• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zetor 5718

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ja bi samo htel otkriti tajnu kak su uspjeli ušlajfati ventile u nove vodilice?
Kak veli Brgud, pusti da se to malo prilagodi pa vidi kak bude.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ne spominješ nove ventile pa mi je čudno.
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Nisu novi ventili

Nek napravi par desetaka sati pa bumo vidjeli. Samo kaj sad nema posla da ga malo upregnem da se namjesti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Kad sam se ja bavil mehanikom ako su se mjenjale vodilice išli su i novi ventili ili obrnuto.
Kad se to oboje zamjenilo sicevi su se frezali ili brusili na mjeru i glave skidale po potrebi.

Danas je tehnika napredna pa se valjda to tak ne radi, a ja mislim da taj posel nemre valjati.
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Ocito niti ne valja, da valja nebi bilo problema sa paljenjem. Palil je bolje prije dok nije nis dirano nego sad
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Zato i pitam kak su uspjeli dobro pre rajbati vodilice i ušlajfati s starim ventilima.
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Neznam, mozda budu ponavljali postupak

Samo kaj opet sve skidaj dole, pa nazad
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Svaka ozbiljnija strojna obrada u zg-u nakon frezanja sica stavi novi ventil u glavu te istu ispita na vakum i to je to, tak da........
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Budem platil ja, greska moja kaj im nisam rekel da stave nove ventile, a to je inace automehanicarska radiona, ne rade traktore bas
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Slaba je to radiona kad to neznaju, ja bi njih prije nazval radionom za brze servise. Znači izmjena ulja, zamjena pločica, sijalica i metlica brisača...
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Rijesen problem! Prestelao sam ventile, svi su bili jako knap i vjerojatno nisu dosta zatvarali i zato nije htio palit, mi smo ih nastelali kako inace idu, 0.25 usis i 0.3 ispuh, ali kad je motor malo proradio vjerojatno su se namjestili i ulegli do kraja u siceve i automatski se smanjil zazor, kad sam ih postelal ponovo traktor je upalio bez problema kao i prije
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Ljudi jel na 5718 pase onaj turski set hidraulicnog volana, u trgovini vele da je za 7211 da neznaju jel pase na 5718?! Ako je tko ugradivao tak nesto
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
132
Pozdrav društvo, rodjak mi je kupio Zetora 5718 i primijetili smo da više mota u lijevu nego u desnu stranu. Pa me zanima da li se to može riješiti? Negdje sam našao davno temu na forumu o tome, ali sada ne mogu naći. IMG_20201217_161504.jpg
 

niks12

Novi član
Tu od
4 Velj 2021
Poruka
2
Dali neko zna di bi mogao nazi zupcanike za zetora 5545 u prvom pogonu u getribi dije veliki zupcanik 33 zuba a i mala osovina na kojoj na zupcenik sa 7 zubov
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Dečki koliko sati treba razrađivati motor nakon generalke? Znači novi ležajevi na radilici, uljna pumpa, cilindri, klipovi.. i kak ga razrađivat, vožnja u prazno ili neke lakše poslove raditi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ako imaš vremena i volje najbolje se vozikati 20 radnih sati na nekakvih 1400 okretaja. Tu i tam (svaku vuru) ga malo stisnuti u puni gas da izbaca iz sebe kaj se skupilo zbog rada na malom gasu.
Nakon tih 20 dotegnuti glave, preštelati ventile i pustiti ga u lakše poslove, ne raditi na maksimalnim okretajima.
Na 50 mu izmjeniti ulje u motoru i kak mu Bog dalje da, samo gas
 

Ranko997

Novi član
Tu od
14 Velj 2022
Poruka
1
Pozdrav imam namjeru da kupim zetor 5718 i zanimaju me njegove mane i predost?1979 godiste.
 

Najnoviji postovi

Na vrh