• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 4911

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Kolega radi generalku na 4911 pa ga zanima gdje kupiti najkvalitetnije dijelove i od kojeg proizvođača i normalno gdje bi to bilo naj jeftinije. mislim na klip, cilindar, karike a možda i ostalo. Hvala.
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
246
Ja sam uzimao u Agromariću u Prijedoru Zetorove sklopove i mislim da su bili oko 350 kn(fi 100).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Navodno Masiva trenutno ima povoljne cjene djelova, u kvalitetu i porijeklo nebi ulazil ali na tih 3 cilindra ionak ušteda može biti par sto kuna i ja bi odabaral barem one koji su u Zetorovu kutiju zapakirani. Ovo ostalo je ionak manje više Poljska....
 

Vuk996

Novi član
Tu od
14 Ožu 2019
Poruka
1
Poštovani,
Planiram kupi ti Zetora 4911 78god od prvog vlasnika je. Zanima me iskustvo ljudi koji ih poseduju. Da li ispadaju iz brzine, kakve su im kočnice i to? Molio bih vas da mi napiše te vrline i mane tog traktora. Izvini te nov sam na forumu možda već ima ova tema.
Pozdrav 19731
 

Prilozi

  • B2561EC3-36D9-456D-803D-13EA3082C98E.jpeg
    B2561EC3-36D9-456D-803D-13EA3082C98E.jpeg
    119.6 KB · Pregleda: 54

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ako je to ovaj sa slike, taj zahtjeva bar vizuelno uljepšavanje ali je na oko limarija ok, ne izgleda uništen. Ali nije opran......
Dobri su to traktori.
Iskakanje iz brzina ovisi o poderanosti getribe i njenih dijelova a to se sve da posložiti.
Kočnice kad su ispravne su ok.
Motor ako je dobar, puška.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima,Zanima me dali je ntko od vas raskapao poklopac hidraulike na zetoru 4911.To je onaj poklopac kaj dojde odozdola
Zanima me di se prvo ulje ispušta i kud se vraća i koje ulje ide unutra jer bi promjenil i ulje nikad nije mjenjano i opral bi filter od pumpe
Razlog ovog zahvata je to kaj traktor dok radi povremeno baca tj"cuka" na hidrauliku priključak a kad je zgašen onda spusti priključak sam.Hvala svima ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Na tom poklopcu imaš jedan čep ključ 27, isti takav čep imaš na kučištu mjenjača (otprilike na sredini, pol metra prema napred u odnosu na ovaj čep). Na oba ispustiš ulje.
Nakon toga na tom poklopcu u krug imaš 9 šarafa ključ 17. kad njih otpustiš poklopac ide dole, pazi da ti ne opadne na prste.
Da bi izvadil filter moraš otpuštati još dva na pumpi, ali to buš več videl kad dojdeš do toga.
Ulje ide hipenol i točiš ga na čep gore na poklopcu kraj mjerača, ključ 27.

I na kraju.
Ti imaš problem pod gornjim poklopcom, najvjerojatnije gumice na cilidru, ali kad je več dole treba prebrtviti i razvodnik te ispitati ventile. S tim zahvatom buš rešil svoj problem, a s ovim kojeg ti planiraš ne.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Hvala na odgovoru Muha ;) ak sam dobro svatil kaj se to ulje slijeva iz getribe u hidrauliku ili? Bum probal riješti pa ako di zapnem ili mi ne kaj jasno pitam Hvala još jedom na odgovoru ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Jeste, ulje za mjenjač i hidrauliku je isto.
 

