• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 5245

  • Temu pokrenuo tomi539
  • Datum prvog posta

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
Ima lufta na središnjem bolclinu, inače su šrafi bili već spucani samo su dva nešto držala i to se dogodilo kad je bio pogon uključen
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Jel nisi vidio da su ti šarafi pukli ? Ili je nešta drugo. Moje mišljenje je da to nije zbog centralnog bolcna.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
Nisam primjetil nego sam u nedjelju šlepal vučnu sa uključenim pogonom i kad sam išel u rikverc nemam volana i imam kaj vidjeti.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
To treba samo dobro osigurati protiv odpuštanja. Šarafe malo namažem temeljnom bojom da ne dopuste a prednji pogon ne uključujem dok je pod opterećenjem. Stanem, uključim i lagano krenem da ukapćalica odradi. Onda po gasu. Samo sam jednom uključio prednju u hodu u oranju u blatu. Mislio sam da će mi prednja vuča otići bez ostatka traktora. Isto tak i šperu.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
Pa ni ja ne uključuje u hodu, ne znam kaj reći sutra ču dovrši slaganje i gas što drugo.
 

Semir

Novi član
Tu od
13 Tra 2020
Poruka
5
Dobro vece. Imam problem na zetoru 5245. Upalio ga sve normalno i odjednom nesta struje u cijelom traktoru nigdje nema struje osim na akumulatoru.Ako je neko imao isti problem ako moze da pomogne.LP
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Pozdrav, gledao sam malo Zetora 5245 jer mi prvenstveno treba za vuči prikolicu težine 3.5-4 tone i sad dođem tu i čitam da mu je zapravo transport najveća mana haha. Njegova težina mi se činila ko prednost kod spuštanja tereta niz brijeg. Zanima me ukoliko mi neko može iz prve ruke reći kakav je u transportu u usporedbi s recimo Univerzalom 445 4x4?
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,363
Ma to što on vidi brdo i nije problem...ti traktori u četvrtoj brzini mogu uz dobre uzbrdice lagano...

Mana jako spor
 
Na vrh