• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 5245

  • Temu pokrenuo tomi539
  • Datum prvog posta

imt533

Novi član
Tu od
15 Tra 2014
Poruka
11
Meni su rekli da troši najviše 6-7 litara. Radili smo sa zetorom 7745 i pokazal se dobro. Na 100 metara drva koje je vitlao i vukao nekih sve ukupno 24 h je potrošil 45 l goriva pa sam mislio da ovaj mali zetorčić troši manje. Hvala na vašoj kritici. Molim još kritika, pohvala...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
trosi on puno manje nego cetverocilindras,imal sam 5011 koji je trosil manje od imt-a 539,vidjet ces i sam u praksi,brojkama nije za vjerovati.5245 je nesto tezi,i malo agresivniji radi drukcije bosch pumpe,ali potrosnja bi trebala biti tu negdje. po meni,dobar traktor,ako nades nekog i svidi ti se,kupuj ga odmah. naravno da ne treba ocekivati cuda, ali za njegovih pedesetak ks puno posla napravi. ima nekih mana-npr. spor je po cesti,i spor u rikverc,ali to i nisu neke strasne stvari.

Oficir- najbolja kabina na bilo kojem zetoru do 1998. godine nije češka široka,nego ovakva slovačka-


image hosting gif


upload a picture
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ko kaze da je ta kabina najbolja ta kabina je uzas... ,pa to je uska kabina,nema bolje kabine od ceske siroke...

a inace 5011 i 5245 su odlicni traktori,nema se tu sta puno reci...
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da gogo ta nije losa al ja sam mislil na siru cesku i s drukcijim zadnjim staklom.
O njegovoj potrosnji ljepo pise ovisno o opterecenju 50-80-100% Najmanja mu je oko 5.5l po satu a najveca oko 12 litara.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
nlo-ja kazem. Znam da ti imas siroku cesku kabinu (imam ju i ja),i da svoje branis do smrti,ali sam provozao puno zetora,i tvrdim da je slovacka kabina najbolja,i to je tocno.
Oficir-potrosnja zavisi o stanju traktora,vrsti posla i zemljista,i o vozacu,pa su brojke na papiru nebitne. I kod mene se dogada da stari ili brat potrose skoro duplo vise goriva od mene u istom poslu,tako da je sve relativno.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
nije to sto je u mene ceska,vec sto je najbolja kabina uopste,vozio sam i ja zetora i sa slovackom i sa americkom,te su kabine uzas plus sto su uske,vrata spicasta jedva se ubacis unutra, te su kabine inace isle na norvesko trziste,zna se zbog cega...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
pa nije kabina za plesanje,a i te slovacke su uze sa svake strane samo dva prsta...
a zbog cega su isle za norvesku? ne bih bas rekao da oni dobivaju losu robu...
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
zbog zime,tamo su zime 365 dana u godini,koje dostizu i do -50c...
a za to trziste sve i jedan ima ugraden grijac za blok motora...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
nlo je u pravu bolja je Češka kabina jer je veča a kad je nešto veče žena zadovoljnija i mir u kući :icon_fU:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
slovacka je puuuno tisa,unutra se covjek vozi ko u mercedesu... a sad tih par centimetara razlike u sirini...to svaki prosuduje po svom ukusu...
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
pa nema tise kabine od ceske,full tapacirung sve zatvoreno,tako da tu nema rasprave ne moze se porediti slovacka raketa od kabine i ceska lux...

a gogo nije par cm,vidis da se blatobran vidi vani 15-20cm,a ima se problema u njoj cim vozis nekoga... kod mene u kolege non stop ljudi nogama izbiju staklo,pa je sad navarivao unutra sipke...

nekazem ja da je losa bilo koja kabina,al te su se pravile gore za norvesko trziste da se ljudi nebi smrznuli...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ako je radena da zastiti ljude od zestoke zime,onda bi po toj logici morala biti bolje izolirana,zar ne? a i tapacirunga ima vise nego ceska siroka....
al dobro,necu se vise raspravljati...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Ne samo za norveško, već i za njemačko tržište...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Možda malo brkate Češke i Slovačke kabine kad sam bil u Brnu kabine za Zetore tkz originalne su rađene u Slovačkoj ali tad je bila Čehoslovačka (Czechoslovakia). Kabine u ex Jugi su radili u Radgoni i Orašju , Radgonska je bila slična orginalu bez tapecirunga i zadnjeg brisača .
 
Posljednje uređivanje:

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ja znam da su ceske siroke kabine najkvalitetnije odradene(i najskuplje),al su zato komforne imas osjecaj kao da si u kamionu...
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
ja imam takvu kabinu i traktor je iz njemačke a kabina je rađena u čehoslovačkoj ili ti sad u slovačkoj i kabina je super tiha i udobna :icon_thumright:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
Svaka je bolja nego nikakva ..... dok netreba nekaj popravljati :icon_twisted:
 

Najnoviji postovi

Na vrh