• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 5245

  • Temu pokrenuo tomi539
  • Datum prvog posta
Z

zetor4718

Guest
Evo da se i ja uključim u raspavu, Massey jest bolji ali samo u slučaju da kupuješ nov traktor. Kod polovnih, prednosti su ipak na Zetotorovoj strani. Zetor je jednostavan traktor, lak za održavanje i rezervni dijelovi nisu skupi. Osim toga, mislim da nema Zetora od 80-og godišta pa na ovamo da nema široku kabinu sa ravnim podom i grijanjem ili da nema kompresor. A vjerovatno i mnoga njegova starija godišta sve to imaju, što ipak nije slučaj sa Massey-om, Deutz-om ili IMT-om. Zbog svega toga Zetor je na cijeni, tražen i vrlo prodajit traktor, pogotovo ovdje kod nas u Bosni.:supz:

svi su imali široku kabinu,grijanje i kompresor.što se tiče Masseya on ima isto dobnu kabinu,a Deutz-a bi prije kupio nego Masseya iz razloga što je manji potrošač,djelovi su nešto jeftiniji,znam ih popravljati...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Deutz-a bi prije kupio nego Masseya iz razloga što je manji potrošač,djelovi su nešto jeftiniji,znam ih popravljati...

Ovdje su dijelovi za Deutz-a dosta skuplji nego za Zetora i teško je do njih jer nema zastupništva za Deutz, dok za Zetora ima "Agro Marić" generalni zastupnik i uvoznik za BiH. Imaju sve djelove i za sve tipove a cijene su dosta povoljnije u odnosu na ostale traktore Massey, Deutz i dr.:gitarist:
 
Z

zetor4718

Guest
Ovdje su dijelovi za Deutz-a dosta skuplji nego za Zetora i teško je do njih jer nema zastupništva za Deutz, dok za Zetora ima "Agro Marić" generalni zastupnik i uvoznik za BiH. Imaju sve djelove i za sve tipove a cijene su dosta povoljnije u odnosu na ostale traktore Massey, Deutz i dr.:gitarist:

krivo si me shvatio,mislio sam da su dijelovi od Deutza povoljniji nego za Masseya no nema veze za mene je svaki ŠVABO zakon od auta,kamiona i traktora.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
krivo si me shvatio,mislio sam da su dijelovi od Deutza povoljniji nego za Masseya no nema veze za mene je svaki ŠVABO zakon od auta,kamiona i traktora.

Ovdje su kako sam čuo, dijelovi za Deutz-a skuplji nego za Massey-a. Al bez obzira na to, slažem se s tobom da je Švabo zakon što se tiče traktora, priključnih strojeva, auta, kamiona i inače u svemu. :!::!:Samo što mi na žalost nismo u mogućnosti kupovati nove traktore nego stare po 20-30 godina, a tu su dostupnost i cijena rezervnih dijelova od velikog uticaja na izbor traktora. Zbog toga su ovdje Zetor i IMT daleko brojniji od Deutz-a ili Massey-a.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
mislim da se u prethodnoj raspravi mješaju kruške i jabuke odnosno Zetor i nekakvi IMT traktori pa za usporedbu jedan IMT 542 i Zetor 5245 ne mogu biti isti u cijeni ,niti u nekim poslovima.Ja imam navedeni traktor 15 god i nedam ga ni za 3 nekakva IMT,a 7745 da i ne pričam i smatram se ponosnim vlasnikom 2 ZETORA koja mi vrhunski služe i dijelovi su tzv.đabe tako da pozdravljam sve zetorovce i zajedno smo jači.:lol:
 
Z

zetor4718

Guest
mislim da se u prethodnoj raspravi mješaju kruške i jabuke odnosno Zetor i nekakvi IMT traktori pa za usporedbu jedan IMT 542 i Zetor 5245 ne mogu biti isti u cijeni ,niti u nekim poslovima.Ja imam navedeni traktor 15 god i nedam ga ni za 3 nekakva IMT,a 7745 da i ne pričam i smatram se ponosnim vlasnikom 2 ZETORA koja mi vrhunski služe i dijelovi su tzv.đabe tako da pozdravljam sve zetorovce i zajedno smo jači.:lol:

dobro misliš mješaju se dva različita pojma Zetor i IMT,vidim da jednako razmišljamo ni ja nedam Zetora za bilo koji IMT na svijetu.nije mi cilj omalovažavati IMT ali ga uspoređivati sa Zetorom je apsurdno,ukusi su različiti zato se o njima ne raspravlja.osobno do sada sam imao 2 Zetora nijedan me nije razočarao,radio sam sa dosta drugih modela Zetora i također su ispunili moja očekivanja.Pozdrav i tebi "vikica"!!!!
 
