• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 5245

  • Temu pokrenuo tomi539
  • Datum prvog posta

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@oficir kolega muhanicar ti voli popravljat stare strojeve i mlade zemske al samo od strojeva iznosi slike javno:icon_rofl::icon_rofl:

Pa to je to znaci majstor za sve! A takvi su uvjek trazeni i cjenjeni.
A zenske svi znamo kak i:eek::zgledaju a strojeve bas i ne jer su "zatvoreni".:smile::eek::
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Pa to je to znaci majstor za sve! A takvi su uvjek trazeni i cjenjeni.
A zenske svi znamo kak i:eek::zgledaju a strojeve bas i ne jer su "zatvoreni".:smile::eek::

Da samo ni zenske ne izgledaju sve isto i znaju bit dobro obundane kak i strojevi:D:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da samo ni zenske ne izgledaju sve isto i znaju bit dobro obundane kak i strojevi:D:

Da al mi strpljivo cekamo ljeto a onda se bude i pralo i delalo,a i vise se toga bude vidlo.:(inlove)::(giggle):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
@oficir kolega muhanicar ti voli popravljat stare strojeve i mlade zemske al samo od strojeva iznosi slike javno:icon_rofl::icon_rofl:
Nebi se baš složil sa nijednom od te dve tvrdnje :(hi):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da nije mozda obrnuto nove stojeve a starije zemske ili si izgubijo volju za jedno i drugo:(happy):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
Sve u svoje vreme
570378322.gif
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kolega nedaj se moras se borit :(punch)::(punch):

Ma sve je to super al nema boljeg od zena i zive muzike.
Pa i starije nisu za hitit.:(blush):
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ma sve je to super al nema boljeg od zena i zive muzike.
Pa i starije nisu za hitit.:(blush):

Dobri su i stari zetori,ako rade bez problema kod oddržavanja, kao moj godina 88, i stare žene su dobre,sve koje još toplo pišu.:eek::

Pozdrav momci!Idem na rad!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Koji je tvoj model jesi imal kakvih popravaka?
Jel istina da zetorovi motori idu 7000rs pa ide generalka? Mislim na modele do 98god.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Koji je tvoj model jesi imal kakvih popravaka?
Jel istina da zetorovi motori idu 7000rs pa ide generalka? Mislim na modele do 98god.

http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=18149&page=23
Evo ti ovdje sam počeo temo o popravkama,problemima. Ako te još što zanima slobodno pitaj.

A zanima te koja priča je prava-koliko ljudi toliko čudi. Znaš jedni rade generalko kod 4000-5000 a jedni 7000 kao tvrdiš. Sve ovisi koji vozi,kako se održava,šta je radio u ovih radnih satih itd. Ja ti ne mogu kazat,ker moj ima oko 1820 sati rada i nije blizu generalne.

A imam druga,koji imali su 7245. Ako pričao je istinu,kazao je,da je imao kod njih zetor 7000 sati a mašine niso dirali(generalne mislim)a koja sitnica možda virojatno,kakva brtva,to neznam. Znam da mi je kazao,da u ovim vremenima sređivali su mjenjač 2 ili 3 puta. Što je riknulo unutra ne sječam se više. Dugo je to godina,odkad mi to pričao. A sa njegovog usna vidio sam,da bio je sa njim zadovoljan,a među pičanja kazo je da---vrlo rad legne po tlima. On ga okrenuo na stran na uskoro ravnom terenu kad orao i zapao u brazdu,kad se vratio natrag,da povuče još novo.
Upravo taj čovjek mi savjetovao,nek si kupim zetor. I išao samnom,kad smo ga išli gledati.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=18149&page=23
Evo ti ovdje sam počeo temo o popravkama,problemima. Ako te još što zanima slobodno pitaj.

A zanima te koja priča je prava-koliko ljudi toliko čudi. Znaš jedni rade generalko kod 4000-5000 a jedni 7000 kao tvrdiš. Sve ovisi koji vozi,kako se održava,šta je radio u ovih radnih satih itd. Ja ti ne mogu kazat,ker moj ima oko 1820 sati rada i nije blizu generalne.

