• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 5245

  • Temu pokrenuo tomi539
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ti bi na hladno samo tak ispustil ulje, stavil novi filter i novo ulje pa nek pumpa povlači nakon toliko godina stajanja???
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ulje navodno s vremenom gubi svojstva,a u kanisterima ne stoji dugo po ducanima,a i u vojnim vozilima se nakon odredenog vremenskog perioda mijenja ulje,radila ona ista ili nista...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
To ispušteno ulje u ovom slučaju bi bilo bačen novac.
Za pokušaj paljenja je odlično.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
To ispušteno ulje u ovom slučaju bi bilo bačen novac.
Za pokušaj paljenja je odlično.

Da,i sam sam shvatil kaj sam napisal. Ali,da slucajno paljenje uspije,onda je zamjena ulja najmanje kaj se moze napraviti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
Da ga i bez ulja uspije upaliti na kratko i odmah ugasiti, ništ mu nebude.

Ovak i onak bi trebalo po pravilu za takve motore skinuti indikator i nabiti mu ulje pod pritiskom da malo zaulji djelove sa kojih je svaka kap ulja iscjeđena.
Dok pumpa progura u svaku rupicu on se bu več navrtel na suho.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Hvala na savjetu no zašto ključ 17 ili 18?

Muha ti je vec odgovorio na pitanje.Nakon duzeg stajanja elementi ili letva koja ih povezuje unutar PVP zna da zasteka pa motor kad upali ode u iber turazu.Smanjivanjem gasa se nece da vrati.Tad se brzo otpuste lajtunzi na diznama da bi se traktor ugasio.Ja inace praktikujem u tim slucajevima duzeg stajanja motora,radova na PVP i nakon generalke uvijek imati spreman kljuc u ruci za latunge dizni.Zlu netrebalo kako narod kaze.Imao sam inace par slucajeva da se desi takav problem.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pumpa je zupčasta i tu nebu problem sa podmazivanjem jer uz to nije ni radila puno.
Kaj se tiče ulja unutra može kroz 30 godina sada biti emulzija,kemiske reakcije sa metalima i legurama i uljem kroz to vrijeme neću ni zamisljat...

Kaj se tiče prvog podmazivanja iznutra,novo ulje,dobar akumulator i verglanje bez paljenja jedno 10 do 15 sekundi u tom periodu se bu i lampica od tlaka ulja ugasila,tek tad prvo paljenje.
Najgori moment je udarne sile kod prvog paljenja dok se ne digne tlak ulja i još ktome prastarog upitne kvalitete.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
More i tak, svječice van i udari po alnaseru dok ne ugasi lampicu od ulja.
Zakaj se mi uopče trudimo kad se još ni gazda nije odlučil da proda :icon_scratch:

Edit, onda bi svakako trebalo i sva ostala ulja zamjeniti prije paljenja?
I ona su za sobom ostavila sve moguće kemijske reakcije.
Fiteri i ulja, prava mala sitnica od 500-tinjak eura.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Novo je novo al ovaj je nekaj i delal.
Da ko zna kaj bude još s tim traktorom.

Da bolje da zvadi dizne pa alnasat al i ne mora.
Meni digne tlak i ovak skuzil sam tada kad sam imala problem sa prvim paljenjem bez pumpanja goriva.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Plug koji 30 godina ore bude poderan od oranja , drugi koji 30 godina stoji propadne od stajanja ...ni jednog ni dugog više nema .

vaš velečasni
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Plug koji 30 godina ore bude poderan od oranja , drugi koji 30 godina stoji propadne od stajanja ...ni jednog ni dugog više nema .

Samo onaj prvi se otplatil a onaj drugi je samo negdje smetal ! Ali ako je bil dobro pospremljen onaj drugi je bolji nego novi jer je materijal odležal :icon_thumright:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moj susjed kaj je dal kobilu za 10 " slavonca .!(ali kriva tema mogli bi nas modernatori )
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Hvala vam svima na savjetima,budem videl onda sa čovjekom jel hoće on prodat taj traktor i budem probal to posnimit sa kamerom malo i stavit klip pa da vidite to malo kak to stoji i diše pa budete mogli dat bolji sud o tome stroju i jel se to isplati slagat.Ak nebum znal sve točno kaj treba napravit prije paljenja budem se javil Hvala svima još jedanput :drink: :icon_thumright:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na tvom mjestu ja bi uzel nekog iskusnijeg da procjeni stanje a ako te zanima zetor pogledaj temu od kolege Muha, Muhin maturski rad , kolega se trudio i uspio obnoviti jednog Zetora !!!!!!
 

imt533

Novi član
Tu od
15 Tra 2014
Poruka
11
Ići ću gledati zetora 5245 i zanimaju me vaše kritike pohvale... Unaprijed hvala.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj bus s njim radil?
Malo je tromiji al ima vucne sile dosta jer ima 3200kg +utezi.
Nije prebrz do 25km/h.
Ne trosi puno u max opterecenju 11-13 l po satu rada.
Na 50% opterecenja trosi oko 6litara.
Nije jako dugacak al ima dosta mali ajnslag zbog prednjeg difa kao i njegova jaca braca.
U ponudi su sa tri razlicite kabine samo ceska kabina je najluksuznija i najizoliranija od prasine i zime.
Ako zivis u brdima i tamo mislis raditi s njim onda bi bilo dobro mu stavit 150kg utega na prednji kraj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
Nije to loš traktorčić, ali za neki ozbiljniji posel nit je sim niti tam
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kod nas jedan ga ima od 86 i u sumi se nadelal puno i s balirkomi sve na bregu.
Sada ga je generalno uredil i teraj dalje.

Muha osim motora i velicini guma i par zupcanika u getribe koja je razlika jos od 7245?
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
Neznam detalje.
Vele ljudi, a i sam sam probal 3 i 4 cilndra su nebo i zemlja pa čak i po samom zvuku
 

Najnoviji postovi

Na vrh