• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6245

Z

zetor4718

Guest
Aja sam imao isto tako na 6711-Sgorbati, na njemu sam imao kod kvacila papucicu i preko nje polovi isto tako brzine..I tad je u pitanju zrak..:supz:

uvijek sam se pitao što mu znači "Sgorbati" i konačno sam saznao.moj kolega ima 7245 sa multipowerom na zrak ali nažalost traktor nije dugo radio,raspao mu se mjenjač i izbio je kučište izvoda za prednju vuču-nemarnost i neodržavanje.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
...ovo prvi put vidim....mislim vozil sam dosta zetora al nisam znal da postoji izvedba sa multipower-om...znam da Ursus C-385A ima hidraulični multipower...bez kuplunga,al je carska stvar....u brijegu kad počne gubit gas sam vratiš ručicu i ide dalje,a ne tok ti kuplung pa u nižu već si zgubil 50% brzine koju si mogel iskoristit....:gitarist:
 
B

BAGERISTA

Guest
...ovo prvi put vidim....mislim vozil sam dosta zetora al nisam znal da postoji izvedba sa multipower-om...znam da Ursus C-385A ima hidraulični multipower...bez kuplunga,al je carska stvar....u brijegu kad počne gubit gas sam vratiš ručicu i ide dalje,a ne tok ti kuplung pa u nižu već si zgubil 50% brzine koju si mogel iskoristit....:gitarist:

Tako ima izvedeno serija na fiat agriju isto,,,odlična stvar,,,,i jako dobra kad ti treba brzo snage,,,,a da ne stiščeš,,,,kvačilo,,,,,po meni odlično zamišljeno i funkcionalno.................
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
...na ovom se videu vidi kolko mu treba dok mjenja sa kuplungom a kolko sa powerom....
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=jjPf-vDGxVk[/YT]
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
uvijek sam se pitao što mu znači "Sgorbati" i konačno sam saznao.moj kolega ima 7245 sa multipowerom na zrak ali nažalost traktor nije dugo radio,raspao mu se mjenjač i izbio je kučište izvoda za prednju vuču-nemarnost i neodržavanje.

Nemora drug znacit da ima polovnjenje zrakom da se zato zove Sgorbati...

To ti je Italijansko trziste traktora, pa vecinom imaju jos taj naziv, a mogu imati jos i vanjske hidraulicke pumpe, koje rijesavaju problem oko poluga zadnjih, znas da imaju u brdu problem sa dizanjem poluga zadnjih..To sam vidjao kod Italijasnkih Zetora...
 
Z

zetor4718

Guest
Nemora drug znacit da ima polovnjenje zrakom da se zato zove Sgorbati...

To ti je Italijansko trziste traktora, pa vecinom imaju jos taj naziv, a mogu imati jos i vanjske hidraulicke pumpe, koje rijesavaju problem oko poluga zadnjih, znas da imaju u brdu problem sa dizanjem poluga zadnjih..To sam vidjao kod Italijasnkih Zetora...

opet nešto novo....!
 
D

Dado-lpk

Guest
Pozdrav svima,evo kad je vec tema o zetoru 6245 da postavim par pitanja koja me zanimaju! Znaci dokopao sam se nekog novca(kredita) pa bih kupio bas ovaj tip zetora jer bi najbolje odgovarao mojim potrebama! pa sad ako bi se nasao neko tko ima isti da mi kaze nesto o traktoru npr. njegove mane na sto bi trebao paziti prilikom kupnje istog i tako dalje! Unaprijed hvala
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Pozdrav svima,evo kad je vec tema o zetoru 6245 da postavim par pitanja koja me zanimaju! Znaci dokopao sam se nekog novca(kredita) pa bih kupio bas ovaj tip zetora jer bi najbolje odgovarao mojim potrebama! pa sad ako bi se nasao neko tko ima isti da mi kaze nesto o traktoru npr. njegove mane na sto bi trebao paziti prilikom kupnje istog i tako dalje! Unaprijed hvala

Po meni motor je najmanji problem, bitan ti je mjenjac, vidi kako se salta, vidi reduktore male dole gdje saltas iz brzih u spore i lijevi kojim prebacujes vreteno i ostalo, prati tu da nemaju lufta..
A i sam mjenjac kako se salta, oni vole da zakuju ili pomjesaju brzine..
Onda imas prednji centralni bolcn, ako duplaka kupujes..Ako je on losh onda ti trap dosta hoda i plese kad ga vozis brzo..
To je po meni osnovno, a motor sam procijeni dali valja, ima li ulja po sebi i tak..
Vidi pustal ulje na Iberlauf..

