• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6245

D

Dado-lpk

Guest
ja bi bolje uzeo 7340,a sad ti znaš najbolje što tebi odgovara.iskreno 6340 osobno nikad nebi uzeo barem ne te prve modele,općenito su loše napravljeni tj. prelazna linija 94.-95. godina.

P.S.-imaš lijepog psa tornjaka.ja imam isto tornjaka i super je,možda malo tvrdoglav ali nije više od mene...

Moj šef ima 6340 93.god traktor ima 12000 radnih sati motor nije nista diran,rađena je samo zadnji hidroulik jer vise nije reagirao a motor jos uvijek ima snage osim sto malo dimi!
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Moj šef ima 6340 93.god traktor ima 12000 radnih sati motor nije nista diran,rađena je samo zadnji hidroulik jer vise nije reagirao a motor jos uvijek ima snage osim sto malo dimi!

znači šef ti je s njime zadovoljan,neki kažu jedino da 63 više troši,ja budem još pričeko s kunjom ,dok od ova dva ne naleti nešto dobro

- još jedno pitanje za sve - vidim na njuškalu 2 kom. 7340 98g.prednja hidralika ,jel je tko ima
-meni bi bila dobra za roto kosu ,pa me zanima kakva je to kvalitet kod zetora ,da li se što kvari na njoj,kod nas je niko nema pa me zato zanimaju vaša mišljenja
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ja bi bolje uzeo 7340,a sad ti znaš najbolje što tebi odgovara.iskreno 6340 osobno nikad nebi uzeo barem ne te prve modele,općenito su loše napravljeni tj. prelazna linija 94.-95. godina.

P.S.-imaš lijepog psa tornjaka.ja imam isto tornjaka i super je,možda malo tvrdoglav ali nije više od mene...

to je žensko štene(slikana s 2,5mj) - "lisa" stara sad 1g.,imam i starog mužjaka "rex"4g.on je neposlušan,za razliku od nje ,-radni psi čuvaju ovce
 
D

Dado-lpk

Guest
znači šef ti je s njime zadovoljan,neki kažu jedino da 63 više troši,ja budem još pričeko s kunjom ,dok od ova dva ne naleti nešto dobro

- još jedno pitanje za sve - vidim na njuškalu 2 kom. 7340 98g.prednja hidralika ,jel je tko ima
-meni bi bila dobra za roto kosu ,pa me zanima kakva je to kvalitet kod zetora ,da li se što kvari na njoj,kod nas je niko nema pa me zato zanimaju vaša mišljenja

Da zadovoljan je,evo sad da ti nabrojim sto sve traktor radi: Kosi sa roto kosom,balira,tansport,oranje,sađenje,kultiviranje,radio u šumi..i tako neprestano osim sto vise ne radi u šumi! Za potrošnju ti ne mogu reci tocno jer nisam pitao a uz to sve jos ima Imt 560 koji je takoder non stop u akciji tako da mi se cini da je traktor dosta izdržljiv normalno uz redovita odrzavanja!
 

Sremsi

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
37
Pozdrav decki. Novi sam na forumu pa da se prikljucim na ovu temu. Imam zetor 6245 93 godina. Motor nikad nije diran. Radi ko vurica kak bi se reklo. Kroz koji dan cu stvati slike. A kad se vrjeme popravi idem orat pa cu staviti slike dok je u akciji
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Daj mi reci gdje si spojio one radne lampe šta si stavio na žmigavce,dali si napravio neki posebni prekidač za njih ili se one pale kada pališ recimo i prednja svijetla ili kako?
 

Sremsi

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
37
Ja sam ih spojio tako da se pale kad i prednja svjetla. Meni je takva instalacija napravljena da mi svjetle kad upalim kratka svjetla i kad upalim ona gore na kabini ali onda ne svjetle kratka svjetla. Ovo s prekidacem je malo vise zafrkancije dok prevedes zicu u kabinu i to meni je ovo bilo jednostavnije
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Aha tako sam si i mislio da ti je lakše spojit na kratka svjetla,ali el to nesmeta u vožnji drugim vozačima,jer meni ljudi blicaju sa svijetlima kada imam upalita ona gornja radna svjetla na kabini i kako tako prolaziš na tehničkom pregledu?
 

