• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6245

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Generalka Zetora 6245

Sve ok ja sam se jednom opeko kod nosenja bosch pumpe kod jeftinijeg nepoznatog majstora vise necemo nakraju mi bosch pumpa gore funkcionirala nego prije reparature!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Teme generalka Zetora 6245 i tema 6245 spojene.



zavisi od kud si i dal misliš sam delati ili daš sve pravim majsorima, meni je radio čegec iz zeline i mogu reči napravljeno se kak spada, a cena je bila čak i niža da mi je neki "majstor" delal pri meni doma

Kolko je bila cjena te usluge?


za cegeca sam i ja cul da ok radi,a sve dijelove,majstore,strojnu obradu ima i hubzin,pa se mozes i tamo raspitati. kvaliteta posla ti je tak-tak ali mozda su se i popravili. i bilo bi lijepo kad bi nas sve izvjestavao rijecima i slikom o tijeku generalke i dojmovima poslije u ovoj temi,mnogima bude to poslije koristilo,a i rijetko se na zetorima prave generalke,to je rijetkost!
%29-.gif

Kakve si ti probleme imal s Hubzinima?
Nebi se složil s tobom da su na njima generalke rijetkost
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Hvala dečki Jožek i Gogo 1990 niste mi baš puno pomogli. Dela mi jedan lokalni mešter generalku,a za Bosch pumpu mi je rekel za nekog dečka iz Krapine mislim da je neki Bojan prezime si nisam zapamtil (reparacija Bosch pumpe 2000 kuna) neznam koliko je to dobra cijena. Sklopove bum kupil najvjerojatnije u blizini Varaždina mislim da je dobra cijena 440 kuna po sklopu nije original ali je isto neki Češki proizvođać. Rekel je da je on puno toga ugradil u traktore u svojoj okolici i nije bilo problema nigdar. Inače traktor je 85 g. i dobro je još vlekel al mi je odišla dihtunga na drugom ili trečem celindru i sad vidim da imaju klipovi malo lufta pa da se ne dogodi kakav vekši defekt pa bu više koštalo. Pozdrav!

kak smo ti ne pomogli rekel sam ti za meštra koji bu ti posla napravil na jenom mjestu i u roku tjedan dana, a ne da nosiš pumpu u krapinu jedan dan pa drugi ideš po nju, po sklopove ideš u križevce, a nešto treče neznam kam i onda kad je sastavljeno i nešto ne radi niko nije kriv odnosno navek je kriv onaj drugi, a ti se opet vozaj. kod mene se radila generalka još sam plačal u dojčmarkama i od onda na traktotoru se nije ništ diralo osim zamjena ulja i filtera pardon imal sam problema sa hidraulikom, nije htjela dizati strojeve, odpelal traktor kod jednog lokalnog koji je na kraju zaključil da je puknul regulator i kad sam posle ostalih trgovaca nazval čegeca za novi ispostavilo se da samo gumice treba zamjeniti kaj mi je napravil za 400kn jedino kaj sam se pelal v zelinu, zato ti i tu solucijui preporučujem jer na kraju za njegov rad dobiješ i garanciju

muhanicar- bilo je nekih 2500 ondašnjih DM, motor 2000 i još nekaj polek ve se točno ne zmislim bilo se nekaj piksiralo... inače sve pohvale za tvoj rad
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Kad su bile marke cjena u fušu je bila 100 maraka cilindar za generalku.
Znači da si ti kod Čegeca to grdo preplatil :(whew)::(whew):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Upsss, ja pričam o rukama, djelove nisam razmatral :(blush):
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
ha, tu su mi govorili da bi sve izašlo negde 2500-3000 i da sam vozim na obradu i to samo mašina ostalo plus
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
muhanicar- slagali su mi pvp 2 puta,hidraulik 2 puta,a i drugi se zale. Kaj se tice generalke,mislil sam tu na forumu se slabo pise o tome. Citam teme o drugim markama traktora,svi nekaj sarafe,slazu,a mi kod zetora skoro nista,stavljamo slike kad nam je dosadno,eventualno nas zezaju neke zice,gumice i tak to...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
PVP ti oni nisu slagali, na njoj su ti samo maržu zaračunali.
Hidraulik :icon_scratch:, znaš, rekel je jedan pametan čovek da za hidraulik više ništ netreba kad ga isprobaš i on radi.
Predpostavljam da si poklopac skinul i odnesel, a to na taj način ponekad zna biti problem.

Motor na Zekanu isto nije baš savršenstvo samo kaj kod njega obično ide sklop van, sklop nutra i eventualno malo porediti glave. I tak nekoliko puta dok ne dođe do obrade radilice.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na kraju moj majstor kaj dojde doma k meni i složi sve opče loše ne zvuči loše a još k tome stavi sve orginal ako postoji.
I da za par sati je gotovo i dobiš garanciju.:icon_e_wink::icon_eyes:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
PVP ti oni nisu slagali, na njoj su ti samo maržu zaračunali.
Hidraulik :icon_scratch:, znaš, rekel je jedan pametan čovek da za hidraulik više ništ netreba kad ga isprobaš i on radi.
Predpostavljam da si poklopac skinul i odnesel, a to na taj način ponekad zna biti problem.

