• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5011-odzračivanje.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Kaj ja znam, veliš da kad ima 15-tak litre onda krepaje i ima zraka u čašici :scratch

Valjda je onda dovodna cijev u rezervaru prnjava negdje u toj visini
 
D

dako

Guest
Kaj ja znam, veliš da kad ima 15-tak litre onda krepaje i ima zraka u čašici :scratch

Valjda je onda dovodna cijev u rezervaru prnjava negdje u toj visini

Šta napraviti?
i dali kojim slučejem može biti do ac pumpe?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Tam na rezervaru bi trebal biti jedan poklopac na koji se kopčaju crijeva, a on se da skinuti. Kad ga skineš jedna od cijevčica bi trebala iči na dno i ona je najvjerojatnije problem.
Uspio postaviti sliku :rolleyess:

Jel to kod tebe ovak izgleda?
 
D

dako

Guest
Nažalost ne,kod mene se odlaz i povrat kopčaju sa strane ( do traktora).
Ako je to upitanju morat ću nositi kod limara da razlota ili rezati spremnik!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Daj to malo poslikaj, mada mislim da je tu negde problem.
Probaj mu usis i povrat spojiti u karnister i tak se malo vozaj.
 
D

dako

Guest
Budem odmah ujutro kada skinem rezervoar.
Eto to je dobra ideja da vidim dali je to upitanju.
Hvala ti.
Ajmo sad u krpe.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Izlij sve gorivo iz rezervoara.Zrakom pusi na ulaz i polako sipaj gorivo.Pokazace ti koliko treba goriva da bi povukao.
 
D

dako

Guest
Evo riješio sam problem tj. barem mislim da je tako jer pošto smo par stvari napravili neznam u čemu je bio problem i dali je riješeno samo privremeno.

Prvo što smo napravili je da smo zamjenili gumena crijeva koja spajaju rezervoar i ac pumpu.
Usput smo i otkrili da je ručna pumpica goriva pukla.


To nije pomoglo pa sam skinio rezervoar i zamjenio ga karnisterom ali traktor je i dalje vukao zrak u sistem.Onda smo vidjeli da držač čašice goriva sa lajtungom nije zategnut dobro pa smo to zašarafili.


Onda smo pogledali u karnister kojeg smo stavili umjesto rezervoar i skužili da je povrat goriva jako slab,probali smo i ac pumpu na način da sam odšarafio lajtung koji je na crijevu između ac pumpe i filtera i pumpao ručno,nažalost umjesto finog mlaza goriva izlazilo je zapjenjeno gorivo pa sam pomslio da je pumpa otišla ali prije svega smo očistili sve lajtunge i ac pumpu u kojoj je bilo malo trunja,vratili rezervoar i sve ozračili i traktor sad radi normalno.tako da stvarno neznam u čemu je bio problem.Povrat je sad puno veći nego što je bio.


Za muhaničara slika rezervoara i crijeva:


Usput i jedno pitanje dali se bosch pumpi odzračuje na vijku koji je označen na slici:



I kad smo pomislili da smo sve riješili otišli smo na probnu vožnju sa 10 litara goriva i ocjenili da je sve uredu ali kada smo se vratili kući nijedan žmigavac nije radio,niti kontrolna lampica koja pokazuje da je žmigavac uključen tako da ako netko ima ideju šta bi moglo biti neka pomogne (osigurač nije).

I tako avantura sa našim zekanom se nastavlja.Sutra u šumu...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Boš pumpu nije potrebno odzračivati, pumpaš dok ne čuješ na iber druk ventilu da zuji, a sve ostalo poslije ona odradi sama.

Žmigavci, možda je do automata.
Za šumu najbolje da ih i skineš dole :D
 
D

dako

Guest
I ja mislim da je,zna zaštekati.Budem ga sutra malo protresao a ako ni to ne upali,kupim drugi.
Ma samo da se kvar ne ponovi,najviši me uplašila ac pumpa.
Nemoram ih skidati jer ja sam "ziheraš",traktor vozim redovito ni nepunu godinu a nepada mi napamet iskušavati sreću,di nisam siguran nejdem.

hvala na uputama...
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
sto se tice zmigavaca relej najvjerovatnije a ako i dalje traktor bude trokiro moj savjet da najprije krenes od tanka skines ga i di je cjevo od dovoda tu imas jedno kolino koje ide na dno tanka i ono vecinom stvara probleme to dobro propuses nakon toga promjenis sve bakrene podloske to te sve kosta par kuna ako nakon toga nebude rezultata onda kenes od pumpe pa dalje!
 
D

dako

Guest
sto se tice zmigavaca relej najvjerovatnije a ako i dalje traktor bude trokiro moj savjet da najprije krenes od tanka skines ga i di je cjevo od dovoda tu imas jedno kolino koje ide na dno tanka i ono vecinom stvara probleme to dobro propuses nakon toga promjenis sve bakrene podloske to te sve kosta par kuna ako nakon toga nebude rezultata onda kenes od pumpe pa dalje!

Prijatelju moj,ja sam to već sve tri puta napravio,problem je što je traktor jako malo radio,opet sa druge strane dobro je što je imalo radio jer motor je u odličnom stanju.
Mislim da ako se ponovi,rezervoar ide kod limara na rezanje da vidim šta se dešava,mijenjam sva crijeva goriva i ac pumpu.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
da se nadovezem na temu o zetoru imam 6011 bio sam u sumi i probao sam speru kad ono nista dali je veliki kvar i kada saltam brzine malo krci mijenjac kada je topal dok je hladan ok.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Možda ju treba samo malo poštelati, možda se raskopčala, možda je pukla vilica, ....................
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Nema problema.
Samo reci koji je tvoj domet, a gdje zapinje ;)
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
stvar je u tome sto se ne kuzim pravo u to jeli moze na sajli od kvacila da se stela jeli mi hvata skroz dolje i ima dosta lufta na papucici?
 

Najnoviji postovi

Na vrh