Ostalo pogledaj malo po sebi procijeni..:supz:


EDIT: Uspu ako sta bu
 
Z

zetor4718

Guest
Po meni motor je najmanji problem, bitan ti je mjenjac, vidi kako se salta, vidi reduktore male dole gdje saltas iz brzih u spore i lijevi kojim prebacujes vreteno i ostalo, prati tu da nemaju lufta..
A i sam mjenjac kako se salta, oni vole da zakuju ili pomjesaju brzine..
Onda imas prednji centralni bolcn, ako duplaka kupujes..Ako je on losh onda ti trap dosta hoda i plese kad ga vozis brzo..
To je po meni osnovno, a motor sam procijeni dali valja, ima li ulja po sebi i tak..
Vidi pustal ulje na Iberlauf..

Ostalo pogledaj malo po sebi procijeni..:supz:

EDIT: Uspu ako sta bu

potpisujem riječi cjenjenog kolege,samo još da dodam:motor treba zagrijat na radnu temperaturu pa ga stisnut uz neka brda,ako temperatura ide gore motor nevalja-takvo je moje iskustvo.motor je hladan izgledao kao savršen i imao je snage,a prvi radni dan sve je otkrio.Iskreno moja preporuka ti je 7745,sa ovima 62 i 72 nisam nešto oduševljen no nekažem da su loši.Moj idealni stroj bi izgledao ovako:http://www.pik.ba/artikal/1674926/traktor-zetor-7745-plus-1992/

Iako sam u zadnje vrijeme ohladio se od traktora i svega,još uvijek pregledam oglasnik i tako.vidim da si iz mog susjedstva pa možeš navratiti do mene da vidiš mog zetora 6945 i malo probaš radit sa njim odnosno da vidiš otprilike kako to treba biti...
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
potpisujem riječi cjenjenog kolege,samo još da dodam:motor treba zagrijat na radnu temperaturu pa ga stisnut uz neka brda,ako temperatura ide gore motor nevalja-takvo je moje iskustvo.motor je hladan izgledao kao savršen i imao je snage,a prvi radni dan sve je otkrio.Iskreno moja preporuka ti je 7745,sa ovima 62 i 72 nisam nešto oduševljen no nekažem da su loši.Moj idealni stroj bi izgledao ovako:http://www.pik.ba/artikal/1674926/traktor-zetor-7745-plus-1992/

Iako sam u zadnje vrijeme ohladio se od traktora i svega,još uvijek pregledam oglasnik i tako.vidim da si iz mog susjedstva pa možeš navratiti do mene da vidiš mog zetora 6945 i malo probaš radit sa njim odnosno da vidiš otprilike kako to treba biti...


Moja 77-ica..8)

Jako dobar traktor

Nije skup sigurno, a ima 90 % osobina kao neki 6340 ili 7340, odnosno nivije tipe, cak ni oni neki namju sto on ima..
 
Posljednje uređivanje:
D

Dado-lpk

Guest
potpisujem riječi cjenjenog kolege,samo još da dodam:motor treba zagrijat na radnu temperaturu pa ga stisnut uz neka brda,ako temperatura ide gore motor nevalja-takvo je moje iskustvo.motor je hladan izgledao kao savršen i imao je snage,a prvi radni dan sve je otkrio.Iskreno moja preporuka ti je 7745,sa ovima 62 i 72 nisam nešto oduševljen no nekažem da su loši.Moj idealni stroj bi izgledao ovako:http://www.pik.ba/artikal/1674926/traktor-zetor-7745-plus-1992/

Iako sam u zadnje vrijeme ohladio se od traktora i svega,još uvijek pregledam oglasnik i tako.vidim da si iz mog susjedstva pa možeš navratiti do mene da vidiš mog zetora 6945 i malo probaš radit sa njim odnosno da vidiš otprilike kako to treba biti...