A imam druga,koji imali su 7245. Ako pričao je istinu,kazao je,da je imao kod njih zetor 7000 sati a mašine niso dirali(generalne mislim)a koja sitnica možda virojatno,kakva brtva,to neznam. Znam da mi je kazao,da u ovim vremenima sređivali su mjenjač 2 ili 3 puta. Što je riknulo unutra ne sječam se više. Dugo je to godina,odkad mi to pričao. A sa njegovog usna vidio sam,da bio je sa njim zadovoljan,a među pičanja kazo je da---vrlo rad legne po tlima. On ga okrenuo na stran na uskoro ravnom terenu kad orao i zapao u brazdu,kad se vratio natrag,da povuče još novo.
Upravo taj čovjek mi savjetovao,nek si kupim zetor. I išao samnom,kad smo ga išli gledati.

Da puno njih uopce ne odrzava nego teraju jedva da ulje promjene onda kad nekaj stvaro rikne samojjrpare a vozili bi koda je novi traktor. A samo daj ono kaj moras i malo pazis i bilo bi ok al kak velis sto ljudi sto cudi 100 baba 200sisa.:D:
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
malo sam skrenuo sa teme al kad je vec kod radnih sati imam zetora 5011(82god) i do generalke je radio 13 900 r/s(98god) od tada ima opet oko 10 000r/s mjenjac nikad nije diran samo je 2 puta mjenjana vidilica viljuske a ostalo nista, a sto se tice hidraulike ona je radjena 6 ili 7 puta od toga 3 pumpe i 3 ili 4 puta ramena skidana 1 cilindar 1 klip a gumice i karika klipa svaki put
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
malo sam skrenuo sa teme al kad je vec kod radnih sati imam zetora 5011(82god) i do generalke je radio 13 900 r/s(98god) od tada ima opet oko 10 000r/s mjenjac nikad nije diran samo je 2 puta mjenjana vidilica viljuske a ostalo nista, a sto se tice hidraulike ona je radjena 6 ili 7 puta od toga 3 pumpe i 3 ili 4 puta ramena skidana 1 cilindar 1 klip a gumice i karika klipa svaki put
25 000 radnih sati :icon_eyes:, svaka čast :icon_jook:
Misliš vodilica?
Gde je to u mjenjaču?
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
zna li tko na kolko se stežu klipnjače na radilicu i ležaji ili tako nešto jer ja baš nisam upučen u to i stezanje glave pošto se radi generalno sve novo
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
Da vodilica,a ona ti dode u samom kucistu iz kojeg izlazi mjenjac,cetvrtastog oblika prosjecena na jednoj strani viljuska mjenjaca klizi po njoj.
Ona se istrosi i onda dolazi do mjesanja brzina ili naglavljivanja tj saltanje u 2 brzine odjednom,a najcesce se dogadja prilikom naglog saltanja brzina!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da vodilica,a ona ti dode u samom kucistu iz kojeg izlazi mjenjac,cetvrtastog oblika prosjecena na jednoj strani viljuska mjenjaca klizi po njoj.
Ona se istrosi i onda dolazi do mjesanja brzina ili naglavljivanja tj saltanje u 2 brzine odjednom,a najcesce se dogadja prilikom naglog saltanja brzina!

Da to se meni desilo jednom vise posla raskopat limove u kabini nego to vratit na staro.
Kolko kosta taj dio?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
malo sam skrenuo sa teme al kad je vec kod radnih sati imam zetora 5011(82god) i do generalke je radio 13 900 r/s(98god) od tada ima opet oko 10 000r/s mjenjac nikad nije diran samo je 2 puta mjenjana vidilica viljuske a ostalo nista, a sto se tice hidraulike ona je radjena 6 ili 7 puta od toga 3 pumpe i 3 ili 4 puta ramena skidana 1 cilindar 1 klip a gumice i karika klipa svaki put

Zakaj si tolke pumpe promjenil kaj se desavalo?
Koje ulje si stavljal u getribu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh