• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6011 - hidraulik, kvačilo

Z

zetor 6011

Guest
kvačilo

Pozdrav od mene svima,evo ja sam novi član foruma,a naravno i novi vlasnik zetora 6011. nadam se da sam dobro došao,i ubrzo će bit neki slika od traktora..
zasad imam jedno pitanje,zanima me koliki luft mora bit između capi i druk ležaja,nešto nije dobro naštelano pa kardan i krči!! unaprijed hvala!!
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
jel krči prilikom uključivanja, jesi možda zaboravio ručno kvačilo podignut kad ga uključuješ.
 
Z

zetor 6011

Guest
jel krči prilikom uključivanja, jesi možda zaboravio ručno kvačilo podignut kad ga uključuješ.

povučem ja ručku,i krči mi prilikom isključivanja,ubiti jednostavno nezaustavi se kardan vrtit!!
 
Z

zetor 6011

Guest
hvala,možda netko drugi zna,najbolje bi volio znat koliki luft treba bit između capi i ležaja pa bi znao na čem sam..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
zetor 6011;898708 zasad imam jedno pitanje kaže:
zanima me koliki luft mora bit između capi i druk ležaja[/B],nešto nije dobro naštelano pa kardan i krči!! unaprijed hvala!!
Čim manji ali ga mora biti.
Nije mi jasno kak krči prilikom isključivanja?
Ili se neda isključiti ili krči kod uključivanja.
 
Z

zetor 6011

Guest
krči samo prilikom isključivanja,a uključi ga normalno,i kad povučem ručicu pomoćnog kvačila trebo bi kardan stat,a kod mene se i dalje vrti,očito da neodvoji dovoljno..sad su vučne cape od druk ležaja milimetar udaljene i to mislim da je ok,a ostale tri jedno četiri milimetra
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Kaj ja znam, možda je lamela grbava, masna, poderana spojnička ................ mada mi je i dalje čudno da krči kod isključivanja.
 
Z

zetor 6011

Guest
neznam točno taj sistem na zetoru,ali znam da mi je kolega reko da se kardan uključuje i isključuje preko tog pomoćnog kvačila,znači nemože preko papučice kvačila
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Može, ako su gore dugačke capice drugog stepena i ako je kvačilo tak poštelano, ma ustvari da se poštelati da radi ko jednostepeno.
Sve se može kad se hoče, samo to nije kak treba biti.
 
Z

zetor 6011

Guest
dugačke su cape drugog stepena to znam,i bio sam ga tako naštelo i to je funkcioniralo,ali se onda teško šalto (krči)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Kasno je, neda mi se više danas.
Prolistaj malo mehaničku radionu ili teme o Zetoru ili Ursusu. Negde sam objasnil do u detalj kak se štela.
Ako ne najdeš, možda bum sutra bolje raspoložen pa potražim ili opišem ponovo :(snooze)::(snooze):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
najprije kreni od sajle probaj je jos naspanat ako moze!

Inace to zeza kod ukljucivanja a za iskljucit vecinom ide rucica bez potezanja rucke za drugu lamelu.
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
probaj na vecim obrtajim jednostavno pustis gas i gurnes rucicu ja tako radim otkad znam za sebe!
 
Na vrh