Hvala! pomoci ce mi ovo,a sto se tice 7745 vozio sam i obicnog i turbaka strava traktori samo sto je problem sto ja nemam novca za takvo sta,a cijene su im preko 10 000eura ako hoces nesto sto nije zgazeno u crnu zemlju! Ja sam si uzeo nekakav rang,ne zelim uzeti nesto ispod 60 konja a da je duplak jer sam ih vozio i nek je pod teretom ukljucis prednju vucu on se hoce utusit a opet ne bih uzimao nesto veliko jer jednostavno nemam potrebe! Recimo do nekih 70 konja i obavezno duplak!
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Hvala! pomoci ce mi ovo,a sto se tice 7745 vozio sam i obicnog i turbaka strava traktori samo sto je problem sto ja nemam novca za takvo sta,a cijene su im preko 10 000eura ako hoces nesto sto nije zgazeno u crnu zemlju! Ja sam si uzeo nekakav rang,ne zelim uzeti nesto ispod 60 konja a da je duplak jer sam ih vozio i nek je pod teretom ukljucis prednju vucu on se hoce utusit a opet ne bih uzimao nesto veliko jer jednostavno nemam potrebe! Recimo do nekih 70 konja i obavezno duplak!

Mozes naci dobru 72-ku duplaka, za manje od 10000 €.. sigunro se neces pokajat..
Ja sam neki dan imao jednu 72ku i prodao, ista je 77ica ima blokade a i vanjske kocnice (diskove), samo je u konjima bila razlika.. dao je za 18500 KM.:supz:
 
D

Dado-lpk

Guest
Pa kopam kod nas po oglasnicima slabo ih ima,a uvozio traktor bas i ne bi jer neda mi se upuštati u to a i ne znam tocno koliko bi me to kostalo na kraju krajeva!
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Pa kopam kod nas po oglasnicima slabo ih ima,a uvozio traktor bas i ne bi jer neda mi se upuštati u to a i ne znam tocno koliko bi me to kostalo na kraju krajeva!

Da znam, pokusaja naci 7245 jer dosta je bolje njega kupiti nego 6245, ipak sve je isto a velika razlika u voznji i snazi.. To je moja preporuka.. Sretno.:supz:
 
Z

zetor4718

Guest
Da znam, pokusaja naci 7245 jer dosta je bolje njega kupiti nego 6245, ipak sve je isto a velika razlika u voznji i snazi.. To je moja preporuka.. Sretno.:supz:

tako je,a razlika u cijeni je mala ili je uopće nema.možeš kupit 7045 za manje novaca a isti traktor kao 7245.moj ti je savjet da ne daješ novce za stvar koja toga ne vrijedi.listaj oglasnike i čekaj priliku!
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
zanima me po Vašem mišljenju koji je bolje traktor uzeti 6340 ili 7340,(do 99g.)što se tiće snage dovoljan mi je i 63-tka,razlika u cjeni je do 3000 eura
-dado ima par komada na njuškalu 7245 i 7745 pogledaj možda ti koji paše
 
Z

zetor4718

Guest
zanima me po Vašem mišljenju koji je bolje traktor uzeti 6340 ili 7340,(do 99g.)što se tiće snage dovoljan mi je i 63-tka,razlika u cjeni je do 3000 eura
-dado ima par komada na njuškalu 7245 i 7745 pogledaj možda ti koji paše

ja bi bolje uzeo 7340,a sad ti znaš najbolje što tebi odgovara.iskreno 6340 osobno nikad nebi uzeo barem ne te prve modele,općenito su loše napravljeni tj. prelazna linija 94.-95. godina.

P.S.-imaš lijepog psa tornjaka.ja imam isto tornjaka i super je,možda malo tvrdoglav ali nije više od mene...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
6340 = 7745
7340 = 7745 turbo (rijetki pri nama).
 
D

Dado-lpk

Guest
zanima me po Vašem mišljenju koji je bolje traktor uzeti 6340 ili 7340,(do 99g.)što se tiće snage dovoljan mi je i 63-tka,razlika u cjeni je do 3000 eura
-dado ima par komada na njuškalu 7245 i 7745 pogledaj možda ti koji paše

Idem sad za vikend pogledati jednog 7245 pa javim jesam tržio ili nisam!8)
 

Najnoviji postovi

Na vrh