• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 5245

  • Temu pokrenuo tomi539
  • Datum prvog posta

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
92. godina je..mjenjac je djelomicno sinhronizirani..ta dodatna rucica se nalazi izmedu dvije one male sto ukljucuju prednju vucu i kardan (ili kaj vec)..to je jos jedan reduktor, kada ga ukljuci u normalnim, brzim brzinama dobije brzine hoda nesto izmedu brzih i sporih (on kaze da su to radne brzine i u tim radi)
a kada ukljuci u sporima dobije puzajuce brzine
to ispada da ima kao te brze, radne, spore i puzajuce brzine
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
92. godina je..mjenjac je djelomicno sinhronizirani..ta dodatna rucica se nalazi izmedu dvije one male sto ukljucuju prednju vucu i kardan (ili kaj vec)..to je jos jedan reduktor, kada ga ukljuci u normalnim, brzim brzinama dobije brzine hoda nesto izmedu brzih i sporih (on kaze da su to radne brzine i u tim radi)
a kada ukljuci u sporima dobije puzajuce brzine
to ispada da ima kao te brze, radne, spore i puzajuce brzine

Dali su godine 92 još radili 6245?hm. Mislio sam, da su tada bili serija xx40 nakon 91 godine. Znači taj traktor od frenda došao je polovni sa zapada-tuđine. kaže tako da je model sa creper mjenjačem, kojeg sliko sam malo prije stavio da. Ej prijatelj, znam da bih mi vrlo trebao dlelimičnosinhroniziran priznajem a ove pužne brzine ako jesu ili ne baš me briga. Marca meseca imam želju ,da sa garminom izmjerim brzino toga moga zetora od svih brzina kod 2400 okr/min, a odmah što ču ih imati stavim naravno ovdje v ovo temo:pa zna se, da vrednosti sa slike neču biti potpuno enake kao ove što ču jih izmjerit ja, a važno je na kojih okretajih su cifre sa slike bile izmerjene. Marca čemo vidjeti!;)Znam samo, da su kod 2400 o/m u 5 brzoj instrument traktora i radar pored puta kazali svi isto 27 KM/H.Pozdrav!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
I još i poslje 92-ge su se radili..
7211 mi je 94g. Mjenjač običan, samo naspram starih brži za jednu brzinu, na 5211 3-ća ko na ovom 2-ga, stim da mu je 5-ta skraćena, tako da je četvrtom samo malo sporiji nego petom. I ubrzan rikverc.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
I još i poslje 92-ge su se radili..
7211 mi je 94g. Mjenjač običan, samo naspram starih brži za jednu brzinu, na 5211 3-ća ko na ovom 2-ga, stim da mu je 5-ta skraćena, tako da je četvrtom samo malo sporiji nego petom. I ubrzan rikverc.
Zanimivo. Evo slike brzina za uspoređivanje. Prva je od 5211 običnog in druga je od tvoga tako mislim(odmisli svijetla polja vrednosti multiplikatorja spodaj)gledaj samo crna. nadam se, da imaš točkove 16,9/30




Evo vidi se razlika.2 brza tvoja isto ide uskoro kao moja 3. Tebi je 4 jako hitna prema mojoj.I 5 je malo brža. Jasno da imaš ti i brži hod nazad:scratch

Največa razlika kod ovog dvije mjenjača je da na 52 ide 5 spora brže nego 1 brza:D.A kod tebe nije tako!pogledaj. Sa tima je 1 hitna kod mene jača u oranju neko 5spora.I nikad u oranju ne trebam mjenjati u reduktor,sve vuče u brzih. Plug je 2x12"VK posavec.Imamo najlošu trdu zemljo. Samo uz brdo tog pluga ne vuče v hitnih brzinah, samo u 4 sporoj!

Pa dali nemaš ti djelimičnosinhronskog?ja mislim da imaš.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ej momci molim vas pomognite: Na IMT stranicama i na zetor stranicama puno pričate o promjeni ulja u regulatoru i tisokotlačni pumpi. To sam vidio da se to radi kod IMT533 i Zetor 4911. Dali ima moj zetor 5245 ljeto88 isto kao ovaj 4911 za promjenu??
http://www.poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=723756&postcount=863
Mislio sam , da pumpa dobije ulje sa motorne pumpe u mašini:?:Imam ovog zetora 10 godina i nikad nisam mjenjao ili pogledao ulje u pumpi:|
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
5245 ima podmazivanje pod pritiskom iz motora, dakle nema održavanja.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
Zetor 5245

U vožnji mi prednji kotači ponekad jako plešu i ne znam gdje je problem pa jedni vele da zato kaj su nove gume
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
vjerovatno ti krajnici imaju lufta,ili baš na glavnom bolcnu gdje se osovina spaja s kolijevkom,probaj malo zaokrenuti kotače tako da prednji dio kotača bude bliže nego zadnji
ah si me skužil
bi ti sliku stavil al neče neznam zakaj
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Ili donji ležaj, ili ležaj na H vilici cilindra volana, ili špur, ili sam volan .................
Moraš prvo utvrditi dali ima lufta i gdje.
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
pusti te price za nove gume to nije 100% naravno ako su isti broj i iste ripne a kao sto je rekao muhanicar prvo provjeri sve luftove i moja preporuka nemoj voziti u krajnost jer ces poderati mnogo toga i platit ces mnogo vise nego sada!
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Digni prednji štel uvis i klimaj tockove.Luft ces sigurno naci.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Dali su godine 92 još radili 6245?hm. Mislio sam, da su tada bili serija xx40 nakon 91 godine. Znači taj traktor od frenda došao je polovni sa zapada-tuđine. kaže tako da je model sa creper mjenjačem, kojeg sliko sam malo prije stavio da. Ej prijatelj, znam da bih mi vrlo trebao dlelimičnosinhroniziran priznajem a ove pužne brzine ako jesu ili ne baš me briga. Marca meseca imam želju ,da sa garminom izmjerim brzino toga moga zetora od svih brzina kod 2400 okr/min, a odmah što ču ih imati stavim naravno ovdje v ovo temo:pa zna se, da vrednosti sa slike neču biti potpuno enake kao ove što ču jih izmjerit ja, a važno je na kojih okretajih su cifre sa slike bile izmerjene. Marca čemo vidjeti!;)Znam samo, da su kod 2400 o/m u 5 brzoj instrument traktora i radar pored puta kazali svi isto 27 KM/H.Pozdrav!

