• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6211

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hvala i ja mislim da je to ipak malo slozeniji posao,a nemoze svatko to raditi to je meni jasno samo sam pitao dali je veliki i dali je imao slican slucaj sa hidraulikom

Jesi pogledal poluge od ispod da nije koja otpojena?
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Ma gledao sam sve je spojeno i radi ta rucica na koju ti mislis samo unutra nesta zeza a jedno nisam napisao kada sam cistio filter onaj gore sto bude ispod sica to je bilo toliko gusto kao blato ogo toga filtera pa da nije problem u ulju da je staro
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma gledao sam sve je spojeno i radi ta rucica na koju ti mislis samo unutra nesta zeza a jedno nisam napisao kada sam cistio filter onaj gore sto bude ispod sica to je bilo toliko gusto kao blato ogo toga filtera pa da nije problem u ulju da je staro

Filter spod sica na 6211?
Ulje nisi mjenjal?
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Pa da imas tamo ubiti to nije filter nego megnet imas veliki saraf onako od aluminija vidi se cim dignes sic i imas mali plasticni poklopac kad dignes vidi se taj saraf.A ulje nisam mjenjao trebao bih sad promjeniti mada sumnjam da ono ima veze sa time a mozda i grjesim.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa da imas tamo ubiti to nije filter nego megnet imas veliki saraf onako od aluminija vidi se cim dignes sic i imas mali plasticni poklopac kad dignes vidi se taj saraf.A ulje nisam mjenjao trebao bih sad promjeniti mada sumnjam da ono ima veze sa time a mozda i grjesim.

Ma ulje nema veze bitno da ga ima dosta,ja na 5211 imam taj magnet odozdola pokraj uljne pumpe.
Da nije kaj tog smeca sa filtera palo unutra kad si vadil magnet pa da nije zastopal koji ventil pa sad jebe dizanje.
Kaj je tvoj stariji model sa oznakom 6011?
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Da moj je 81 godiste i on ima gore taj magnet ma stalno nekakvi problemi izgeda zajeb u kupnji
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Kakvi magneti, filteri, sicevi, ulje, ventili ............... Problem je 99% u polužju.

Štelati možeš ispod ovog čepa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Eh da, ispod sica je plastični ili žičani fiter sa magnetom, dakle nije samo magnet. I na pumpi je jedan filter za kojeg treba skidati pumpu dole.
Na novijim modelima nema potrebe jer je dole filter kao i onaj gore.

Najbolje za hidraulik je kad je gore ovakav filter :(giggle)::(giggle):
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ne smeta mu ni SAE-90.Prolazi kroz njega i tovatna mast.

Evo i ovog ljepseg odozdo kod pumpe.


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
šalu na stranu,za taj filter nisam znao,ja ponekad očistim onaj magnet od ispod

jel moj 6211-90.godina to ima?Malo me to sad zaintrigiralo kad onaj majstor koji mi je radil hidrauliku nije niš spominjal taj filter,niti sam ga ja videl
ak je ispod sica,onda bi trebal biti na tom poklopcu od hidraulike kojeg smo skidali?

ja imam onoga ispred kabine kod rezervara,pretpostavljam da je taj umjesto tog vašeg sa slike?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ispod ako mislis kod pumpe ima i filter.To je ovaj gore sa slike.Filter usisni +magnet
To ispod kod tebe izgleda ovako.
dsc05601j.jpg

Gore izgleda ovako.Tu se kace samo povrati ulja.


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
ja mislim na onoga kaj je muhaničar stavil sliku,neki ispod sica

taj magnet i mrežicu ispod kod pumpe znam i očistim ga svake godine
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ovaj sto je @MUhanicar postavio sliku nebude ispod sica vec isto na pumpi.Nisi ga dobro razumio .Hto je samo da pokaze sta sve ljudi drze na traktorima. Malo starija izvedba.Da bi ga skinuo i ocistio moras skinuti pumpu.


Uploaded with ImageShack.us
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Kakvi magneti, filteri, sicevi, ulje, ventili ............... Problem je 99% u polužju.

Štelati možeš ispod ovog čepa.


host images

Kako se stela na to vidio sam da ima nekakav osigurac dali sa skine taj osigurac,ili kako ne razumijem mozes malo bolje pojasniti
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Prvo provjeri ovaj dio gdje kacis toplink da li se ima puno lufta..Pomjera napred nazad.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Prvo provjeri ovaj dio gdje kacis toplink da li se ima puno lufta..Pomjera napred nazad.[/QUOT
Da tu ima lufta na onima klinima i nekako mi je dosta mekan onaj dio sto ja na poklopcu kao da nema federa tako gdje se kopca topling.Na ursusu je puno jaci mi taj dio nema lufta ali i buno vise treba snage da se onaj feder malo mrdne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh