• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6211

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ako bude i dalje kapalo znaci da mi ne gine generalka:prayer:

Ako jako ne puše može on još dugo kapanje možeš riješit na više načina . Kod mene 6211 je bar 20 kapalo godište 87 najviše rješavano kako je rekao muhaničar savijanjem dizanjem uvis i najbolje spirala iz nutarnje strane neki su mijenjali poklopce ali svi riješili kapanje :drinkers:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ako jako ne puše može on još dugo kapanje možeš riješit na više načina . Kod mene 6211 je bar 20 kapalo godište 87 najviše rješavano kako je rekao muhaničar savijanjem dizanjem uvis i najbolje spirala iz nutarnje strane neki su mijenjali poklopce ali svi riješili kapanje :drinkers:
A pokopac, cjev, šelna i još pokoja sitnica skoro 500 kn :rolleyess:
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
nije moj 6211 nego je 6011 neznam jel ima kakve razlike u tome.a jel moze nabijet kompresiju u karter mislim da stvara pritisak?I kada ga vozim pun gas imam osjecaj kao da se klipovi svađaju neradi jednako probao sam sa onima dovodima sto ide na dizne na svakome se mjenja zvuk jedino na zadnjem klipu nista sad neznam dali neradi dizna ili je problem na bosh pumpi
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A pokopac, cjev, šelna i još pokoja sitnica skoro 500 kn :rolleyess:

Bitno da ne kapa a gledaj kak se ko snašao znaš tada je kod mene Zetor bio BROJ1 a sve drugo ni je bilo važno i nije bilo servisa jedino dijelova kod Ferenčaka ,.:madmana:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Promjer klipa je isti na 6011

Izvadi dize van i okreni ih naopačke, zaalnasaj i vidi jel baca maglu.
Možeš i im mjesta zamjeniti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
nije moj 6211 nego je 6011 neznam jel ima kakve razlike u tome.a jel moze nabijet kompresiju u karter mislim da stvara pritisak?I kada ga vozim pun gas imam osjecaj kao da se klipovi svađaju neradi jednako probao sam sa onima dovodima sto ide na dizne na svakome se mjenja zvuk jedino na zadnjem klipu nista sad neznam dali neradi dizna ili je problem na bosh pumpi

Može nabijat kompresiju tad puše na ako se svađaju klipovi kod puno gasa dizne i pvp naravno u regulatoru pvp imaš dosta ulja ?
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Najvjerojatnije da.
Unutra su najvjerojatnije klipovi 3 karike i ako buš moral obavezno stavi sa 4 karike.
Šteta kaj nejde unutra 102, jedino preurediti pikse.

Može nabijat kompresiju tad puše na ako se svađaju klipovi kod puno gasa dizne i pvp naravno u regulatoru pvp imaš dosta ulja ?

ma nema izbaci ulje van svako malo moram naljevat jel ostane samo malo .A nisam primjetio da puse na iber nebo samo kapa a kolko bi otprilike kostala generaka?????????????:madmana:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Sve cifre su oko

Ventil 30 kn x 8 kom.
vodilica 30 kn 8 kom.
Obrada glava 100 kn x 4 kom.
Sklop motora 450 kn x 4 kom.
Garnitura brtvila 150 kn.
Ležajevi radilice 300 kn garnitura.
Semerinzi 100 kn pred. i zadnji.
Obrada radilice 1000 kn.
Uložak dize 70 kn x 4 kom.
Ulje 250 kn
Filteri goriva 50 kn, ako su dva komada.
Filter ulja 30 kn, ako nije centrifugalni.
O-rinzi boš pumpe, utvrđivača kompresora, nosača uljnog filtera ........... i rascjepke klipnjača, ako postoje 50 kn.
Kvačilo po potrebi, kvalitetnija vučna lamela 300 kn.
Boš pumpa po potrebi cca. 1500 kn.
Ruke na pp :lol:

Mislim da nisam ništ zaboravil :scratch
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Znaci oko 1000 eurica otprilike + - .P morat cemo nesta skombinirati kao hvala na pomoci.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Zaboravil sam napisati

Čahure klipnjača 50 kn x 4 kom
Hladnjak vode 1000 kn, ako je stari u kurcu.
Crijeva vode 50 kn gar.
Termostat 50 kn.
Vodena pumpa 300 kn.
Antifriz 20 kn x 5 lit.



