• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6245

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Ti si bar pošten pa priznaš da neznaš i da se ne usudiš :icon_thumright:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ja sam riješio problem na svom 6245. Znači nije htio prebacivati brze u spore i ručica je samo išla gore dolje i ništa se nije događalo i skinuli smo poklopac getribe i ono srećom ništa nije otišlo u getribi nego je samo na poklopcu puklu nešto što se veže za ručicu i ide u mjenjač i to smo zavarili i teraj dalje, a traktor 7600 rs i ništa nije mijenjano u getribi.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Bitno je da ste dobro zavarili.Ako otpadne i ode u uklopnicu prednje vuce moze da crkne zupcanik.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ma jako dobro je zavareno vario je covjek koji vec dugo vari i zna sta radi. Mislim da je to otislo zbog prebacivanje rucice nogom kad je ukljucena prva vuca jer se onda teze prebacuje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Dobri su jedan i drugi sve ovisi za koje poslove ti treba i na kojem podrucju zivis brdo ili ravnica!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Prekalkuliraj si da ti je bolje ulozeno dobiveno jer i jedan i drugi su ti dobri strojevi ja bi mozda uzeo zetora radi jeftinijeg odrzavanja mada je i univerzal jako dobar i moze se nac puno mladi traktor za iste novce ko i zetor!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Ovo baš i nije prava usporedba.
U640 je primjeren Z7211, dok je 6211 usporediv s U550.

Uni ti je niže potrošnje i veće snage. Ak je s kabinom Zetor je prostraniji i tiši. Ujedno je robustniji i teži, no ima više težište pa je nestabilniji.
Između Z6211 i U640, Uni mi je bolji izbor.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@Zj daj napiši o kardanu kod univerzala malo dal je izdržljiv dal ima brzine i snage....za malčer,frezu,kosu i dal troši puno više goriva kod upotrebe kardana?
ja nisam imal prilike radit s njim samo sam ih gledal u radu i stekel sam osječaj da se motor lako zaguši koda mu fali snage kod frezanja i kod berača kukuruze.
U pitanju je U550.
Dok zetor 6211 samo pjeva očeš cirkular,freza ,malčer,berač.
snage napretek i nema pregrijavanja.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Moj izbor bi bio Zetor. Ima 61ks dosta je jak na kardanu, prostrana kabina, grijanje, hlađenje i zato što imam Z6245 i jako se dobar pokazao.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
G

Guba

Guest
Barem upola manje u odnosu na onog 560 sa potrošnjom 160 litara

Ja imam 577dv i u oranju za 8h oranja potrošim 100l plavog sa plugom
3brazde.
Dok sam imao 560 za 8h oranja sa dvobraznim 90l plavog potrošeno.

Ponekad orem sa zetorom 7245 i dvobraznim plugom i za 8h oranja potrošim malo manje od 70l plavog.
U tri dana oranja trošim i do 300l plavog,al što je to kad se puno posla napravii lova okene kasnije.
 
G

Guba

Guest
Susjed mi ima 7211 i njemu potroši i više sa istim plugom ista parcela,ne razumijem kak,a isto godošte traktori.
 

Najnoviji postovi

Na vrh