• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4911

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kad su obje stisnute na tvrdo svaka sa jednom nogom i kad na jednu od njih pojačaš pritisak ona druga mora iči u zrak i obrnuto.

Mada, da ti bum iskren ja nekak najviše sumnjam na cilindar u kotàču
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,674
Ili treba pobrusiti pakne sa doljnje strane gdje su bolcni znaju biti te rupe krivo zbušene i onda se sve grije.
današnja kvaliteta proizvoda.Ja sam tri puta rastepal jedniu stranu radi toga
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
809
probal sam ovo sa dvije pritisnute pedale odjednom i da jedna diže drugu. novi je cilindar u kotaču i nove opruge i pakne. vidim odozdola da je netko promijenil samo jedan glavni kočioni cilindar a drugi je stari. novi odma blokira i ima vrlo mali hod. stari mora duboko uči da bi blokirao.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Digni kotač u zrak i probaj kak se vrti kad je u zraku.
Ako se vrti teško probaj otpustiti odzračnik da vidiš jel u sistemu ima tlaka.

Ja i dalje nekak sumnjam na cilindar u kotaču bez obzira kaj je novi
 

Ivank

Novi član
Tu od
19 Tra 2020
Poruka
22
Pozdrav. Imam problem kod Zetora 4911 sa skakanjem hidraulike..Primjetio sam da mi sa malo težim priključcima, npr. rolo bala 180cm ili tanjurače 24 diska hidraulik odlično radi i ne poskakuje, a sa nekim lakšim priključkom kao npr. jednobrazni plug poskakuje. Ako netko ima iskustva volio bi da mi napiše od kud krenuti. Hvala.
 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
97
Pozdrav svima,
Imam Zetora 4911 1979 godište, i interesuje me kako se mijenjaju brzine iz 4. u 5. bez stajanja ?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,857
Možda misliš na mijenjanje bez onoga, krrrrrrr između brzina ? Nikako. Samo dobro poštelano kvačilo, malo sluha za mašinu i ne siliti.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Nece krčati ako daš malo medjugasa ili duplo kvačilo pri šaltanju. Probaj pa ces vidit ;)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,857
Dok stisne dva puta kvačilo između toga doda međugas dotle traktor stane pogotovo ako vuče kakav teret. Znači nema vajde.
 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
97
Pokušavao sam sve načine, ali ništa ne uspjeva, mjenjač je urađen nanovo pa možda nešto nije dobro odrađeno da ne može. Pokušao sa duplim kvačilom (stisnem, izbacim iz brzine, pustim, stisnem, ubacim) I krči stalno. Onda sam pokusao stisnem kvačilo izbacim pa onda sačekam par sekundi i pokušam ubaciti ali ne uspjeva, ne znam kako da to rijesim, ne volim da traktor iz mjesta kreće u 5. brzini, moram mu dodati gas maltene do kraja, a i štetno je za lamelu i druk ležaj
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Eh kod tebe je nesto ozbiljno onda , kod mene na 5011 malo krči iz 4. u 5. ali sa ovim sto sam rekao šaltam ko mercedes bilo sa teretom ili bez.
 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
97
Kod mene kada pokušam ubaciti u 5. sa krčenjem ne mogu koliko god da guram ručicu ono konstantno krči i nikako neće da uđe dok ne stanem u mjesto i tek onda.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Zetor bi trebao imati kočnicu na gornjem snopu zupčanika koja glumi sinhron kod šaltanja,aktivira se kod stiskanja kvačila.Tu bi se moglo poštelati da se lakše šalta.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,782
Kočnica je na donjem snopu i usporava zupčanik koji je u stalnom zahvatu sa spojničkom. Kod pedale je komad gume koji se obično raspadne jer po njemu curi nafta pa vlasnici vele ko ga jebe toga ni ne treba.
Možda ju i ima samo nije dobro podešeno.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kočnica o kojoj Mika priča se štela ovdje, vidi se i guma.



Pišeš da je mjenjač nedavno rađen.
Moguče da mešter nije pripazil pa mu se omaknula naopako kočnica zupčanika kod sastavljanja. Da to provjeriš treba skinuti poklopac i ispustiti ulje.

 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
97
Imam kočnicu mjenjača na Zetoru, ali kod mene se rukom ta guma može pomjerati, pa ne znam da li to treba ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Rukom se da pomakivati kad pedala nije stisnuta, ali kad ju stisneš zadnjih par centimetara hoda pedale mora početi pritiskati gumu.
 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
97
20220811_193426.jpg Ovako izgleda kod mene, proveravao sam kad pritisnem kvačilo da li pritišće gumu i pritiskalo je, što znači da je u suštini dobro naštelovana.
Da napomenem, kada mijenjam brzine dok se traktor ne kreće stvarno nemam nikakvih problema sa prebacivanjem, stisnem kvačilo, sačekam 3 sekunde i ubacim u brzinu bez ikakvih problema i bez krčenja.
 
Na vrh