• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6011 - hidraulik, kvačilo

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Evo u kratkim crtama danas krenuo na oranje zakvacim plug i on digne samo do pola nije mogao dici do kraja odkvacim i dignem rukama do kraja poslje toga nece ni malo da digne sta bi moglo da bude i dali je tko imao takav slucaj radi se o traktoru zetor 6011
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Kiper ventil kad pomakneš gore ili dole jel ima kakvog opterečanja motora?
Ona aluminijska ručica skroz do sica jel u srednjem položaju?
Ona ručica ispod sica za zatvaranje protoka ulja bi trebala biti uljevo, možda si ju nogom trknul
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
kada pomaknem kiper ručicu nema nikakve promjene da ga davi motor ona rucica do sijedala je na srednjem polozaju a za zu ispod sijedala nemam ima samo oda za sporo dizaanje i spustanje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Imaš kabinu?
Znači ta za sporo dizanje i spuštanje, da ona nije tam gde nebi trebala biti?
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
da imam onu original tapaciranu.A ta mala ručica ona je uvjek bila na brzo dizanje i
radio sam zadnje sa kipom i poslje toga nisam nista radijo sa hidrolikom
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
To je ta ručica otraga ispod kabine. Pogledaj prvo da se nije otkopčala, a za dalje mislim da bu trebalo tražiti kvar ispod poklopca hidraulika.


anonymous image hosting
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Budem sutra malo pogledo bolje pa se javim .A ima ulja kolko hoces nije problem u ulju nego je nesta drugo ja mislim samo da nije riknula pumpa jel ako je ona riknula onda ću i ja .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Ti buš onda riknul soma i pol kuna :lol:
Neboj se ne rikava pumpa samo tak odjedanput ;)
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Da nisu možda vilice nekakve slomljene jel meni na ursusu je bilo to smotano pa nije htjelo dizati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Pumpa je odozdo i moj dečec (samo da more gore diči poklopac) to zamjeni za vuru, vuru i pol, tak da. ...............
Nije u cijeni, ali kad se mijenja pumpa onda bi bil red i ulje zamjeniti, sigurnjak barem ispitati, trebaš brtvu, par O-ringa, sito usisa ako je staro nevaljalo i tak.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Da nisu možda vilice nekakve slomljene jel meni na ursusu je bilo to smotano pa nije htjelo dizati.
To buš videl kad skineš poklopac ako izvana ništ ne riješiš.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Danas sam ponovo probao kipa radi, ali hidrolik nista nece bit ce red ice kod majsora da vidimo staje riknulo.
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
vjerojatno je do regulatora tj gumice u njemu servis s materijalom 400 kn bar sam ja tak plativ
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Danas sam ponovo probao kipa radi, ali hidrolik nista nece bit ce red ice kod majsora da vidimo staje riknulo.
Je onda nažalost samo s njim naopak i pogledati da se nije kaj otkopčalo, pa usput zamjeniti manžete cilindra i prepekirati razvodnik.


up pic
 
Z

zetor4718

Guest
meni je prije nešto upalo u sistem i hidraulik više nije radio,bezveze sam skidao hidraulik dolje.majstor mi je rekao da se 99% može riješiti na način da traktoru daš gas do pola ili više i par puta povučeš ručicu za kiper...probaj ništa te ne košta
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Danas rjeseno bijo napuko prsten sto drzi klipnjaču.Promjenjeno par gumica semering kardana i jos malo toga i cifra 1165 kunica danas radi kao singerica ,hvala svima na pomoci ....
 

Najnoviji postovi

Na vrh