• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6011 - hidraulik, kvačilo

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Mozda ovo jest malo glupo sto ja kazem,al mi nekako to tvoje neide nikako u glavu :mur:

u kojem ti polozaju bude rucica od kardana kad ti je iskljucen kardan,da ti mozda njega ne ukljucis a da si mislio da ga iskljucis,u mene je potanka lamela i kad ga isljucujem grci malo,a kad ga isljucujem mogu i bez kvacila samo dole gurnem rucicu i oskljuci bez ikakvi problema
 
Z

zetor 6011

Guest
ma ulje je novo u mjenjaču mislim da to nema toliko veze,jedino još probat tu sajlu našpanat,a za položaj znam da je dole skroz isključeno,a prvi zub gore uključeno,a nekad znam i skroz gore povuć onda ni pumpa koliko znam neradi od hidraulika..
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
90% da nije do lamele ja sam ih bar 20 mjenjao i kardanska je u svakom slucaju bila dobra, to je negdje kvar u zupcanicim,zna se desit da prucuri semering radilice pa da zamasti al onda bi ti i vucna proklizavala.
moze jos jedno bit da je srce lamele pokidano ili potroseno prilikom naglog ukljucivanja bez koristenja rucke pa da lamela ne klizi dobro po spojnickoj osovini(tj kosi je pa se stalno dodiva),imo sam taj slucaj samo je u pitanju bila vucna lamela.
u svakom slucaju ako vec budes rastavljo na pola lamele moraju lako kliziti po osovini,a najvise pazi prilikom sastavljanja da ti fino nasjedne!
evo jedan savjet
kad stavis sve to ponovo (zamajac,lamele,korpu)nista ne stezes dok ne centriras lamele u tom slicaju ja koristim cjev otokarenu samo za to al tebi moze pomoc drzalica od obicne metle.
lamele stezes tako da ti do prive matice na vijku bude 13 mm onda to kontriras i to je to!
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
ma ulje je novo u mjenjaču mislim da to nema toliko veze,jedino još probat tu sajlu našpanat,a za položaj znam da je dole skroz isključeno,a prvi zub gore uključeno,a nekad znam i skroz gore povuć onda ni pumpa koliko znam neradi od hidraulika..

znam da je glupo sto sam pito al sta ja znam :icon_lol::icon_lol:

tako je isto i kod mene,al u mene grci kad se ukljucuje,i prvi put cujem da nesto grci kad se iskljucuje :(happy)::(happy):
 
Z

zetor 6011

Guest
sve ja vas kužim i razumijem,on je bio na pola i stavite su nove lamele ali ja mislim da to samo nije dobro poštelano,uostalom sutra se malo pozabavit s tim,mora radit ili mu negine sikera:mad::
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
To kod tebe krci zato sto neodvaja kuplung i kad iskljucivas rucicu( koja je malo tvrđa za iskljucivanje ) preletis ler .
Moje misljenje jer drugog razumnog objasnjenja mislim da nema.
 
Z

zetor 6011

Guest
ma isčijala se sajla od pomoćnog kvačila i nije dobro odvajala,ja na to nisam ni obraćo pažnju,banalna stvar..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Opet to nemoze uticati na to kako si objasnio da krci kad iskljucivas.Negdje si se u objasnenju kvara zajebo.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Opet to nemoze uticati na to kako si objasnio da krci kad iskljucivas.Negdje si se u objasnenju kvara zajebo.

Lisnik ja mislim da si ti u pravu on isključiva tako da preskaće tri zuba tj izzubi uzubi izzubi :icon_pidu:
 
J

jasko

Guest
Re: problem hidraulike zetor 9540

Pozzz. Imam problem sa traktorom Zetorom 9540. Kupio sam ga neki dan, i danas da isprobam hidrauliku vidim da nesto nije u redu. Kada dignem rucicu za krstase nije bitno jesam li je digao malo ili dokraja krstasi se automatski dizu do kraja. Znaci ja dignem rucicu malo ono krene dizat i ja je vratim ali ono dize i dalje i tako do kraja.

A problem je i to kad ja vratim rucicu ono znaci digne do kraja bez obzira sto je rucica oborena, onda vise nece da pusti hidraulika (krstasi) ja se popnem na njih i cimnem ih malo onda krenu da se pustaju al im treba 5 minuta da pusti do kraja i ja tako opet dignem malo rucicu i vratim ono se opet sve isto ponavlja.

Do cega to moze bit.

Pooz novi sam na forumu pa ako ima kakvih greski izvinte :(talk):
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Re: problem hidraulike zetor

Evo i moje priče: jučer promjenil dihtung u cilindru hidraulike i u samoj kocki jer je bil problem trzanja hidraulike. Sve složeno i kod testiranja hidraulika diže poluge al nikako ne spušta. i skači po polugama i probaj vako, probaj onako al nikako da spušta. I onda opet ponovo sve širom i u kontrolu sve ok, složeno natrag i dalje poluge ne spusta. U pitanju je 3511. Može prijedlog??? :(think):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Re: problem hidraulike zetor

Mislim da niste dobro sastavili razvodnik, negde ste fulali
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: problem hidraulike zetor

Kocku je zajebano slagati.Kaže meni jedan vrhunski majstor da se kocka može složiti na par načina a samo na jedan da radi kako treba.Meni je slagao na par zetora i vrhunski je složeno.Ja si složim sve drugo u hidrauliku a on mi riješi kocku,i bude dobro.
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Re: problem hidraulike zetor

Moguče je, iako sam ekstra pazil kaj delam.:icon_scratch::icon_scratch:
Jel imaš možda neke slike razvodnika i njegovih sastavnih dijelova? Ja imam njegov katalog u pdf-u, al slabo se vidi tako da mi to nije 100% sigurno. Sad me najviše interesiraju sve komponente u razvodniku kako su postavljene, tako da to još jednom onda raskopam i prekontroliram.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Re: problem hidraulike zetor

Gde bi ih zel :(happy):

Sutra postavim, za danas sam premašil limit.
 
D

Dariotg

Guest
Re: problem hidraulike zetor

ja sam radio generalni remont zetora 6011 znaci od prednjih tockova do zadnjih poluga hidrauliku sam takodje radio nije to nista strasno moguce da je otiso cilinder unutra sto podize hidrauliku moguce crijevo digni poklopac i vidit ces sam reparacija je mene kostala samog cilindera 200kn sto je dzaba
 
J

jasko

Guest
Re: problem hidraulike zetor

U mene je isti taj problem dignu se poluge i nemogu se spustit. Al ja nisam nista dirao razvodnik a skoro sam uzo traktor sad dali je ko drugi sta dirao nezz. dali je mogu da taj razvodnik zataji od stajanja, moj je traktor stajao nekku godinu dana pa sam ja kupio pozz
 

Najnoviji postovi

Na vrh