M

Mrcina

Guest
mislim da se u prethodnoj raspravi mješaju kruške i jabuke odnosno Zetor i nekakvi IMT traktori pa za usporedbu jedan IMT 542 i Zetor 5245 ne mogu biti isti u cijeni ,niti u nekim poslovima.Ja imam navedeni traktor 15 god i nedam ga ni za 3 nekakva IMT,a 7745 da i ne pričam i smatram se ponosnim vlasnikom 2 ZETORA koja mi vrhunski služe i dijelovi su tzv.đabe tako da pozdravljam sve zetorovce i zajedno smo jači.:lol:

Ja nisam za imt 542 to je promašen traktor al Zetor je preskup i te novce ne vrijedi da ima cijenu ko IMT onda bi bio na mojoj listi a isti ***** je...
I dijelovi su skupi jedan auspuh je 600 kn a za imt 150 pa ti vidi sto je bolje ..
A za jednog zetora kupiš dva IMT a napraviti ce više nego jedan zetor...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
mislim da se u prethodnoj raspravi mješaju kruške i jabuke odnosno Zetor i nekakvi IMT traktori pa za usporedbu jedan IMT 542 i Zetor 5245 ne mogu biti isti u cijeni ,niti u nekim poslovima.Ja imam navedeni traktor 15 god i nedam ga ni za 3 nekakva IMT,a 7745 da i ne pričam i smatram se ponosnim vlasnikom 2 ZETORA koja mi vrhunski služe i dijelovi su tzv.đabe tako da pozdravljam sve zetorovce i zajedno smo jači.:lol:
Ako se ovo odnosi na moj post, moram reći da ja uopšte nisam poredio Zetor i IMT nego sam rekao da su ovdje mnogo više zastupljeni nego recimo Massey, Deutz ili neki drugi. Ja takođe imam Zetora 6945 i sad tražim da kupim još jedan traktor i opet će to biti Zetor.:lol: Odličan traktor i što je najbitnije ima rezervnih djelova i nisu skupi.:lol:
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Ja nisam za imt 542 to je promašen traktor al Zetor je preskup i te novce ne vrijedi da ima cijenu ko IMT onda bi bio na mojoj listi a isti ***** je...
I dijelovi su skupi jedan auspuh je 600 kn a za imt 150 pa ti vidi sto je bolje ..
A za jednog zetora kupiš dva IMT a napraviti ce više nego jedan zetor...


zetor vrijedi svaku kunu koju je skuplji od 542 znam iz osobnog iskustva zetora imam tri dana ali to je jako velika razlika a i djelovi zetora su povoljniji kolko čujem

i još ovo svoj 542 sam prodao za 35000kn a za zetora 6011 dao 39000kn pa mislim da to nije neka razlika u cjeni naspram konja a i udobnosti i same vožnje
 
M

Mrcina

Guest
zetor vrijedi svaku kunu koju je skuplji od 542 znam iz osobnog iskustva zetora imam tri dana ali to je jako velika razlika a i djelovi zetora su povoljniji kolko čujem

i još ovo svoj 542 sam prodao za 35000kn a za zetora 6011 dao 39000kn pa mislim da to nije neka razlika u cjeni naspram konja a i udobnosti i same vožnje

Nemožu biti ista cijena dijelova jer nisu isao sam kupiti auspuh za jebenog Zetora i auspuh i grana dođe 900 kuna kao da je ferari .
Poluosovina mi je pukla bila za nju sam dao 2500 kn .
IMT ima duplo jeftinije dijelove što se tiče održavanja ..
Jeftin a ko ne održava na vrijeme sve mu je skupo npr. kočnice i tako te stvari.
A na udobnost ne gledam kod traktora bitna je snaga da hoću udobnost kupio bi si auto za njivu. :D
 