imjura

Novi član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
25
Hvala svima na odgovoru kaj se tiče Poljo Joso dućana tam sam odlučil više ne kupovati dijelove sad neznam jedino di ima kakav dućan di drže dobre dijelove a ne ovakav škart kak ima Ovaj.Kaj se tiče tog auspuha sve kaj ste rekli je točno pa čak i kaj se tiče ove "Debljine" i Vatre" :icon_e_biggrin: :8): žal mi je kaj sam kupil taj auspuh i još k tome nema onaj "pravi zvuk" kak je imal na orginal auspuhu i još ja bedak zemem emajlirani .Bdw prije cirka 2 godine u JAski sam kupil vodenu pumpu i ta pumpa nema mazalicu a orginal je imala i pital sam čoveka zakaj nema mazalicu veli da ove škart imaju samo mazalicu da su ovo bolje pumpe i da one s mazalicom više ne proizvode.Jel to istina?
Pozz muki imaš u Križevcima dučan sa orginal djelovima zove se HUBZIN PROMET
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima forumašima,Evo od sutra sam planirao krenuti u remont svojeg 4911.Naime radi obaveza itd. nisam stigao prije krenuti sa remontom.Kao što sam spomenu u ranijim postovima radi se u hidraulici i lijevom kotaču koji ne koči baš najbolje.Zanima me kojim redosljedom bi bilo najbolje krenuti sa raskapanjem(prvo kočnica ili hidraulika?)i dali mi je osim gedora,kliješta,čekića još kaj potrebno potrebno(tipa kiloključ)?(inače nisam mehaničar)Hvala svima na pomoći i dosadašnjim savjetima,svaka pomoć,kiritika i savjet su dobrodošli ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Od alata ti ništ posebno ne treba. Eventualno trebaš nekog prijatelja ili susjeda da ti pomogne skinuti reduktor i poklopac hidraulika ako nemaš pomoč dizalice.

Mislim da je popravak kočnica jednostavniji pa bi ja krenul od tud, a možeš i oboje istovremeno raditi. Naročito ako slažeš obje kočnice. Lakše ti je na poklopcu hidraulika raditi samo moraš paziti da ga dobro potklocaš da ti se nebi prevrnul jer su oba kotača dole.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Hvala na odgovoru gospodine Muha mislil sam prvo skinuti blatobran(popravljam samo lijevi kotač jer desni dela dobro pa ga nebi sad šarafil dok sve dela kak treba) oko reduktora opasat jednim lancem pa ga na flašencug zdignuti(mislim da mi je tak najednostavnije).Jel bi možda bilo najbolje prije ikakvog zahvata malo traktor prepeljati da se ulje u getribi i hidraulici zagrije pa ga onda ispustiti?Bdw htel sam još pitati malo glupo pitanje al dobro :confused:kaj je ulje od getribe i hidraulike zajedno zmešano u jednom kučištu? jer su mi neki ljudi govorili da bi bilo bolje nasipati Transhidrol u hidrauliku tak da nisam siguran? :confused:
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
246
Da li se ovdje nalazi filter hidraulike i je li mogu kroz taj otvor nalijati hipenol pošto fali u getribi?
23936
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Da tu je filter hidraulike i imaš još jedan dolje na pumpi. Možeš i tu uliti ulje ali ide dosta sporo, obično se ulijeva gore na mjeraču kod šalt heble.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav evo čisto da se javim kakvo je stanje sa servisom.Uspio sam raskopati tj.izvaditi reduktor van.Pakne su "plivale" u ulju kolko ga je dilo u dobošu stoga niti nije čudno da nije kočnica radila čudno je da je ikako kočila.Mislim da je propišao semering.Oprao sam doboš i dio reduktora prvo u benzinu pa zatim u brake celaneru,vidio sam da je dosta masnoće skinuto sad sam ostavio preko noći da se osuši pa sutra mislim ići to sve sastaviti.Od dijelova sam kupio nove pakne,gumica zupčasta,i O-ring,semering doboša i pojas ručne.Jedino me trta da nem to znal sve skupa složiti pa ako ima netko sliku kojim redosljedom treba ić bio bih vrlo zahvalan ;)
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima ;) jel netko zna na koliko se radnih sati mijenjaju sva ulja u traktoru prvenstveno ja bih sad trebal mijenjati u mašini koje ulje ide u mašinu i koliko ga ide Hvala svima :ppozdrav:
 

Najnoviji postovi

Na vrh