• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 5245

  • Temu pokrenuo tomi539
  • Datum prvog posta

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
Ja bi ti preporučil da i tu radilicu daš prekontrolirati, a blok obavezno trnovati. Ako brusiš blok odozgo vodi računa da pikse idu u njega.

dat ču ju pregledat nego kaj znači trnovati sorry
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
Provjeriti i eventualno, ako se da, popraviti konzole na bloku u koje idu glavni ležajevi radilice.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
Provjeriti i eventualno, ako se da, popraviti konzole na bloku u koje idu glavni ležajevi radilice.

ok puno hvala poslikat ču radilicu i uteg pa stavit slike ako gdje zapne čujemo se jer svaki savjet dobro dođe :icon_winkle:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
Ovdje možeš vidjeti kak to otprilike izgleda.
http://www.strojnaobrada-jagic.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=4&Itemid=27
Ako bi slučajno trebalo toliko bušiti da dolazi do minimalne promjene kompresionog prostora, treba računati da je razvod pogonjen zupčanicima.

Radilica koju si nabavil mora imati svoje utege (nemožeš koristiti svoje), a klipnjača mora imati težinu kao i ostale koje ostaju gore, ali to je več valjda u domeni majstora koji bu motor slagal.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
Ovdje možeš vidjeti kak to otprilike izgleda.
http://www.strojnaobrada-jagic.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=4&Itemid=27
Ako bi slučajno trebalo toliko bušiti da dolazi do minimalne promjene kompresionog prostora, treba računati da je razvod pogonjen zupčanicima.

Radilica koju si nabavil mora imati svoje utege (nemožeš koristiti svoje), a klipnjača mora imati težinu kao i ostale koje ostaju gore, ali to je več valjda u domeni majstora koji bu motor slagal.

čovjek veli da su utegi gore a ima on i klipnjače koje su bile na toj radilici tako da ču uzet sve tri, blok je prodao i ovo sa težinom mi je on rekao tako da mu u neku ruku vjerujem pa će mo vidjeti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
Mislim da ti je nova klipnjača oko 250 kn, ali bi ti svakak preporučil da uzmeš ovu rabljenu jer je sigurno kvalitetnija od nove. Ako je ispravna.
Nije mi samo jasno zakej je on motor rashodoval, to se inače popravlja ako je zadnji kraj donekle :icon_scratch:
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
Mislim da ti je nova klipnjača oko 250 kn, ali bi ti svakak preporučil da uzmeš ovu rabljenu jer je sigurno kvalitetnija od nove. Ako je ispravna.
Nije mi samo jasno zakej je on motor rashodoval, to se inače popravlja ako je zadnji kraj donekle :icon_scratch:

u zelini su mi rekli da imaju neke indijske a sutra zovem u jasku kod lovre pa ću vidjeti
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
u zelini su mi rekli da imaju neke indijske a sutra zovem u jasku kod lovre pa ću vidjeti

Evo ti broj od agroprodaje oni su u zagrebui velikoj gorici imaju orginal ceske djelove!
Zg.016115725
Vel.gorica:016215021
Probaj pitat da vidis informativno al su super sve je orididi!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ej decki jel bi mi ko mogao reci kad se na zetoru 5211 mjenjaju lanci i lancanici u motoru?
Pitam dali kad nekaj lupa ili na odredeni broj sati ili...
Imam oko 4500-5000rs.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
Ej decki jel bi mi ko mogao reci kad se na zetoru 5211 mjenjaju lanci i lancanici u motoru?
Pitam dali kad nekaj lupa ili na odredeni broj sati ili...
Imam oko 4500-5000rs.

:(giggle)::(giggle)::(giggle):
Nikad jer on toga nema :(hi)::(hi)::(hi):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A on ima direkt preko zupcanika bregastu i ima klackalice?
Ili...

Bregasta u bloku klackalice iznad glave za štelati ventile samo skinut poklopac aluminijski i po mogučnosti stavit novu brtvu .:icon_kidra:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bregasta u bloku klackalice iznad glave za štelati ventile samo skinut poklopac aluminijski i po mogučnosti stavit novu brtvu .:icon_kidra:

A kuzim hvala.:icon_super:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovak izgleda njegov razvod.


image sharing

Aha to je rjerenje zgodno i cini mi se trajntrajno.
Svaka cast pa ti imas tih slika od svakog djela zetora,jel ih slazes ili skidas od nekud?
Hvala na detaljnom opisu to jest slici.:icon_super:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel tebi nešto lupa ili pitaš ako bi ?
Ma ne lupa nego traktor je kod nas 25god i nikad motor nije diramn pa me zanimalo kaj se ni lanc ne mjenja pa mi je kolega muhanicar pojasnil da ima sve direkt preko zupcanika i da nema kaj.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@oficir kolega muhanicar ti voli popravljat stare strojeve i mlade zemske al samo od strojeva iznosi slike javno:icon_rofl::icon_rofl:
 

Najnoviji postovi

Na vrh