Z

zetor4718

Guest
Nemožu biti ista cijena dijelova jer nisu isao sam kupiti auspuh za jebenog Zetora i auspuh i grana dođe 900 kuna kao da je ferari .
Poluosovina mi je pukla bila za nju sam dao 2500 kn .
IMT ima duplo jeftinije dijelove što se tiče održavanja ..
Jeftin a ko ne održava na vrijeme sve mu je skupo npr. kočnice i tako te stvari.
A na udobnost ne gledam kod traktora bitna je snaga da hoću udobnost kupio bi si auto za njivu. :D

daj me nemoj stalno ubjeđivati i glupe argumente davati kao što je auto za njivu.stalno navodiš da za jednog zetora kupiš dva imt-a koji naprave više od zetora,pa jel češ na oba dva sjediti istovremeno???a što se tiče dijelova znam 100% da je zetor jeftiniji barem tu u HR jer sam radio u servisu za traktore i puno smo radili generalke na IMT.možeš ti održavati traktor koliko hočeš kočnice će se potrošiti na svakome,tako će puknuti i poluosovina.i udobnost je bitna poslje dva jutra oranja sa imt-om dođem strgan kao da sam radio sa konjima i još gore!
 
M

Mrcina

Guest
daj me nemoj stalno ubjeđivati i glupe argumente davati kao što je auto za njivu.stalno navodiš da za jednog zetora kupiš dva imt-a koji naprave više od zetora,pa jel češ na oba dva sjediti istovremeno???a što se tiče dijelova znam 100% da je zetor jeftiniji barem tu u HR jer sam radio u servisu za traktore i puno smo radili generalke na IMT.možeš ti održavati traktor koliko hočeš kočnice će se potrošiti na svakome,tako će puknuti i poluosovina.i udobnost je bitna poslje dva jutra oranja sa imt-om dođem strgan kao da sam radio sa konjima i još gore!

Onda sio slab čovek kad te strga dva oranja ... 8)
Nije jeftiniji kad zetora cijene ko boga a ne vrijedi to su krivi ljudi koji su malo presentimentalni......
Ne radim sam uvjek se nađe vozač a bolje dva nego jedan...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Nemožu biti ista cijena dijelova jer nisu isao sam kupiti auspuh za jebenog Zetora i auspuh i grana dođe 900 kuna kao da je ferari .
Gde si kupoval taj auspuh? U Modeni?
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
malo je ovaj lik naporan i sad traži dlaku u jajetu pa mislim da svak vozi ono kaj ima.Što se tiče dijelova daleko su jeftiniji od nekih drugih traktora istina sto se dere i podere se.Novi traktori su puni elektronike i ja bas nisam za to i zato neka nas služe nasi traktori ma kakvi god bili jer najbolji su oni koji idu i rade a ne da stoje i čekaju servisera.
Pozdrav svim poljoprivrednicima ma gdje god bili
 
Z

zetor4718

Guest
Gde si kupoval taj auspuh? U Modeni?

hahahahahahaha :lol::lol::lol::lol::lol::lol:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

malo je ovaj lik naporan i sad traži dlaku u jajetu pa mislim da svak vozi ono kaj ima.Što se tiče dijelova daleko su jeftiniji od nekih drugih traktora istina sto se dere i podere se.Novi traktori su puni elektronike i ja bas nisam za to i zato neka nas služe nasi traktori ma kakvi god bili jer najbolji su oni koji idu i rade a ne da stoje i čekaju servisera.
Pozdrav svim poljoprivrednicima ma gdje god bili

jako je naporan,ali nije ni prvi ni zadnji takav što je došao na forum.
 
M

Mrcina

Guest
malo je ovaj lik naporan i sad traži dlaku u jajetu pa mislim da svak vozi ono kaj ima.Što se tiče dijelova daleko su jeftiniji od nekih drugih traktora istina sto se dere i podere se.Novi traktori su puni elektronike i ja bas nisam za to i zato neka nas služe nasi traktori ma kakvi god bili jer najbolji su oni koji idu i rade a ne da stoje i čekaju servisera.
Pozdrav svim poljoprivrednicima ma gdje god bili

Pa to stoji al Zetor je precjenit i ne vrijedi te novce da mu je cijena duplo manja onda bi to nekako išlo...
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Pa to stoji al Zetor je precjenit i ne vrijedi te novce da mu je cijena duplo manja onda bi to nekako išlo...

da mu je duplo manja cijena :x:x

bolje je da sutis, pametnije je bgmi, samo se izvaljujes bezveze..:butthead::butthead:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Traktor je svaki dobar.Ovisno od namjene i cijene.Svako bi zelio nesto bolje al novci govore.Znaci onaj traktor koji posjedujes je uvijek najbolji.
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Pa to stoji al Zetor je precjenit i ne vrijedi te novce da mu je cijena duplo manja onda bi to nekako išlo...

ljudi neznam dal se sjećate našeg Nevena da se nije prerušio pod nikom mrcina
 

Najnoviji postovi

Na vrh