• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 5245

  • Temu pokrenuo tomi539
  • Datum prvog posta

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
nisu to nikakvi zetoroljupci nego mali se pravi jako pametan i bolje mu je da se pokrije ušima i neka se ne uključuje u rasprave jer preuveličava neke stvari i bolje da ništa ne piše jer nema pojma kaj piše
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Tino kaj se tiče Muhinog posta potpuno je u pravu i slažem se s čovekom. Gle svatko nekaj voli ili nevoli, ja npr. nemrem smislitu imt, a to malo tandrkalo je diglo nekad dedinu pilanu na ovo šta je danas, aline komentiram da je ovakav ili onakav jer je nekome svetinja i tko sam ja da mu tvrdim drugačije?

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Čitam ove postove o zetoru jako dugo al ne komentiram jer nisam nikad radio sa zetorom al ovi zadnji postovi nemaju veze s vezom.
Prvo i osnovno da bi sudio o nekom traktoru moraš mu sjedalo dobrano uglancati dupetom a ne ovo rekla-kazala il " ja vidio kako ore". Nije samo stvar do traktora nego i do vozača,pa stoga prvo natucite sate sa traktorom pa onda hvalite ili kudite njegove osobine i mane...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Po meni on je pretrom. Nisam radio s njim, ali i moj 6245 je malo trom u brdu, jer moram cetverokrilnu branu vući drugom, jer trećom ne ide. A kako se onda traktor koji je slabiji za više od 10 ks ponaša nezz.

Nije vise od 10ks nego točno 10ks i lakši h
Ako je tvojem ovo teško onda tebi nekaj ne štima s motorom.

Ne razumijem ovu raspravu do sada o Čemu je riječ,ako je o potrošnji,već sam pisal o tome,al opet cu, potrošnja mu je od 5.5-9l po satu,i možete skoro kod svih traktora da moraju s rezervarom radit 8h,znaci jednu smjenu.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja sam samo jedamput mjeril potrošnju na ursusu, a to su slični motori. Relacija je u jednom smjeru 23-4 km, tam idem prazan sa dvoosovinkom, a nazad sa 5,5-6m mokrog hrasta i bukve, sve po cesti jer je šuma kraj puta, potrošil mi je slabih 10l plavca. Teram ga 5 pun gas cca 1 sat gore i cca 1,30h nazad pun drva uz dosta šaltanja zbog bregi.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,749
Več je valjda 1000 puta napisano, rečeno ili šta več nije. Potrošnja je relativna stvar. Ovisi o stanju mašine, uvjetima u kojima radi, opterećenju i o šoferu.
Možda novije mašine troše manje zbog silne elektronike ali za stare mašine nema smisla raspravljati.
Več je rečeno da je za Zetorovu laku vuču teško naći djelove pa malo pripazi kod kupovine da ti ga ne uvale.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
...
Več je rečeno da je za Zetorovu laku vuču teško naći djelove pa malo pripazi kod kupovine da ti ga ne uvale.
Nije se to odnosilo na most od 5245 i nekih 6245, već na 3545, 5545, 5745, 5748.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
U svakom slučaju 5245 je teška mrcina, ali može napraviti puno posla. Imal ga je susjed kod mene i delal je s njim sve, vukel balirku, čak i rotobrane, ne znam točno kolike. Za tih 45 konja je dosta jak, reklo bi se, a masa mu je negdje mana, a negdje prednost.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja bi rekel kao manu,spor u rikvercu i los za transport većih tereta,pogotovo po bregima,a to je znaci u petoj.
A za ostale poslove se prilagodi ima 10+2 mjenjac,kardan 6 bbrzina jaku hidrauliku pa si biras.

Njegova masa je 3200kg a sa svim utezima koju je tvornica pripremila nadodate još 550kg pa je to onda i 3700kg ili vise...
Zbog svoje snage od 47-51ks zato ima manje gume i prednje i zadnje,i pokazale su se OK...
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Kod mene u selu ima 3 zetora 5245, susjed preko ceste ga isto ima. Vozio sam ih par puta. To je dobar traktor. Za oranje, ili za povuć je super. Istina trom je, i za transport nije najbolji (pogotovo ako si u brdovitom kraju).
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,749
Gledam nešto te zetore i stvarno sam bio uvjeren da imaju onu staru vuču kak je rekel ZJ pa se evo svima ispričavam.
U međuvremenu naletim na ovaj video. De ćeš bolji traktor. Radi sam i vleče jednu brazdu više od IMT-a
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=KO_Fj4Sc7-c[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Ljudi, pa nije traktor auto pa da bude trom zbog par stotina kila. Čak i na autu se to kompenzira dobro pogođenim omjerima u mjenjaču! Osim toga, 52-ojka nije nastala kao potpuno novi model, nego ima niz prethodnika čiji je ona modificirani klon(47,49,50). I sad tvrditi da veliki proizvođač kao Zetor, kroz više od dvadeset god. razvoja modela od 47-52 nije bio sposoban uvidjeti da treba smanjivati a ne povećavati težinu, pa 52-ojku stjerati na tonu i pol, da grebe i na asfaltu ko ferkan je apsurdno..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
Nije vise od 10ks nego točno 10ks i lakši h
Ako je tvojem ovo teško onda tebi nekaj ne štima s motorom.

Ne razumijem ovu raspravu do sada o Čemu je riječ,ako je o potrošnji,već sam pisal o tome,al opet cu, potrošnja mu je od 5.5-9l po satu,i možete skoro kod svih traktora da moraju s rezervarom radit 8h,znaci jednu smjenu.
Sve štima s motorom, ima 1000-1500 rs od generalne motora. Jednostavno je preveliko brdo i ne ide brže samo to nekima nemožeš dokazati. Dok mi je proxima 90 ks i 4150kg brza kao metak i puno bolje ide u brdo s istim priključkom, jedino bi trebalo naprijed 200,250 kg tegova.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zetorpriksima90, tvoja proksima je turbo i mora ici puno brze i bolje i lakše.
Inače 6245 je po meni najpogodeniji model u svemu od potrosnje težine i snage,za normalna mala i srednja gospodarstva super traktor koji stvarno puno pruža,al ga 5245 skoro u svemu prati.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
Mislim da kad bi bio 500 kg lakši da bi bio puno brzi u brdu i u vuči tereta pri većim brzinama.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Ljudi, pa nije traktor auto pa da bude trom zbog par stotina kila. Čak i na autu se to kompenzira dobro pogođenim omjerima u mjenjaču! Osim toga, 52-ojka nije nastala kao potpuno novi model, nego ima niz prethodnika čiji je ona modificirani klon(47,49,50). I sad tvrditi da veliki proizvođač kao Zetor, kroz više od dvadeset god. razvoja modela od 47-52 nije bio sposoban uvidjeti da treba smanjivati a ne povećavati težinu, pa 52-ojku stjerati na tonu i pol, da grebe i na asfaltu ko ferkan je apsurdno..

Jednostavno je tak. Kad ga vozim, jednostavno on prije osjeti uzbrdicu nego ju ja vidim.
Npr: izlazim iz jednog dvorišta, mala uzbrdicu ali dosta duga, i nosim malčer 450kg, jednostavno ga ne mogu staviti u 5. Nikako, moram većinu uzbrdice u trećoj, i pred kraj u četvroj, da bi tek kad dode na ravno stavio u petu.
Po meni je motor malo preslab za tu težinu u transportu. Ali zato u oranju se to ne osjeti, jer imaš dobar izbor brzina.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
Podsjeća me na 25-taka, po voznim svojstvima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh