• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6211

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nemoras skidati poklopac.Sa lijeve strane poklopca hidraulika skines dio koji drze dva vijka kljuc 19.Tu ispod imas laicki receno osovinu koja je nazubljena sa obe strane.Ako je pukla neces je izvuci komplet.Tad moras sa suprotne strane odvrnuti dio slican tom sto si vec skinuo,Sa tim dijelom se drzi i nosac uticnice za prikolicu i prikljucak za zrak.Tuda provuces neku sipku i izbijes torzionu oprugu van na lijevu stranu.Nemerem trenutno naci slike.Imam samo ovu gdje skidas lijevi dio.Skidao sam to podavno i nadam se da me je pamcenje posluzilo.Ako grijesim nek me neko ispravi.


Uploaded with ImageShack.us
.Evo ima slika od ursuza.Isti je sistem.Crvena strelica lijevi a zelena desni dio.Kad to skines unutra je torziona opruga.


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Dobro kada to skinem sta onda treba izvuci onaj dio za topling sto se kaci jel tako?
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
OK hvala na trudu mora se znaci skidati sve, to je naj bolje da ja odvezem kod majstora pa neka se on igra jel ako je to rastavi bojim se da ce biti visak djelova ili cak manjak.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Tako ti je najbolje da uradis.Hidraulika je vrsta umjetnosti u mehanici.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa kaj nisi rekel da se poklopac netreba skidat da bi to slozil?:(envy):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Netreba skidati poklopca da bi se zamjenila balansna opruga.

Eto je tam s desne strane (sitni zub)
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To nije neka frka raskopat samo dal je jebada namjestit novu oprugu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Uvjek se može pogriješiti, ali nije ju problem zamaknuti.
Izvadiš van i zamakneš za zub kam misliš da treba, a ako znaš od prve upada kam treba.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma taj dio je igrarija naspram hidraulike kaj ja nebi sam isel dirat.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Treba obratit paznju kod skidanja i vratit kak je bilo ja kad nekaj raskapam prvi put poslikam pa mi nekad pomogne.:(giggle):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Treba obratit paznju kod skidanja i vratit kak je bilo ja kad nekaj raskapam prvi put poslikam pa mi nekad pomogne.:(giggle):

Ako vratiš kak je bilo nisi ništ promjenil.
Znači u ovom konkretnom slučaju kvar ostaje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako vratiš kak je bilo nisi ništ promjenil.
Znači u ovom konkretnom slučaju kvar ostaje.

Znam zmenja se kaj treba i mora biti zakrenut napetom polozaju,al taj dio daje impuls preko neke poluge za finu hidrauliku,dal to mogu krivo namjestit kad vracam vratilo unutra?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Pa u biti oko šuplje osovine balansne opruge i same balansne nemaš kaj krivo napraviti ali problem je u polužju.
Treba znati ili uključiti komp u glavi i razmisliti. Kaj, kam, kud i zašto.
Nemrem ja to ovak preko slova objasniti.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa u biti oko šuplje osovine balansne opruge i same balansne nemaš kaj krivo napraviti ali problem je u polužju.
Treba znati ili uključiti komp u glavi i razmisliti. Kaj, kam, kud i zašto.
Nemrem ja to ovak preko slova objasniti.

Joj sad sam skuzil sa slika,sa ovog djela di se kopci poteznica ide jedna stangica u getribu u razvodnik i tak dobi impuls a ovaj dio di je ta opruga i vratilo sa zubicima to ga drzi fiksno i napeto prema getribi.jesam dobro skuzil?
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
Re: zetor 6211?

neda mi se tražiti po temi,koliko antifriza mi treba za 6211,orginal kabina s grijanjem?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Re: zetor 6211?

Može li se na Zetoru umjesto ovakve ploče
abcd0001dr.jpg


Staviti ova što ima filter dostupan izvana?
dsc05601j.jpg



Mislim na to dali pašu priključci cijevi i rupe, tj. da se jednostavno jedna "odvrne" a druga "zavrne"?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Re: zetor 6211?

Kad si stavio tu slike, jel problem zamjeniti takvu pumpu hidraulike, tj, jel ima kakvih uzubljivanja, spajanja, i tih nekih kompliciranih radnji?
 

Najnoviji postovi

Na vrh