Čuj, nabere se toga, ali jako puno stvari se da spasiti.
Ako si redovito mjenjal ulje radilica je dobra, ako je bil antifriz vodena i hladnjak su dobri (eventualno crijeva), ventili su možda dobri pa glave treba samo poravnati, boš pumpa je možda ok pa ju netreba ni pregledavati ............
Ako je tak, onda je dovoljno nalupati sklopove, malo urediti glave i teraj dalje. Netreba ni motora ni prednjeg trapa skidati dole.
sve ovisi kaj buš našel kad raskopaš ;)
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Ma sve to stoji sto si napisao ,je sam rjesio prednji trap sam sve sam sredil i novi je hladnjak barem koliko sam vidio našarafljen je od ursusa vodena punpa tak nije ni ona lose napravio sam negdje oko 50 radni sati od kako sam promjenio ulje a ulje jos je zuto ocu reci nije crno kako je bolo kod ursusa cim bi promjenio odmah je bilo crno tako da ja mislim da nebi trebalo biti neko veliko sranje mozda samo dizne nastelap ipumpu na reglazu i pici jedino taj odusak da sredim pa cu vidjet. kolika bi trebala biti kompresija jel nisam ju mijerijo da vidim kolika je?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Nemoj se zamarati kompresijom i trčati pred rudo. Možda i bolje da ju neznaš ;)
Rješi ti prvo taj dio oko diza, zazora ventila, da mu malo uglazbiš ritam rada i savini cjev, a onda bumo razmatrali pojmove generalke i kompresije
 

Tomy211

Član
Tu od
31 Pro 2012
Poruka
35
Sto se tice snage zetora 6211 vidim da svi daju neku drugu jacinu dakle ima od 57 pa do 65 ks. pa na kraju neznam ni sam kome vjerovati. :D Ali dobro nema veze neka bude nesto osrednje recimo 60 ks.
Ovdje sam gledao i pise 45,5kw a ima nesto i o testiranju njegove snage pa ako koga zanima moze pogledati: http://www.tractordata.com/farm-tractors/001/6/9/1692-zetor-6211.html

PS. moj je 92 godina proizvodnje i kupio sm ga prije mjesec dana i jos nisam nista radio s njim osim sto sam ga dovezo doma. Vidim da se ovdje prica o kapanju ulja iz odusnika to sam primjetio i kod mene kapa pa cu i ja to rjesavati ovako kako ste vi preporucili.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Sto se tice snage zetora 6211 vidim da svi daju neku drugu jacinu dakle ima od 57 pa do 65 ks. pa na kraju neznam ni sam kome vjerovati. :D Ali dobro nema veze neka bude nesto osrednje recimo 60 ks.
Ovdje sam gledao i pise 45,5kw a ima nesto i o testiranju njegove snage pa ako koga zanima moze pogledati: http://www.tractordata.com/farm-tractors/001/6/9/1692-zetor-6211.html

PS. moj je 92 godina proizvodnje i kupio sm ga prije mjesec dana i jos nisam nista radio s njim osim sto sam ga dovezo doma. Vidim da se ovdje prica o kapanju ulja iz odusnika to sam primjetio i kod mene kapa pa cu i ja to rjesavati ovako kako ste vi preporucili.

Kolilko si ga platio?
 

Tomy211

Član
Tu od
31 Pro 2012
Poruka
35
6600 € Nije bio registriran i nema orginal kabinu vec je domaca izrada al je dosta dobro napravljena.
 

Tomy211

Član
Tu od
31 Pro 2012
Poruka
35
...dali misliš cijeli priručnik jer ovaj što sam ja ubacio slike je na hrvatskom i ako misliš na njega mogu ga ubaciti u pdf ili word...

Dali se moze dobiti taj prirucnik jer bi mi bas trebao posto nisam nista dobio s traktorom. Ima za skinuti na netu ali samo na ceskom na nasem jeziku nema.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Smotana cijev kako si nacrtao muhanicar ali opet kapa .Danas sam primjetio da mi curi voda oću reći antifriz između 3/4 klipa pa sam odvezao kod majstora kaze da je dihtung naj vijerojatnije otišao sutra ću znati točno šta je u pitanju nadam se da nije nešta više jel ako je biće veselja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Prohrđao čep na glavi najvjerojatnije
 

Najnoviji postovi

Na vrh