• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 5245

  • Temu pokrenuo tomi539
  • Datum prvog posta

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Ima li onaj uljni ublaživač što stoji na desnoj strani možda je it njega iscurilo ulje
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Hvala Bori, pa zato sam i pitao. Imao ovakav traktor ja nekad. Na asvaltu kod vožnje nije mi mrdalo kotača nikada. Al to se znalo dogoditi, kad počelo težko vučti i proklizavati i se diferencijal izmijenjivao na jedan il drugi kotač, tad počeo volan poplesavati. PA si ga trebao samo lagano držati, imao mir. Zračnosti može biti negdje na mehanskem dijelu, al možno da to radi zbog iztrošenih gumic u hidravličnom cilindru servo upravljača. JA sam nekad mijenjao sva brtvila. Dobijedu se v kompletu za reparacijo klipa.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
Imaš lokera ispod kabine na prijenosima kaj idu na cilindar, tak je meni bilo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Tak je 5245 nema amortizer volana.

Ja mislim da je problem u krajnicima spone ili se podrobil ležaj na rukavcu. Ne vjerujem da je do cilindra.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
Danas kad sam upalio svjetla osjetio sam paljevinu žice i brzo otpoio kablove na anlaseru i bez njih sam se dopeljam doma što bi bio uzrok
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Najvjerojatnije je pacov negde preglodal žicu negdje ispod volana pa je negdje na masi. To sklonište je neki inžinjer izmislil kao rođeno za pacove i još ga obukel izolacijom da im nije zima....
Skini onaj poklopac ispod volana i onaj s prednje strane pa provjeri da nije tu negdje problem.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
Događa mi se kad palim svjetla kazaljke od temperature mi se pomake naprijed, dali je to normalno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Mislim da ne, najvjerojatnije nema negdje mase ili je loša masa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Naj bolje ako sam ne znaš. Da nebi bilo problema ili požara.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
U potpuno se slažem, nego mogu ja s njim raditi ili ne samo da ne palim svjetla
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ako smrad osječaš samo kad su svjetla upaljena onda možda i da, ali ako je kvar u prekidaču možda bu dovoljno da žmigavac daš pa da se nešto zapali...

Moj savjet bi bil da ne radiš prije nego popraviš.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
Prilikom paljenja svijetla skoči mi kazaljka od temperature naprijed, kaj bi to moglo biti.
Lp.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
Puknuo mi je nosač reduktor prednjeg kotača na gornjoj strani, kupljen drugi pa me zanima zbog čega evo slike. 24085
 
Na vrh