• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6211

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
Pozdrav ekipi i na ovoj temi!

Kao što vidite novi sam na forumu,čitam vas par godina,ali kao što reče crnogorac,dosad nijesam imo prigovora:(angel):
Daklem vako,stručnjaci:
isto mi kapa ulje na odušak-ništa strašno,ali si poserem dvorište svaki put kad dojdem odnekud (kaplje samo pod opterečenjem i na velikom gasu)

Probat ću naravno i ovaj trik s piganjem oduška,koliko sam shvatio ako motor nije na izdisaju to će zadržat ulje u cijevi pa će se vračati unutra,ali ako kompresija jako probija,onda niš...

Najme,moj Zetor je inače u savršenom stanju ima 2000rs,kupili smo ga novoga 1990,znači,manje od 100rs godišnje,svakih 100sati mijenjano ulje,čiščen filter redovno mijenjan antifriz,filter goriva,pažen,mažen čiščen...ukratko život kakav bi si svaki traktor poželio:(happy):
Gore su još originalne zadnje gume ko nove,prednje su popucale...

Dizne su sređene prije 3 godine,a pumpa je lani zablokirala,pa je sređena komplet u Zelini,traktor prede ko vurica,zapravo,isto ko i prije,ima snage,ukratko sve super,osim tog kapanja ulja i naravno dosta dugo vrti dok upali kad je ispod nule,što je isti problem koliko se ja kužim u biologiju

S obzirom na sve navedeno,moj zaključak je da su karike koje su ugrađene dosta loše

Nego,jel to čest problem kod 6211da su tak loše karike?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nije cest problem kod 6211 da crknu karike.Najveci razlog njihovog crkavanja je ako se traktor koji put pregrije i ako filter zraka ima kakvu rupicu ili ako je pukla gumena cijev na usisnoj grani.
Bar sam ja u radu imao vecinu takvih slucajeva.

Ako mislis mjenjati karike onda mjenjaj i stubline.Nisu skupe a dosta znace.Sve to mozes odraditi da i neskidas motor .Samo skines glave i karter.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Nego,jel to čest problem kod 6211da su tak loše karike?
Problem je ako su gore klipovi 3 karike.

Na tih 2000 sati i redovitim održavanjem je več podosta problema na motoru bilo :icon_scratch:
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
Viš,to s pregrijavanjem je moguće,prije 5-6 godina mi se počel grijati-normalno da sam odmah pregledal kiler,i,zanimljivo,na prvi pogled je izgledal čist,ali kad sam ga opral minivašem,problem je nestal-poučil me prijatelj koji je čak i kiler promijenil,a onda je skužil da ga je samo trebal dobro oprat.
inače pazim na to,jer se oče zaštopat kad se bere kuruza pa ventilator navuče lišća

a taj problem s premalim brojem karika mi je napomenul i jedan majstor kod nas,samo se meni čini da je on spominjal čak 5 karika? ili je to meni krivo ostalo u sječanju:(think):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Viš,to s pregrijavanjem je moguće,prije 5-6 godina mi se počel grijati-normalno da sam odmah pregledal kiler,i,zanimljivo,na prvi pogled je izgledal čist,ali kad sam ga opral minivašem,problem je nestal-poučil me prijatelj koji je čak i kiler promijenil,a onda je skužil da ga je samo trebal dobro oprat.
inače pazim na to,jer se oče zaštopat kad se bere kuruza pa ventilator navuče lišća

a taj problem s premalim brojem karika mi je napomenul i jedan majstor kod nas,samo se meni čini da je on spominjal čak 5 karika? ili je to meni krivo ostalo u sječanju:(think):

Jako krivo večinom su bile 3 za istočno tržište a 4 za zapadno ako ugrađivaš uzmi klipove sa 4 .
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
pukla mi je jednom i gumica na posudi za ulje usisnog filtera,to sam isto zmijenil
moguće je da je tak radil samo 1 sezonu,jer čistim filter uvjek kad mijenjam ulje u motoru,ali možda mu je i to bilo dosta
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
Jako krivo večinom su bile 3 za istočno tržište a 4 za zapadno ako ugrađivaš uzmi klipove sa 4 .

naravno,kad ga budem već raskapal da nebudem stisnul i prdnul(moreš se i jel,usr...),

vjerovatno je taj slučaj da su samo 3,jer mi je taj meštar rekel da ih je već imal par u radioni,s istim problemom,i da treba metnuti klipove sa više karika-znači ipak je 4 u pitanju

znači,i stubline je dobro sčenđati kad je već širom-ima smisla
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ništa to nediraj dok ide.

