela na zetoru 4712? Nastelao sam pogonske na 42 mm a kardanske na 35 mm ali mi je daleko druk lezaj od capica, sad sam posarafio na onoj stangi na polugi kvacila, do kraja sam ju skratio,pogonske bi i bile dobre al od kardana tek malo na kraju uhvati, ugl.nedovoljno. Sad ako tko zna kak bi trebalo biti neka napise
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Orjentaciono bi mjera bila u redu.
Ona poluga kojom mjenjaš dali hočeš imati jedan ili dva stepena je u području u kojem omogučuje da imaš dva stepena?
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Neznam koja poluga to omogucuje!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ona koja ide sa pedale na vilicu. Ima prorez i podiže se gore dolje ovisno kakvo kvačilo hočeš imati.
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Ona koja ide sa pedale na vilicu. Ima prorez i podiže se gore dolje ovisno kakvo kvačilo hočeš imati.

Ta poluga je u donjem polozaju toga proreza
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
984
Kolege dali mi moze netko reci nesto o zetoru 4712.
Dali tko ga tko od forumasa ima?
Kakav je? Kakva su iskustva?
Ima li mana?
Koja je jacina traktora i kolike su cijene od prilike?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
440
Re: Zetor

Ja znam za 2takva traktora i čak sam i šarafil po njima i mogu reći da su odlični imaju neke mane tipčne za tu marku ali mislim da su to dobri strojevi.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
984
Nudi mi se jedan u vrlo dobrom stanju za 3000e u ratama.
Traktor je od prvog vlasnika kupio ga novog u zagrebu
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Koliko vrijedi je teško reči u mojem malom naseljku ima ih oko 10 ili više i nikad nijedan nije prodan a to ti nešto govori .
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,481
Ne mozes s traktorom nikako pogrijesiti da ga kupis ako je prilika. Ako ti treba, radis s njim, ako ti i ne treba, prodas ga bez problema.
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
253
Nema grijač, nego ima "čok" na bosch pumpi za hladan start. To ti je mali "gumbić" na pumpi lijevo od lajtunga za gorivo.
 
Na vrh