• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6211

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
da li je zetor 6211 isti motor kao i u 4320 ? i kakvi su ti traktori ima jedan na njuskalu al nema servo volan.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Re: zetor 6211?

U osnovi jesu. Razlika ti je u pogonu hidraulične pumpe (43 ju pogoni s motora, a 62 u getribi). Kasnije serije 43, 63 su imale motor 102x120, kao za 7711/45.
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
da li je zetor 6211 isti motor kao i u 4320 ? i kakvi su ti traktori ima jedan na njuskalu al nema servo volan.

osobno posjedujem oba modela bit će slika ako hoćeš radi usporedbe
kabina u nutra malo konzola drukčija sve ostalo isto,vani 1 dvoradni i 1 kružni izvod dok na 6211 samo 1 obični koji radi bolje nego na novom zetoru 3,,novi sve plastika,stari sve željezo i lim,motor
dignuti obratji na novom radi veće potropšnje goriva,sinkroniziran mjenjač spram 6211,dodano 1000 obrataja na kardanu,bolje prima blokiranje kotača,mana servo volan nemožeš ga zanosti pod kočnicom, itd ako te zanima nešta više pitaj...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
vani 1 dvoradni i 1 kružni izvod .



kružni izvod?????
sto nije 1 dvoradni i 1 povrat (0 nula) ????

mislim da se može isto montirati na 6211 jer ima na onoj ručki 1 i 2 a 0 je jednostavno povrat osobno sam vidio na novom zetoru koi ima prednji utovarivac i iza su mu trebali 1 dvoredni i 1 jednoredi za roto prešu ima dva razvodnika iz 1 i de jedan za prednji utovarivač a iz 2 ide na drugi razvodnik povrati su oba u 0
 
Posljednje uređivanje:

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
kružni izvod?????
sto nije 1 dvoradni i 1 povrat (0 nula) ????

mislim da se može isto montirati na 6211 jer ima na onoj ručki 1 i 2 a 0 je jednostavno povrat osobno sam vidio na novom zetoru koi ima prednji utovarivac i iza su mu trebali 1 dvoredni i 1 jednoredi za roto prešu ima dva razvodnika iz 1 i de jedan za prednji utovarivač a iz 2 ide na drugi razvodnik povrati su oba u 0

6211 ima samo 1 izvod iza moj je 89 godište a ovi od 1992 godine su početi tak radit za,znam da se može namontirat ali meni netreba,a još jedna stavar na 6211 bolje radi taj 1 izvod nego na 4320 1 dvoradni i povrat (2+1)
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
6211 ima samo 1 izvod iza moj je 89 godište a ovi od 1992 godine su početi tak radit za,znam da se može namontirat ali meni netreba,a još jedna stavar na 6211 bolje radi taj 1 izvod nego na 4320 1 dvoradni i povrat (2+1)


jedno pitanj za tebe Ruddy, dali zetor moze u isto vrijeme drzati nesto na hidraulici i raditi sa tim dodatnim hidraulicnim izvodima, pošto ima samo jednu hidrauličnu pumpu?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
jedno pitanj za tebe Ruddy, dali zetor moze u isto vrijeme drzati nesto na hidraulici i raditi sa tim dodatnim hidraulicnim izvodima, pošto ima samo jednu hidrauličnu pumpu?

Može, nije sistem kao na IMT-ima..
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
jedno pitanj za tebe Ruddy, dali zetor moze u isto vrijeme drzati nesto na hidraulici i raditi sa tim dodatnim hidraulicnim izvodima, pošto ima samo jednu hidrauličnu pumpu?

...nema nikakvih problema,stari je imao ursusa 355 koji je imao stalno problema s tom hidraulikom i odkako je prešao na zetora nikakvih problema...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
kad vec govorimo o zetorovoj hidraulici cemu sluzi ona mala ručica (uz nju postoje neka slova PNM ili slicno ne sijecam se bas tocno)
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
kad vec govorimo o zetorovoj hidraulici cemu sluzi ona mala ručica (uz nju postoje neka slova PNM ili slicno ne sijecam se bas tocno)