Sremsi

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
37
Ja sam stavio obicne radne lampe naprjed halogene. A da sam bas stavio maglenke njih bi moro na neki posebni prekidac spajat. Nisam imo problema na tehnickom bar za sad. A ako bude problem spajat cu ih na poseban prekidac.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
To me je zanimalo kake su lampe,jer imam u planu staviti isto na žmigavce radne lampe ali ove šta imam iza na kabini,a nazad kupiti 4 manje radne lampe pošto su ove dosta široke pa bi stale dviju uže. Ali nevjerujem da bi če to bit tako skoro ali eto zanimalo me kako si to sredio. Hvala na informaciji.
 

Sremsi

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
37
Ma nema na cemu prijatelju. Drago mi je da sam ti pomogo ako jos trebas nesto pitaj.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Pa šta ti radiš tolko sa tim traktorom da ima 24 000rs,pa taj se negasi
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nemam ni jednoga zetora,imam DF agrofarma ovoga sa slike,universala i 539
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega to što si spoio radne lampe preko kratkih svjetala se ne radi tako i uopće nije dobro za instalaciju. Instalacija je predviđena za H4 2x55/60W, a ti si još dodao H3 2x55W i to sve skupa je malo prevše, pogotovo ako nisi išao preko releja, pazi da ti se ne zapale žice i izgori ti traktor!!
Trebao si za te dodatne radne lampe povuči deblji + vod od osigurača na jedan poseban prekidač, zatim preko releja na radne lampe i to je onda 100%sigurno!

@Dado, ako ti auti blicaju kad su ti upaljene radne lampe, očito ti nisu pravilno podešene!
Svrha radne lampe je da svijetli neposredo u radnu okolinu traktora, a ne u daljinu!

Pa ja se više vozim pod radnim lampama na sameu kad vozim rolo-bale napred nego pod klasičnim kratko/dugo svijetlom, jer se od bale napred ne vide i nitko mi nikad nije blicao.
Blicaju jedino kad vozim neki teret na hidrauliku pa prednji kraj traktora stoji malo u vis, onda im smeta i obično kratko svijetlo pa blicaju!

I moje mi iskustvo govori da radne lampe nemaju apsolutno nikakve veze na tehničkom pregledu, ako ih ima više od originalne postave!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Vjerojatno da nisu onda dobro podešene lampe,jer su mi ljudi par puta blicali,nisam ih naštimavao kako su tvornički stavljene tako su i ostale prednje,a zadnje sam dao da mi što dalje svijetle.
Znam da radne lampe nemaju nikakve veze sa tehničkim ali me zanimalo dali se one smiju upaliti u istome trenutku kao i obične lampe jer one su napravljene samo za rad po polju a ne za vožnju po cesti jer ometaju druge sudionike u prometu.
 

Sremsi

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
37
Jedino da ih spojim na prekidac predviđen za radne lampe? Daj me podsjeti kaj opce znaci relej? Koja bi bila najbolja žica za taj + vod i kako onda najbolje to spojiti? Hvala na svajetu
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vjerojatno da nisu onda dobro podešene lampe,jer su mi ljudi par puta blicali,nisam ih naštimavao kako su tvornički stavljene tako su i ostale prednje,a zadnje sam dao da mi što dalje svijetle.
Znam da radne lampe nemaju nikakve veze sa tehničkim ali me zanimalo dali se one smiju upaliti u istome trenutku kao i obične lampe jer one su napravljene samo za rad po polju a ne za vožnju po cesti jer ometaju druge sudionike u prometu.
Tako je kolega, to si podesiš u mrako tako da ti "tuču" par metara ispred traktora, npr ja imam složeno ko 5 metara ispred. Tako da mi je to vidno polje jasno osvjetljeno.
Ovo kaj kažeš za tehnički, tu se apsolutno slažem s tobom!

Jedino da ih spojim na prekidac predviđen za radne lampe? Daj me podsjeti kaj opce znaci relej? Koja bi bila najbolja žica za taj + vod? Hvala na svajetu
Kupiš prekidač onaj na izvlačenje, jeftin, a stvarno dobar.
Relej ti je ona mala crna kutijica s 4 klemice. Imaš dovod struje, masu i po jedan izlaz za svaku lampu.
Ako su žarulje 2x55W, 1,5 mm2 ti je dovoljno jako, a ako je 2x100w, onda obavezno 2,5 mm2
 

Najnoviji postovi

Na vrh