Motor na Zekanu isto nije baš savršenstvo samo kaj kod njega obično ide sklop van, sklop nutra i eventualno malo porediti glave. I tak nekoliko puta dok ne dođe do obrade radilice.

ne znam kaj su radili s pvp,2 put je bila tamo,2 put na stolu,dobro radi,nakon dva-tri dana opet isto.
poklopac je skidao jedan mehanicar za traktore kod mene,mi smo ga vozili k njima,on ga je opet stavio gore. problem je u njemu kaj stalno trza,i to jako,pa kad je prikljucak gore,hoce mi razbiti traktor,zezalo je kod oranja,kod pumpanja vode... ukratko,sve kaj se slagalo,bilo je kratkog vijeka.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Da li je tvoj majstor podešavao hidraulik nakon postave poklopca ? Da li ti trza u sva tri položaja i da li ti drži poluge kod ugašenog traktora ?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
hm,dal je on ista podesavao,to ne znam. Bio je upoznat s problemom,rekao je da ce on sve razmontirati i staviti na mjesto,al da ovo unutra mora popraviti netko drugi,jer on to nije znao. Kad se traktor ugasi,poluge padnu dolje za pola minute,a za ona tri polozaja ne znam,rucica je na sredini i ne da se pomaknuti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako nakon pola sata pusti poluge obično krivac manžete njih i dihtung možeš i sam promjeniti a zbog njih i trza jer puste ulje iz celindera a pumpa ga dopunjava manžete i karika i dihtung oko 80 kn i ide opet 3 do 5 godina ,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
hm,dal je on ista podesavao,to ne znam. Bio je upoznat s problemom,rekao je da ce on sve razmontirati i staviti na mjesto,al da ovo unutra mora popraviti netko drugi,jer on to nije znao. Kad se traktor ugasi,poluge padnu dolje za pola minute,a za ona tri polozaja ne znam,rucica je na sredini i ne da se pomaknuti.
Ruku na srce ali kakav je to majstor?
Ja kad sam se učil hidraulik slagati sam se zaprl u radionu i cjelu noč sam udaral (kad me niko nije smetal) dok ga nisam složil.
Mada i danas se dogodi promašaj pa treba ponoviti radnju :icon_redface::icon_redface:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Željko- ruke padnu za pola minute,ako je neki prikljucak gora,jos i prije.
ma,ja imam malo teorijskog znanja,najvise sam se naucil tu na forumu,ali nemam vremena,zivaca,alata ni volje da idem sam nekaj popravljat. znam promjeniti ulje,napumpati gume,natociti gorivo,i to je to!

Muhaničar- znam,zato i velim da su majstori dosta losi,i da je nema covjeka od povjerenja. sad se isto nakupilo popravaka na sva tri traktora,a vise ne znam kamo vozit.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Po mojem razmišljanju nesmije se preveč šarati.
Ideš k jednom s kojim si donekle zadovoljan i ako kaj nije dobro nek popravlja kaj nije dobro složil.

Za to padanje ruku možda nisu baš samo brtvila cilindra u pitanju jer dulje bi trebala brtviti samo karika, a da brtvi ni nema.
Drugo nekaj je tu u problemu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ma kad je mene vise sram upozoriti na greske,nego je njega sram greske priznati. mislim,5011 je bil na pola radi druklagera,pa smo dali promijeniti i lamelu i jos neke sitnice kad je vec otvoren, traktora brat doveze doma,a kad ono,nit radi sat za obrtaje,nit svjetla...sve su ostavili odspojeno. nikaj,trci naci nekoga ko bude to pospojil,a onda to radi dva dana pa krepa... i tak u krug.
kaj je s hidraulikom,ne bih znal. uglavnom,stari je plugom izvadil neki kamen,smotal plug,pa je to trzalo,nije htjel spustiti poluge,a traktor se gusil i krepaval dok mu nisi potegnul rucni kuplung. rastavili,slozili,sastavili,za par dana pocel trzati,opet slagali,opet trza...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Ja ti stvarno nemrem pomoči.
Bi ja pomogel prek foruma ali kad pogledam tvoj post, nema smisla :(shake):

ma,ja imam malo teorijskog znanja,najvise sam se naucil tu na forumu,ali nemam vremena,zivaca,alata ni volje da idem sam nekaj popravljat. znam promjeniti ulje,napumpati gume,natociti gorivo,i to je to!

Ali ako bum svejedno kad mogel pomoči ja sam tu.
Ako bum znal.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ma znam da bi pomogel,samo,ja se to ne usudim sam rastavljati ni prckati po tomu,a nemam ni vremena. a kaj je to u mojem postu tak strasnoga?
 

Najnoviji postovi

Na vrh