Ako se radi o SMP položajima meni je član ZJ objasnil ovako:
- S regulacija vučnog otpora (sile). Rabi se za plugove, grubere, podrivače, tanjurače, dakle priključke bez kotača za regulaciju dubine. Osjet vučnog otpora je preko pritiskanja treće točke (toplink), tak da je osjetljivost određena rupom gdje se kapči treća točka (osjetljivije prema gore - za lakše priključke, manje osjetljivo prema dolje za teže priključke). Ako priključak oscilira, to je moguće prigušiti onom ručicom za regulaciju brzine dizanja.
Koliko znam (nemam Zetora pa nemogu probati), u ovom položaju nije moguće prazne poluge hidraulike zadržati u nekom srednjem položaju, već ili dolje ili gore, a sam trenutni položaj određuje priključak i njegov vučni otpor.
- P regulacija položaja. Rabi se za priključke s dubinskim kotačem; sijačice, brane, šprice, balirke... položaj poluga hidraulike određen je položajem ručice za upravljanje hidraulikom. Osjet vučen sile je isključen.
- M mješovita regulacija. Znači jednako kao prethodno (P položaj), samo je dodan osjet vučne sile preko treće točke, pa regulacije hidraulike podiže malo zadnje poluge zavisno o jačini pritiska (sile) na trećoj točki.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
znaci ukratko S i M je za oranje a sad dubinu reguliras zavisno u koju rupu stavis trecu poteznicu a P bi bio za tanjuranje i drljanje....
ako sam dobro ja razumio...
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
znaci ukratko S i M je za oranje a sad dubinu reguliras zavisno u koju rupu stavis trecu poteznicu a P bi bio za tanjuranje i drljanje....
ako sam dobro ja razumio...

....pa otprilike nešta kao plivajuči normalni i prisilni...
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Ako se radi o SMP položajima meni je član ZJ objasnil ovako:
- S regulacija vučnog otpora (sile). Rabi se za plugove, grubere, podrivače, tanjurače, dakle priključke bez kotača za regulaciju dubine. Osjet vučnog otpora je preko pritiskanja treće točke (toplink), tak da je osjetljivost određena rupom gdje se kapči treća točka (osjetljivije prema gore - za lakše priključke, manje osjetljivo prema dolje za teže priključke). Ako priključak oscilira, to je moguće prigušiti onom ručicom za regulaciju brzine dizanja.
Koliko znam (nemam Zetora pa nemogu probati), u ovom položaju nije moguće prazne poluge hidraulike zadržati u nekom srednjem položaju, već ili dolje ili gore, a sam trenutni položaj određuje priključak i njegov vučni otpor.
- P regulacija položaja. Rabi se za priključke s dubinskim kotačem; sijačice, brane, šprice, balirke... položaj poluga hidraulike određen je položajem ručice za upravljanje hidraulikom. Osjet vučen sile je isključen.
- M mješovita regulacija. Znači jednako kao prethodno (P položaj), samo je dodan osjet vučne sile preko treće točke, pa regulacije hidraulike podiže malo zadnje poluge zavisno o jačini pritiska (sile) na trećoj točki.

...istina danas sam bio dosao sa kosnje i nisam znao zasto mi stalno ili spusta ili dize kosilicu morav ga vratit na neutralni....
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
....pa otprilike nešta kao plivajuči normalni i prisilni...


kako misliš: "normalni" i "prisilni" ?????

plivajuči prisilni nije mi jasno ili je plivajuči ili nije ????

ono mi nije jasno da ne mozes regulirati visinu dizanja "plugova" ili je spusten ili digut hm... kod MF-a (133) je bila velika ručica za dizanje i regulaciju dubine a mala za određivanje visine dizanja za razliku od IMT-a, kako je to riješeno kod Zetora????
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
kako misliš: "normalni" i "prisilni" ?????

plivajuči prisilni nije mi jasno ili je plivajuči ili nije ????

ono mi nije jasno da ne mozes regulirati visinu dizanja "plugova" ili je spusten ili digut hm... kod MF-a (133) je bila velika ručica za dizanje i regulaciju dubine a mala za određivanje visine dizanja za razliku od IMT-a, kako je to riješeno kod Zetora????

mislim ovako prisilni drži npr plug pod zemljom,normalni traktor ga drži pod svojom silom hidraulike prema težini stroja mora ići plug u zemlju ali dubina ostaje na onoj koliko plug može ići sam i plivajući spustiš pa šta bude bude...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
mislim ovako prisilni drži npr plug pod zemljom,normalni traktor ga drži pod svojom silom hidraulike prema težini stroja mora ići plug u zemlju ali dubina ostaje na onoj koliko plug može ići sam i plivajući spustiš pa šta bude bude...

pa zetor nema dvoradne cilindre u hidraulici koi bi pritiskali plug u zemlju! (prisilno)
recimo kao stari Vladimirac (koliko ja znam)
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
pa zetor nema dvoradne cilindre u hidraulici koi bi pritiskali plug u zemlju! (prisilno)
recimo kao stari Vladimirac (koliko ja znam)

...ne znam sada u detalje ali imaju 3 položaja stari je reko otprilike tako nešta
kao prisilni noramalni(šta god to značilo) i plivajući...a imam negdje upute za rad od 5011/5211-7711/7745...pa ću pogledat pa ti javim...
 
Na vrh