• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6245

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
stric moj ima 7711 i nisu mogli uključit kardan, digli su poklopac i trebalo je samo nešta zavarit jer je valjda neka polugica pukla, i kad su vratili sve nazad i počeli brat kukuruz kad ono brzina kardana 1000 okr. ponovo otvorili i vratili nazad polugu i dobili opet 540 okr, samo što to nemogu izvana napravit jer nema te ručke za prebacivanje.

Ručku vam je već netko stavil gle ovak gledaš traktorski kardan ako u sredini kardanske osovine vidiš rupu onda ima 1000 okretaja znaći ima šticnu koja se šarafi .
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
traktor je kupljen nov 93 ili 94 god. i prvi su vlasnici tog 7711.sad sam pogledao slike, znači iza ručice za uključenje kardana koliko se sječam je taj kao izvod za prebacivanje ali jedino nema te ručice, siguran sam sto posto da ima 1000 okretaja kardana i da se tu može promjenit brzina
 
Posljednje uređivanje:
P

Purgatory

Guest
znaci onda ima 1000 okr?

a za sliku,,kad gledas prema naprijed, sa desne strane..skroz desno je za hidrauliku, srednja za prikolicu a za sta je ona skroz lijevo?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Regulacija rada hidraulika D-M-P
Mislim da ti je najpametnije tu ne dirati ako ti hidraulik radi dobro.
Neda mi se objašnjavati, a ima več negde na forumu objašnjeno.
Ako naletim linkam :icon_winkle:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Onda ju nemoj silovati jer bu preskočila i ostala u položaju s kojim nebuš mogel uopče orati.
 
P

Purgatory

Guest
ima 2 brzine kardana ali na rucki kod kardana..skuzio sam da ima 3 polozaja..off, 1 i 2 brzina..lol
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
ima 2 brzine kardana ali na rucki kod kardana..skuzio sam da ima 3 polozaja..off, 1 i 2 brzina..lol

Neznem baš da bi to tak bilo ako na istu ručicu mislimo.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
zanima ga jel ima njegov traktor 1000okr. kardana, neznam dali si pročito moj post na 14 str. ove teme, ja mu kažem da sam vidio na 7711 zetoru da su greškom uključili 1000 okr. kad su popravljali nešta oko ručice za uključivanje kardana, kad su dizali poklopac iznad birača brzina, i onda su ponovo digli poklopac i vratili 540 okr. kardana, ako ima 7711 onda bi trebao imat i 6245.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
je si li ti kad imao zetor u životu, očito nisi, jer ti ne znaš osnovne stvari o tom traktoru, kako si ga uopće kupio ako ništa ne znaš o njemu. Traktor nema 1000 okretaja, a to na što ti misliš je kardan preko brzina.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
zanima ga jel ima njegov traktor 1000okr. kardana, neznam dali si pročito moj post na 14 str. ove teme, ja mu kažem da sam vidio na 7711 zetoru da su greškom uključili 1000 okr. kad su popravljali nešta oko ručice za uključivanje kardana, kad su dizali poklopac iznad birača brzina, i onda su ponovo digli poklopac i vratili 540 okr. kardana, ako ima 7711 onda bi trebao imat i 6245.
Pročital sam ali nisam htel tvoj post komentirati
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Ona ručica dole na poklopcu mjenjača nema veze sa brzim kardanom i popravkom na njoj nisu mogli ništa uključiti.

Za uključivanje brzog kardana na konkretno 77 služi ova ručica i nema veze sa onom dole.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
J a sam samo jednom malo pogledo šta rade i neznam detalje, htjeo sam reći da ima taj zetor mogučnost za 1000 okr. jedino što kod njih nema te ručice za prebacivanje -540ili 1000 okr.
 
P

Purgatory

Guest
zasto onda kad je u leru na prvom polozaju se vrti sporije a kad je u drugom brze?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
zanima ga jel ima njegov traktor 1000okr. kardana, neznam dali si pročito moj post na 14 str. ove teme, ja mu kažem da sam vidio na 7711 zetoru da su greškom uključili 1000 okr. kad su popravljali nešta oko ručice za uključivanje kardana, kad su dizali poklopac iznad birača brzina, i onda su ponovo digli poklopac i vratili 540 okr. kardana, ako ima 7711 onda bi trebao imat i 6245.

77xx ima getribu od kristala a 62xx ne .
 

Najnoviji postovi

Na vrh