Kad pališ jel nadrukaš prije paljenja na pumpu goriva? Pun gas?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
pukla mi je jednom i gumica na posudi za ulje usisnog filtera
moguće je da je tak radil samo 1 sezonu
Viš,to s pregrijavanjem je moguće,prije 5-6 godina mi se počel grijat

Vidis polako kad vratis sjecanje unazad svi uzroci koji su uticali na taj problem se povežu .

Klipovi sa 4 karike su u svakoom slucaju dosta bolji.

Evo slika iz kataloga .Prikazani su i sa 3 i sa 4 karike.


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
meni na 5211 isto kapa ulje na odusak ali pali mi ko mina cjelu zimu bez pumpanja nafte
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
Ništa to nediraj dok ide.

Kad pališ jel nadrukaš prije paljenja na pumpu goriva? Pun gas?

naravno,sve po p.s.-u

a i nemam ga namjeru dirat,samo se raspitujem...

do sad sam ga po zimi palil samo kad mi se septička napunila(kučna) a od sad mi više ni to netreba,jer sam priključil kanalizaciju,a uz to teško paljenje po zimi jedini problem mi je to ulje koje kaplje,jer mi je dvorište puno crnih točkica od ceste do iza štale,ali ako to ne riješi piganje iberlaufa,zakačil mu bum neku flašicu u koju nek slini...

Jedino,ako dobim EURO JACK POT,odma ide komplet generalka bez šparanja,lakiram ga u neku ludu metalik boju(onu sa največim šljokicama) hidraulični volan,neke bijesne alu felge-najbolje one američke duple kaj se vanjski dio ostane vrtit kad staneš,folija na stakla,najbolje ona kaj je izvana ko špigl,nitro,klima itd
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
Vidis polako kad vratis sjecanje unazad svi uzroci koji su uticali na taj problem se povežu .

Klipovi sa 4 karike su u svakoom slucaju dosta bolji.

Evo slika iz kataloga .Prikazani su i sa 3 i sa 4 karike.


Uploaded with ImageShack.us

potpuno si u pravu,jedno za drugim u kombinaciji sa samo 3 karike,i eto,ali kao što rekoh neču ga dirat dok nebudem morao,samo me zanima otprilike kaj me čeka,makar se to nezna dok se ne otvori,ali otom potom.

sad mene živo zanima zakaj nisu mašine s 3 karike slali u njemačku,austriju i ostalim trulim kapitalistima,a nama sirotinji su mogli prodati trajnije motore,gdje im je bio osječaj za drugarstvo,pa u istom smo režimu živjeli

Šalu na stranu,koji je razlog tome da se u isti motor ugrađuju tako različiti dijelovi od vitalnog značaja na trajnost motora,osim da nekog zajebu?
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Dali neko zna koliko ima konja ili kw zetor 6211? Ja sam kupio takav traktor i u prometnoj mi pise 48 kw sto bi bilo 65ks. E sad jedan mi covjek kaze da je imao isti takav traktor i da ima taj zetor 57 ks.
Sto vi mislite koliko na kraju ima?

ima 44.1 kw ili ti 59 konja
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
propala mi desna bremza,nekaj se dimilo i smrdilo ispod kabine,i odonda nema kočnice na desnoj strani

ulje ne curi,niti pada nivo u posudici

jel bu trebalo kotač i reduktor dole,kaj bi to bilo:fiery:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Pošto se dimi iz kočionog prostora sigurno treba reduktor dole, a omda ti bu sve jasno.
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
Pošto se dimi iz kočionog prostora sigurno treba reduktor dole, a omda ti bu sve jasno.

nisam baš preveč ogledaval,se to more doma u vlastitoj režiji?

imaš morti kakvu sličicu o čem se tu radi
 

Najnoviji postovi

Na vrh