• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 5245

  • Temu pokrenuo tomi539
  • Datum prvog posta

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
toliko je lani moj stric platil generalku na imt 533...

neznam koliko koštaju dijelovi za njega,ali po ovome,taj je majstor dobro zaradil :p:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
toliko je lani moj stric platil generalku na imt 533...

neznam koliko koštaju dijelovi za njega,ali po ovome,taj je majstor dobro zaradil :p:

Mislim da je na imt-u puno manje napravil za te novce.
Samo set lamelati lezaji su od 200-2500kn sa rukama.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Oficir ajd mi malo pojasni ovaj post.

Inače išla je druga radilica i malo ozbiljnija strojna obrada sa pravom generalkom tak da je to tu negde.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Oficir ajd mi malo pojasni ovaj post.

Inače išla je druga radilica i malo ozbiljnija strojna obrada sa pravom generalkom tak da je to tu negde.

Pa mislim da nije puno platil za komplet generalku s rukama.
A za imt-a se napravi generalka ovisi o cjeni djekova isto tu negdje al bez promjene lamela.
Recimo set lamela lezajeva i potisna ploca su oko 950kn plus ruke.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Pa mislim da nije puno platil za komplet generalku s rukama.
A za imt-a se napravi generalka ovisi o cjeni djekova isto tu negdje al bez promjene lamela.
Recimo set lamela lezajeva i potisna ploca su oko 950kn plus ruke.

Za 12000 složiš i motor i lamelu i prednji trap na IMT-u
 

neznam_nis

Član
Tu od
23 Ožu 2013
Poruka
71
kad smo vec na cijenama generalki, ja sam neki dan napravil na kombinirki za 500 eura(perkins motor). Znaci u cijenu ukluceno obrada glave i bloka, novi klipi, sve karike, upresani novi cilindri, svi lezajevi stojeci i leteci i naravno set dihtuga i neki semeringi. Jednino radilica je stara, dizne nisu dirane i bosh pumpa nije dirana. Raskapanje i vađenje te sastavljanje motora smo tast i ja delali.

Evo i slika neka
Uploaded with ImageShack.us
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
evo nekih cijena pa recite jel to puno:radilica 3950kn,ležaj radilice 230kn,sklop 1650kn,klipnjača 300kn,lamele 540kn,potisni ležaji 420kn,uljna pumpa 550kn to su neke od večih cijena zatim obrada glava, siceva, usisnih ventila, ispušni pojačani novi i vodilice trnovanje bloka brušenje bloka odozgo i brušenje klipova te bušenje bloka za pikse 2160kn znači kompletno sve rastavljeno kaj se dalo i sastavljeno jedna veoma ozbiljna generalka kao što je kolega muhaničar rekao tako da majstor po mome ni manje nije mogao uzeti samo više i kad tome dodam i ovo ostalo ispada 12000kn+ majstor znači motor je kompletno složen a dize su dobre i bosch pumpa nije dirana eto toliko od mene.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
napravil sam 42 sata nakon generalke jel to dovoljno da se poštela i dotegne glava pa da mogu polako krenut u akciju
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja bi da sam na tvom mjestu napravil oko 100h promjenil mu ulje i opral filtere dotegnul glave ak treba e onda u brazdu ili tanjuranje.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Zašto se na 5245 često mješaju brzine?:mur:

Ha gledaj sve ti ovisi... I meni se to događalo na 6245 kad ima manjka ulja i veliki je problem kad ostane u 2 brzine pa traktor ne može ni napred ni nazad. Moje mišljenje je da ga malo sporije šaltaš i kvačilo obavezno do kraja stisnuti. I može ti biti da su ti se odvrnuli oni dolje šerapi gdje ga izbacuješ kad pomiješa brzine. Znači pogledaj ulje u mjenjaču i dotegni te vijke.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To se pocne desavati nakon 3500rs,kod brzog saltanja,ispod rucice mjenjaca je jedna nazubljena ploca i kod nje se nekaj izlize i ne ubacuje tocno nego proklizi i ubaci kontra brzinu,to bi se dalo promjenit,ja nisam jos to zmenjal al budem,a do tad polakse saltam i sve je ok
Ulje s tim nema veze.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Nema nikakve nazubljene ploče. Ima osiguravajuće vijke, između ručice kardana i brze-spore imaš 5 vijaka. Tri srednja su ti od brzina, R-I, II-III i IV-V. Odvrni ih i pogledaj koji je potrošen i zamjeni ga. Ako neko u komšiluku ima Ursus a da je mijenjao te vijke, uzmi njegove stare vjerovatno će ti pasati kao novi pošto Ursus ima duže vrhove vijaka i kad se potroši taman je za Zetora.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Nema nikakve nazubljene ploče. Ima osiguravajuće vijke, između ručice kardana i brze-spore imaš 5 vijaka. Tri srednja su ti od brzina, R-I, II-III i IV-V. Odvrni ih i pogledaj koji je potrošen i zamjeni ga. Ako neko u komšiluku ima Ursus a da je mijenjao te vijke, uzmi njegove stare vjerovatno će ti pasati kao novi pošto Ursus ima duže vrhove vijaka i kad se potroši taman je za Zetora.

E pa vidiš da ima na to sam i mislio....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znam za te vijke al to su granicnici.
Ja sam mislil kad skines poklopac ima jedna ploca na kojoj su neke poluge i plocice,neznam kak se to tocno strucno zove.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
To mi se desilo jučer pri tanjuranju pod lerom je išo u prvoj brzini.To se svima u selu događa na serijama 45/11.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To mi se desilo jučer pri tanjuranju pod lerom je išo u prvoj brzini.To se svima u selu događa na serijama 45/11.

Meni se desilo jednom dok sam vukel kuma jer je zapal u blato i iz 2 sam ga htjel stavit u rikverc i kak sam brzo htjel prebacit otisla je polugica u 3 a ja sam s ruckom bil u rikvercu i pustam kuplung a traktor crkava i stavim ga u ler a traktor ide napred.nakon toga ga polako saltam i do danas je sve ok.
 

Najnoviji postovi

Na vrh