• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6245

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
More biti da ju je neko zvadil pa onda oni kod popravka slučajno uključili.

Baš sad tražim slike iznutra mjenjača i normalno nemrem ih najti, pa naletim na kojekakve izvedbe ručice za uključivanje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
zasto onda kad je u leru na prvom polozaju se vrti sporije a kad je u drugom brze?
Zato jer ga onda kad se sporije vrti tera viskoznost ulja.
Da si ga probal nečim zaustaviti (nikako rukom) videl bi da se ne vrti :icon_winkle:
 
P

Purgatory

Guest
bas bum probal zakopcat frezu na njega sutra pa cu vidjeti pa javim..

i zasto onda ima 2 polozaja + onaj kad je iskljucen?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Mislim da su 4 položaja :icon_scratch:
Isključeno, samo pumpa, pumpa i kardan, kardan preko brzina.
Nek me neko ispravi ako griješim
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mislim da su 4 položaja :icon_scratch:
Isključeno, samo pumpa, pumpa i kardan, kardan preko brzina.
Nek me neko ispravi ako griješim

Od zdola premagore pumpa , kardan i pumpa , isključeno , kardan preko brzina :drink:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Ta ručica se teško pomiče zato jer se obično ne koristi nikad pa ju onda malo hrđa uhvati.Inače unutra ima jednu oprugu i jedan dio sličan kuglici koji upire u tri zareza i služi da bi osigural da ručica ostane u odabranom položaju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Od zdola premagore pumpa , kardan i pumpa , isključeno , kardan preko brzina :drink:
Sigurno nebum zapamtil, ponekad neznam ni jesu li brze spore na lijevoj ili desnoj strani :icon_redface::icon_redface:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Evo i slika poluga(vilica) iznutra. Ta rucica za promjenu brzine kardana se uklapa u utor na poluzi oznacenoj strelicom.kao sto se vidi na slici zupcanik se nalazi napred kod spojnicke osovine.


Uploaded with ImageShack.us
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sigurno nebum zapamtil, ponekad neznam ni jesu li brze spore na lijevoj ili desnoj strani :icon_redface::icon_redface:
Zakaj da pamtiš pa ti bar imaš slika a ja ti od 74 vlečem te ručice naravno lijevu puno više :icon_pray::fiery:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Zakaj da pamtiš pa ti bar imaš slika a ja ti od 74 vlečem te ručice naravno lijevu puno više :icon_pray::fiery:
Hvala Lisniku za sliku, ja svoju još nemrem najti.

Nedaj mi bog večeg zla da bi još i to moral delati :mad::
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Hvala Lisniku za sliku, ja svoju još nemrem najti.

Nedaj mi bog večeg zla da bi još i to moral delati :mad::

Hvala Lisniku i tebi za slike ma imate ih više nego u Brnu bar dok sam davno bil tamo :cool2:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Bil sam pomagać poštaru dok je NABAVLJAL djelove iz tvornice . Da nejde sam itd :icon_kidra::icon_kidra:
Onome kaj je živel nekam prema ZG-u živel i navodno čovek umro?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Onome kaj je živel nekam prema ZG-u živel i navodno čovek umro?

Da baš mi žao mjesto je prije Rakovca na desnu stranu ima kuću kad ideš iz Vrbovca ponosan tata 4 kćerke a kaj ćeš čovijek nikad nezna kaj ga čeka .
 

Sremsi

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
37
Decki trebam vas savjet i pomoc. Zetor ima 3 izvoda hidraulike zapravo 0,1,2 ja koristim samo 1,2. Trebalo bi mi bar jos dva izvoda hidraulike pa na koji nacin da to napravim i koliko bi me to kostalo?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Najjednostavnije i najjeftinije, ugradnjom dodatnog razvodnika (naravno rabljenog) sa brojem izvoda po želji.
 

Najnoviji postovi

Na vrh