• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 5245

  • Temu pokrenuo tomi539
  • Datum prvog posta

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
E to neznam jer je to vjerovatno zetorova laka vuča na njemu. Pa jesi pokušao podignuti prednji kraj pa vidjeti ležaje ? Da ti zbog njih možda nije širi u donjem dijelu ?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Ako imaš servo volan onda sa lijeve strane bi trebao imati pomoćni cilindar volana a sa desne strane taj ublaživač. Meni zbog njega kad dobije lufta zaplešu kotači.
 
Posljednje uređivanje:

nedimnedim1

Novi član
Tu od
3 Tra 2021
Poruka
22
Moraju stajati ravno. Isti razmak na prednjoj i zadnjoj strani.

Neznam jel imaš sa desne strane onaj cilindar ( ublaživač udara ) ? Ako na njemu imaš lufta na onom šarafu do kotača onda kotači ponekad zaplešu.
 

Prilozi

  • 20210405_151858.jpg
    20210405_151858.jpg
    94.7 KB · Pregleda: 43
  • 20210405_114409.jpg
    20210405_114409.jpg
    73.5 KB · Pregleda: 43
  • 20210405_114405.jpg
    20210405_114405.jpg
    72.4 KB · Pregleda: 44

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Nemaš tog ublaživača. Prednji kraj u zrak i provjeriti sve krajnike. Negdje nešta nije fiksno. Ispod kabine imaš krajnike.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Nema ublaživača a nema ni nosača za njega, ali meni ti kotači jako vise gornjom stranom prema van. Kad se podrobi ležaj obično to bude kontra, čudno mi je to. A možda i slika vara.
 

nedimnedim1

Novi član
Tu od
3 Tra 2021
Poruka
22
Nema ublaživača a nema ni nosača za njega, ali meni ti kotači jako vise gornjom stranom prema van. Kad se podrobi ležaj obično to bude kontra, čudno mi je to. A možda i slika vara.
Jesu prema vani da li tako treba bit i gdje se steluje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Nigde, ako su ležajevi cijeli onda je nekaj savinuto
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Na svima su tak nagnuti, samo je to na slikama više izraženo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Meni ovo s slike izgleda jako nagnuto. Ruku na srce nikad nisam kutnik uz kotač metal tak da nemrem potvrditi dal je normalno da ima nagib. Ali prvom prilikom bum probal, ako nebu kutnika pri ruci metar je uvijek u autu pa lako izmjerim.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Mislim da kod duplaka kotači nebi smjeli biti zakošeni. Znači morali bi biti isti razmak u gornjem i donjem dijelu. E sad jel ovdje stvar u slici ili je šta smotano to se preko slika teško može vidjeti. Ima kod mene jedan 5245 i kotači stoje ravno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Dado, u krivu si.
Kotači stoje pod koso radi anšlaga i geometrije. Os rukavca bi trebala "tući" u sredinu gume na cesti, da kotači ne vleku volan. Čak i Carraro prednji most ima nagnute kotače.
Rijetki traktori imaju nenagnute kotače (Universal i Štore npr.), ali su im zato glavčine unutar felgi.
 

nedimnedim1

Novi član
Tu od
3 Tra 2021
Poruka
22
Da li trebaju stajati pravo po horzontali ili trebaju biti uvuceni mslu u prednju ili zadnju stranu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Ne znam kak je za Zetora, ali je generalno dobro da su naprijed malo stisnuti (par mm).
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Nemogu doći do uputstva za zetora, ostalo mi na starom kompu koji je krepao a nikako to izvući van. Na ursusu i na zetoru sam špur nariktao da budu kotači ravno u prednjem i zadnjem dijelu. Po vertikali stoje malo skupljeni u donjem dijelu na ursusu a na zetoru duplaku to nisam ni mjerio. Podigni prednji kraj traktora i provjeri dali imaš lufta u ležajima na rukavcima. Ako nema, neznam šta bi moglo biti. Možda je tak i normalno da stoje u koso. Kako kaže muha možda je nešta i pomotano mada je to hrpa željeza, po meni če prije nešta puknuti nego se pomotati. Opet nemam toliko iskustva ko drugi dečki tu. Nema druge nego metar u ruke i sve dobro premjeriti i provjeriti luftove. Drukčije nebuš vidio da li je sve u centru.
Možda me oko vara ali čini mi se da je desna guma poderana više sa unutarnje strane a lijeva sa vanjske strane. Opet kažem, možda krivo vidim. Dizalicu pod traktor, metar u ruke i sve dobro premjeriti.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Ej majstori! Treba zamjenit semering na izlaznom vratilu kardana, treba uspustit ulje van ili se da zamjenit ovak, taj semering je u onom kucistu od 4 srafa ili u kucistu getribe, ima samo jedan semering?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Treba ispustiti ulje.
Semering je samo jedan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh