• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4911

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Kardan u 5. se vrti oko dvaput brže nego na 540. Misliš da bi motor imal momenta pri1000o/min? A bil bi još i dvaput sporiji.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
sused ima zetor 4911. kada freza koristi 1 brzu i kardan preko motora i puno gasa. dali bi mogao i dalije bolje da proba frezati u 5 sporoj (navodno je 5 spora malo brža od 1 brze) i kardan preko mjenjača?
Nek pofreza u 4 ili 5.sporoj kardan preko motora bolje bude napravil.Ja osobno frezam u 1.brzoj i prejdem još po mjestu i OK je. Bdw nek pazi da ne tera neku preširoku frezu jer ljudi znaju sikaj zakapčati na traktor.Poglej si ovo :D ovo je već ekstremno
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Najači komentar mi je bio na kanalu da nek zakači širu jel ovu ne osjeti :D
 

Tutosport

Novi član
Tu od
19 Sij 2020
Poruka
5
mjenjao bi motor na zetoru 4911 a stavio bi 4712 jel taj motor paše na 4911 i jel ima kakve preinake
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Paše motor, sitne su razlike u borungu, grana vode je drugačija, kuplung je drugačiji i još možda pokoja sitnica ali sve ti paše sa tvog motora.
 

AuUuUuU

Novi član
Tu od
16 Velj 2022
Poruka
6
Pozdrav, uskoro planiram obnoviti 4911, imate kakvih savjeta gdje kupiti kvalitetne dijelove jer sam se uvjerio da je to lutrija danas. Isto tako ako znate gdje ima koji servis ili majstor u okolici ZG-a ako bi nesto zahtjevnije trebalo zamijeniti. Hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nema više kvalitetnih dijelova ni u Češkoj tak da si prisiljen kupiti to kaj imaju kod nas.
Naravno, imaju dvije vrste. Ovi kaj nisu bog zna kaj i ovi kaj su ništ koristi.
Gledaj cijenu ili savjet trgovca ali na više mjesta jer svaki trgovac bu za ono kaj ima (a ako drugo nema) rekel da je to top proizvod.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
809
traktor je imal probleme sa brenzama. nakon nekog rada same od sebe su grijale i palile (osetilo se na nos). taj traktor zamijenje su pakne i stavljen novi kočioni cilindar i nova pakna ručne.vozil sam se cca 1 km i sve se zapalilo. raskopal sam ponovo odneso doboš tokaru. tokar rekal doboš je ok ali ipak smo skinuli 1 mm za svaki slučaj. ponovo složil vozil se 2 km (da ovaj put sam prošo više) i opet smrdi i pali se. dole polugica za stelanje na cilindru je dobra(nije napeta). ima dole dva cilindra. taj cilindar (lijevi kotać) mi izgleda kao novi možda cca 3-4 godine. drugi koji radi normalno je stari (20+ godina). na oba dva kotača su urađene jednako brenze ali desni je super a lijevi ima navedene probleme. ?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
809
ma ručna raspuštena. nožna je problem. gore sam krivo naveo. znači kada sijedim na zicu onda desni mi pali() zamijenil sam lijevo i desno. lijeva pedala radi normalno. malo stisnem malo koči. stisnem jako onda kotač blokira.
desna strana. malo stisnem onda odma blokira. moram vrlo niježno stiskati da nebi kotač blokirao. dali može biti da u cilindru dole ispod pedala nešto unutra ne vraća? kada skinem gumicu koja je glavnom cilindru vidim da onaj okrugli dio putuje normalno i vrača se.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
A kad razdvojiš pedale i pumpaš ih sa dvije noge jel jedna diže drugu?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
809
misliš da li je jedna viša od druge kada su pritisnute?
nije do onih polugica ispod pedala kojima se rikta(onaj navoj pa kada je duža onda prije reagira). ima lufta i to je ok.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ne, mislim kad su pedale razdvojene i ti desnom nogom stisneš desnu kočnicu, a lijevom lijevu dali pritisak na desnu vraća lijevu i obrnuto?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
809
pa nisam siguran. nisam probo. zašto bi to radilo?
kaj to nisu dva odvojena sustava dva kotača?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ne, na njima je onaj poprečni cilindar koji raspoređuje silu kočenja.
Probaj pa javi
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
809
dobro sutra kada probam kaj moram očekivati? kaj je dobro a kaj nije i kako to otkloniti?
 
Na vrh