• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6245

J

jokapz

Guest
Re: stari heroj zetor 6245

ursusc360 je napisao/la:Kako zakon, kolko taj radi ako ima 10000 rh, a moj ima oko 35 godina a ima 2900 sati, još malo če 3000!!!

oko 1000 sati godišnje. Mislim da to nije za pohvalit al jednom se skoro nije ugasio 36 sati. ugasio se sam kad sam išo jest i toćit gorivo to je većinu oro i zadnji par sati tanjuro.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: stari heroj zetor 6245

pa traktor bi morao radit oko 1000rs da bi se isplatio..
 
J

jokapz

Guest
Re: stari heroj zetor 6245

pa normalno kako če zaradit ak neradi. Sam nek traktori rade al nek se nakvare :D :D
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: stari heroj zetor 6245

Majke ti...21000 rh, nevjerovatno....svake pohvale, nema šta!
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: stari heroj zetor 6245

actros kaže:
ej jokapz jesi probao sa zekanom radit sa roto-drljačom? ako jesi zanima me kako to ide jel ima dosta mišića... ?

ja imam zetora 6245 doma 1991 godina i de s 250 rotodrljačom dost lijepo spora 4 ako ju puštam nekih 20cm al na nekih 15cm 5 i gas i de odlično ne muči se dosta solidno. a za gliblje malo i brezine mjenjam tak da ide dosta dobor za svoju snagu i 250 roto. al probao sam 4 spora i pustit do kraja malo je dimio i čuo se dosta al je išao al to bi bilo klanje pa sam vrati na normalnu visinu. nije zetor veliki potrošač barem moj. radi kod mene dosta teške poslove kad nema mf doma ili kad radimo s oba al samo na par sati ga mjenja i to mu zna nekad biti do jaja al ide. s obzirom koja opterečenja podnaša nikad kvara. osim sad malo su mi prednji semeringi počeli puštati naprijed na prednjoj vuči al inače traktor najbolje snage za 2 brazne plugove 2x14 i roto neku 230 da se igra snjom
 
H

handrija

Guest
6245

Pozdrav ljudi.
Jel možda netko zna koje ulje staviti za kočnice i kvačilo u zetor 6245 86g.
Možda??
Unaprijed hvala na odgovoru.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: 6245

pa ulje zakočnice nalij. inino uka 4 ili neko drugo al za kočnice rečeš u dučanu al nemoj mješat to ispusti van i stavi novo nejde ti više od litre dok odzračiš. čak manje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Re: 6245

NEMOJ UKA4 ulijevati u Zetorove kočnice i kuplung, jer jede gumice!!!
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: 6245

od kud i to????
ako su gumice namjenjene za neko drugo ulje normalno da ih nagriza. ja več 19 godina nalijevam uka 4 i nikad nisam problema imal s tim do sad prije jedno mjesec dana kad mi je propustio cilindar. kupil drugi reparatur set u kiršu platio 30 kuna ozeo odma 2 i vozi dalje i opet sam uka 4 nalijao. jer sam pitao koje ulje stavljaju i dao mi litru uka 4 ulja u kiršu. ako ja neznam može se dogodit , al mi nebi onda to ulje dao da ga stavim unutra.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: 6245

što ti nebi dao to ulje, pojede ti gumice i ti opet odeš kod njega i kupiš ih :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: 6245

dobro marko kaže ,meni je nakon trećeg žderanja gumica reko(U kiršu) da si nek kupim neko strano ulje ,ja naišao na valvoline i od onda više nije bilo problema,a sa ukom svaka tri mjeseca propadne "papuča" kuplunga
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: 6245

pa dobro. moguče je sve kad propusti imam rezerve druge gumice samo stavim gore. al več jako dugo nalijevam uka 4 ulje i nije bilo problema da sad ovog ljeta tek sad je propustio. i nalijao sam ulje ozračio i vozi dalje.

ako je tako onda bolje stavit neko drugo ulje za kočnice.
 
J

jokapz

Guest
Re: 6245

Ja isto u svog sipam Ina uk 4 i nemam nikakih problema čak sam nekad nadosipo i neko strano ulje za koćnice i sve je bilo u redu...
 

is2405

Novi član
Tu od
5 Stu 2009
Poruka
10
bok ljudi!tu sam novi a imam problema sa zetorom 6245, pa ako mi može netko pomoći? sad nedavno sam mijenjao dihtunge na glavi,odmah sam ravnao glave i prao i kiler. poslije toga sam malčao pa nisam primjetio da mi se digla temperatura(al ne više od zelenog) i počeo mi bacati vodu na čep kilera (kad dam jači gas) što mi se moglo dogoditi?? (ja sam mislio da mi pušta kiler) da li netko zna što mi je raditi? hvala unaprijed
 
L

lukoil

Guest
Re: zetor 6245

ja mislim da ti opet pušta na brtvama kompresiju tj. da one nisu dobro sijele.otvori čep od hladnjaka kad motor bude malo radio pa ako pritisak izleti van to je vjerovatno znak da ti kompresija ide u hladnjak.naDAM SE DA NIJE TO
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: zetor 6245

Možda ti je i čep u banani, ona opruga zna strunit ako se nekoristi antifriz pa pri većem gasu izađe nešto i van.
Najlakše je stavit manometar umjesto čepa, stisnit gas i mjeriti...
 

is2405

Novi član
Tu od
5 Stu 2009
Poruka
10
Re: zetor 6245

hvala puno probat ću ! al neki mi pričaju da mi je pukla glava !
 
Z

zetor4718

Guest
Re: zetor 6245

Meni je zetor 4718 bacao vodu na čep odnosno na onu cijevčicu pokraj čepa kad sam nalio previše vode u hladnjak.Mislio sam da je prokuvao jer sam ga tero ko lud uz veliku uzbrdicu a temperatura je bila 75.Ako ti nije ovo kao meni onda sve ponovo.Meni mehaničari nisu dobro složili glave i traktor mi je prokuvao.Ima puno opcija šta se moglo desit.
 

Najnoviji postovi

Na vrh