Evo izerio sam brzine traktora sa Garminom, možda če koga zanimati. Mjerio na kraju zelenog polja na istrumentu kdje je napisana vrednost 25km/h tvorničko. Mjenjač običan bez sinhrona 10+2, točkovi 14,9-28
1R-1,1
2R-1,6
3R-2,2
4R-3,3
1-4,4
5R-5
2-6,3
3-9,6
4-14
5-23,5
Hod nazad uz reduktor-1,4
Hod nazad brzi-5,7
Brzina kretanja traktora na kraju žutog polja instrumenta kdje je oznaka 27 km/h ,Garmin pokazao je 25km/h. Tako da dođe do nekvih razlika, među tvorničkimi vrednostmi i Garminom. Tvorničke vrednosti malo so veče, možda mjerene na večih okretajih(u žutom polju)
Tvorničke vrednosti:


Evo jedna slika naših Slovenskih goric(štajerska)zetor u akciji danas:)

POZDRAV!
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
samo mu nedaj u crveno jer nece dugo, jedna moj susjed bio ljubomoran sto ga oblazim na cesti pa mu pustio gas u crveno i sad radi generalku!
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
samo mu nedaj u crveno jer nece dugo, jedna moj susjed bio ljubomoran sto ga oblazim na cesti pa mu pustio gas u crveno i sad radi generalku!

Imaš pravo! Nikada ne vozim u crvenom, ni v žutom,samo sam probao koliko kaže na kraju žutog, gdje počinje crvena. Na crvenom nisam ni pokušao. Vozim uvlek na kraju zelenog polja. A garmin kaže , datada krećem sa brzinom 23,5. Nije dosta, a mene ne brine, jer radim traktorom vrlo malo.:) A mašine u ovim malim zetorima 5245 stradaju, jer jih svi puno obterečujejo sa okrataji, inače ne ide nikam, samo se guši uvjek uz brdo. Pogledaj moje slike, odmah češ znati šta ti pričam. BRDA;BRDA;BRDA:prayer:
 
B

banijac

Guest
samo mu nedaj u crveno jer nece dugo, jedna moj susjed bio ljubomoran sto ga oblazim na cesti pa mu pustio gas u crveno i sad radi generalku!

Generalku sigurno ne radi zbog toga....po tom bi ja generalku radio svaka 2 tjedna... :-D
Pogotovo na Ursusu 355...
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
ma garantiram ti da je to zbog toga jer taj traktor prakticki nista ne radi,covjek s njim ide do grada do birtije i nedjeljom na misu, ja nepamtim kad je zadnji put nesto u polju radio.
kazaljka od obrtaja se zaletava preko crvenog,na njemu su gume 12 a na mom 14 i u posljednje vrjeme je bio brzi dosta!
 
B

banijac

Guest
Ako kazaljka preko crvenog ide znači da ide u iber turažu...bosch pumpa...muhaničar kaj ti misliš?
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Momci, ništa ne dobijete ako terate u crvenu,ništa. Mašina dobije cca 200 ili 250 okretaja više a garmin mi je dokazao, da sam iztržio sa time1,5 km/h:lol:
Dali se izplati mučiti mašino zbog toga. Više je štete nego što dobiješ. A svih mašina ovi iber okretaji ne ubijo. poznam tipa sa fiat 70-56 mašina Iveco. Odmah nakon garancije odvijo je bošpumpo. Umjesto 2600 ide na 3100 tako kaže instrument. Do kraja crvenog polja. Tako radi sa njim do sada, kad ima dosta preko10000 i ide mašina ko sat. Kada je imala preko 8000 tada sam ga vidio nije bila ni malo masna.
Poznajem i jednog sa štoretom. Išao mu na 2800 okretaja a samo 2 mjeseca onda mu upalilo klipove. Kroz njega bila je rupa!!:rolleyess:
A moj zetor imao je 1220 ratnih sati i išla brtva glave. Bio izgleda pregrijan, tak sam ga kupio. Kad sam ga kupoval pogledal sam i vodo u hladnjaku. Bila je čista. A to zbog toga jer je proklet trgovec izlio prljavo vodu van i stavijo prije sam došao čisto. No nema veze, brtvo mi je mjenjao kolega za jedno pico:drinkers:. Trebalo je srediti i kočnice totalno i odtada ide ko vrag.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Ako kazaljka preko crvenog ide znači da ide u iber turažu...bosch pumpa...muhaničar kaj ti misliš?
Možda kazaljka nije ispravna
Največi broj obrtaja ne daje največi moment
 

Najnoviji postovi

Na vrh