• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 5245

  • Temu pokrenuo tomi539
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Na svakoga može iće reverzer, ako nema powershift ili 540/1000 RPM kardan.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Nesto sam pricao s ocem planiramo prodat rakovicu i planiro sam kupit 5245 al me strasno brine taj njihov spori rikverc(spor u odnosu na rakovicu) jer mi otac dosta koristi rikverc pa zato pitam :) ja sto sam gledo po oglasima nisam naletio ni na jedan da ima reverzer to je ona velika rucka koja bude s lijeve strane? Jel bila neka posebna drzava za koju je islo takvo nesto ili je to univezalno zavisno od prvog kupca? .D
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
pa imaš i njih sa sporim i bržim rikvercom, inače koji su izvana imaju brži rikverc i zamjenjena su im mjesta 2 i 3 brzine
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Kako prepoznati najlakse tog na slici sa sporim i brzim rikvercom jel ima neka caka? A cuj 6245 je iste jacine kao rakovica otprilike men treba slabiji traktor najvise da kosi sa 165 a imam dosta njiva po brdima pa bi prednja vuca bila veliki plus a imam z8540 tako da bi mi kao slabiji traktor trebo otprilike 5245 za najlakse poslove imam 539 :)
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Da to nisi na forumu procital, ne bi znal:icon_pai:....ali i kao takva mrtva krava odvuce svakog univerzala 445 dtc pa cak i jace. On zasigurno nema problema sa vucnom silom.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Videl sam ja to i uzivo!
Nek on ima vucnu silu al sigurno ima problema sa potrošnjom :D:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ma cela ta prica oko njega je jako subjektivna....da nema onoga staglja umjesto kabine bil bi ko svaki drugi traktor te kategorije. Niti veci, niti manji. A problem je ja mislim da ljudi na njega stavljaju prevelike prikljucke. Barem kaj ja vidjam, recimo u transportu, pa to nema nitko prikolicu ispod 5T.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tinek ni je baš takav pijanec a ako mu deneš traktorski viličar i poneki uteg odnese on Uniča kam hočeš na hidrauliku .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Po meni on je pretrom. Nisam radio s njim, ali i moj 6245 je malo trom u brdu, jer moram cetverokrilnu branu vući drugom, jer trećom ne ide. A kako se onda traktor koji je slabiji za više od 10 ks ponaša nezz.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
bio je tu na forumu član iz slovenije koji ima 5245,pa bi on najbolje znao reci vrijedi li traktor ista ili nista.

@Tino- kolko ti pilaš tu potrošnju,zanima me otkud ti to? pa svi vele da u zagorju nema zetora...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ma ljudi neš čujeju u birtiji i onda je to sveto pismo za neke, tak vele i za rusa da je pijanac, a sve se svodi na to da ako ti ispravno agregatiraš stroj i radiš u skladu sa njegovim mogučnostima niti jedan nije preveliki potrošač.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Največi problem na 52 (sa prednjom ili bez nje) je ono kaj je Hodor napisal.
Velik na oko pa ljudi pretjeruju.

Za normalan rad mu prednja dobro dođe i more fest posla napraviti.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
To ti je ista šema sa mojim ursusom, nema ih nešt tu u međimurju, par komada svega i onda dok ga vide, svi su pametni, je pa pogledniga kak je veliki to mora vleči ovo, mora vleči ono.... More on vleči 2×14 plug, 28 diski tanjuraču, krknem mu utege na kotače, vodu v gume i deri sam kaj bu potrošnja 50l na hektar i za godinu dana bum zupčanike iz kučišta getribe i diferencijala puštal van zajedno z uljem, opče nebu treba šrajfiti nikaj.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ursus ima motorčinu, to gradivo smo več savladali, za potegnuti kaj hočeš. Jednostavno puca od snage, ali puca sve ostalo.
Šteta kaj ga nisu malo kvalitetnijeg napravili otraga i još mu nakalemili prednju vuču .....
Najvjerojatnije bi mu vrednost bila ko i ovom spominjanom 52 ali bi to bila strojčina u odnosu na mnoge Zekane.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
40 ks i 3,2 tone i to bi trebal biti šparni traktor?

Tino kad bi bilo tak kak ti veliš onda bi skoro svako gospodarstvo malo veče imalo cigane umjesto zetora. Ajd malo razmisli o tome pa daj konkretan odgovor žašto je to tako!?

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tino a jel znaš da on ima euro normu kak i 62xx , 72xx ,77xx, a to smanjuje snagu ili zagađuje zrak par tisuča puta manje od IMT-a ?? Cigani su stari bili jako izdržljivi novi žali bože slova i radi usporedbe kad se pojavil 640 dv navlačili se u Kž Ivancu 640 dv i stari Zetor 6911 solac Zetor se doslovni igral sa ciganom samo je držal kočnice i cigo nikam kad je pustil kuplung vukel ga bez naprezanja bila je akcija NNI pa je došel ponosni vlasnik Uniča i rekel vlasniku Zetora nek sakrije tu nakaradu i tak su krenuli u boj .
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh