• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5011-odzračivanje.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Može na sajli malo da se dotegne i na taj način smanji mrtvi hod.
Nego daj mi reci za drugi stepen imaš posebno kvačilo, ono ko ručna?
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
jel mislis ono za kardan ono odvaja isto malo teze moram skroz do gore povuci da bi stalo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Da ta ručka za kardan.

Znači probaj malo na sajli jednog i drugog, ali skini poklopac sa lijeve strane (drže ga dva šarafiča ključ 10) i prati da nebude potisni preblizu capicama.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Jeli to onaj poklopac gdje se podmazuje dguk ležaj,znaci i tu se moze stelat .Moze jos jedno pitanje koliko bi kostalo da se pretrese zadnji dio komlet mjenjac i hidrolik od prilike?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
To je taj poklopac.

Ono o pretresanju je jako teško pitanje i ovisi o tome kaj buš unutra našel.
Kaj se kod tebe događa i zbog čega misliš da bi trebal pretres?
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Dobro ,a moze jos jedno pitanje koliko bi kostalo da se pretrese mijenjač i hidrolik na zetoru 6011
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
neradi mi špera pušta ulje na kardan malo curi,i na gore na poklopcu hidrolka mjinjač malo krči svasta po malo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Za šperu treba skidati desnu trubu, a tu su i kočnice pa onda usput bu možda trebalo i to kad je več širom, a jedna strana se nikad ne radi nego obje............. Ovisi kaj je otišlo.

Semering kardanske se mijenja izvana i košta skupa sa brtvom 50- tak kn.

Gumice hidraulika sa orinzima za kuke i torzionu osovinu i brtvilima dođu oko 100-tinjak kn.

To kaj mjenjač krči nije do njega nego do kvačila.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
jel mislis ono za kardan ono odvaja isto malo teze moram skroz do gore povuci da bi stalo

Tako i treba da radi.Ima samo jedan zub na kraju.Nije sistem ko rucna.

Problem sa sperom je u vecini slucajeva na nosacu preklopne poluge(klackalice) ili vec kako je ko zove.Ili se iskrivi ili zariba na osovinici.



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
hvala puno budem probao nesta da saštelam pa ćemo vidjet kako radi ako negdje zapnem slobodno mogu potrazit pomoć?
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
opet problem jedan rijesim drugi dođe,cuje se u zadnjem desnom kotacu nekakvo kvrckanje skidao sam poklopac gdje je lezaj ovaj je u redu sto vidim sa vanjske strane dali je mozda utarnji ili da nije nesta drugo u pitanju'
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
da taj sam skinuo i imaju 2 matice i ležaj se vidi probao sam vrtiti tocač i ide malo teze za razliku od onoga drugoga
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
ono se čuje samo na jednom djelu ne stalno (mislim ne cijeli krug nego samo na jednom mijestu)se cuje da škljocnje ili lagano pucketanje
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
nema lufta ono ima napred nazad onako blago i onda se zna cuti isto to skljocanje a bilo je i skidano jel sam vidio da je netko šarafao prije mene samo neznam sta je rađeno.
 
D

dako

Guest
Pojavio se još jedan problem.Otišla je brtva bočnog poklopca kućišta volana pa mi ulje kapka i moram ga doliti dok neuhvatim vremena da ju zamjenim.Našao sam otvor za nalijevanje ali neznam kako se mjeri količina ulja u kučištu i koje ulje ide u njega.
Evo ovo je otvor za nalijevanje:
 

Najnoviji postovi

Na vrh