• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 5245

  • Temu pokrenuo tomi539
  • Datum prvog posta

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
jesu te orasje kabine dolazile vec sa zetorom ili su se naknadno ugradivale?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neznam di su ih ugradivali al bila je na traktoru kad smo ga kupovali.
Tih orasje ima u vise izvedbi po sirini i visini i izgledu zadnjeg djela i mislim da su bile samo za balkansko trziste.
Bilo je i nekih sivih kabina ruzne ubi boze al neznam di su se radile i bile su navodno naknadno ugradivane.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Orašje kabine je ugrađival ACM i u računu je pisalo traktor sa kabinom također je ugrađival i radgonu jedino su Slovačke ugrađivane u Brnu a Kristali su imali Poljske kabine ugrađivane u Brnu do 1986 godine Česi nisu radili kabine za kasnije neznam jer me ni je više bilo u tvornici .
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
kako mi kolega rece da su kvalitetne kabine,zato i pitam jer nisam imao prilike vozit se u toj kabini... a vidio sam da dosta ljudi je posjeduje...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da cvrste su i traju,nema hrdanja i pregledne su super.
Jedino je tapecirung sa krova otpal.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako je tapecirung ljepljen i kabina crne boje i ne ma tapecirane blatobrane onda je Radgona i na maloj pločici navarenoj za kabinu natučen broj .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da zeljko takva je kabina kaj je to onda daj pojasni?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
To je kabina rađena u Gornjoj Radgoni u Sloveniji montirana u ACM-u stavljana na postoječe blatobrane ali ni je imala grijenje (novije jesu ) imala prednji brisać mana kaj je cijev znala razbiti donje staklo u vratima . Slovačka kabina je imala grijanje zadnji brisač i bočni žmigavac tapecirane blatobrane i zvali su je orginal Češka kabina jer tad za Čehoslovačku se koristio termin Češka .
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Znači te kabine su se stavljale na traktore koji su dolazili ovakvi?

 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Točno Muhač samo su premjestili prednje žmigavce i lijepo se vidi cijev uz crni kabel od akomulatora koja je razbijala donje staklo na kabini .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
To su cijevi od traktora koji ima 4 celindera 70xx 60xx .72xx 62xx .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Rukavci dole i tokaru na obradu, Čahure (predpostavljam da su plastične) unutra i kad su rukavci gotovi s njima unutra.
Ako hočeš da bude kvalitetnije ugradi brončane čahure i daj tokaru da obradi rukavce i čahure na mjeru. Tj, sve skupa odnesi očiščeno k tokaru.
 
K

kusic61

Guest
Pozdrav svima,imam problem sa zetorom 6245,pusta mi ulje iz mjenjača,jel se moze semering na spojničkoj zamjenit ako ga rastavim na pola kao da mjenjam kvacilo?
Unaprijed hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh