• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340 (vanjski cilindar kvačila)

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
2gy7ej6.jpg



iscurilo je sve ulje, kupio sam novi isti stavio gore stavio novo ulje odzračio
i nakon par dana opet isto opet curi ulje .U čemu je problem ? Dali treba što raditi na ovom šarafu označenom sa strelicom ?Čemu taj šaraf uopče služi ?
a novi cilindar 280 kuna i nevalja :madmana: gori je nego stari
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Najvjerojatnije loša serija cilindara.
Ili bi trebalo malo na tom šarafu poštelati da klipič ne izlazi van :scratch Skini zaštitnu gumicu i vidi kaj se događa.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
negdje se već pisalo o tome ,99% TI JE KRIVO ULJE, to jest pretpostavljam da si nalijal inino uka ulje a ono je pre agresivno i "pojede" gumice ,znači moraš kupiti neko strano ulje(ja sam svojedobno koristil valvoline).To obavezno napravi jer će ti s vremenom zeznuti i unutarnji cilindar(a onda ima da proplačeš dok ga zamijeniš) i cilindre na kočnicama
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
je unutra je INA ,ispod zaštitne gume curi a ovo mi je več 3 cilindar a piše da je (made in france) zato i nevalja sve što mi se za ovih 10 godina strgalo na njemu nije bilo zetorovo češko već od nekog drugog proizvođača:evil: Taj šaraf nije nikad diran,dali se na njemu šteluje hod klipa cilindra ? Dobro da sam razdvojio posudu za ulje pa kočnice i dalje rade a ova od kvačila je prazna ,Dali ima za kupit gumice za cilindar i dali se to isplati raditi ili kupiti novi cilindar po četvrti puta ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Nema to veze sa Ininim uljem.
Do proizvođača cilindra bi moglo biti mada ja više sumnjam na ono kaj sam napisal.
Gumica ima za kupiti, a u novi cilindar ih se isplati metati jer je postoječu najvjerojatnije odcvikalo.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
garantiram da je ulje ,jer sam tu školu platil sa jednim klipićem unutarnjeg i dva kompletna cilindra dok mi prodavač u kirš-promu nije otkril u čemu je fora,isto tako puca sajla za kuplung kardana ako je prilikom guranja u bužir ne podmažeš sa wd 40
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
tak sam i ja mislio jer imam sad tri komada gotovo nova i bez traga hrđe ,samo gdje nabavit nove gumice ? I znaći muhaničar kažeš da treba taj šaraf podesiti ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
garantiram da je ulje ,jer sam tu školu platil sa jednim klipićem unutarnjeg i dva kompletna cilindra dok mi prodavač u kirš-promu nije otkril u čemu je fora,isto tako puca sajla za kuplung kardana ako je prilikom guranja u bužir ne podmažeš sa wd 40
Kirš je celi fora, ali o tome neki drugi put ...........
Ovaj današnji WD 40 nevalja ni za cipele mazati jer kad ishlapi nema više sjaja.
tak sam i ja mislio jer imam sad tri komada gotovo nova i bez traga hrđe ,samo gdje nabavit nove gumice ? I znaći muhaničar kažeš da treba taj šaraf podesiti ?
Po mojem bi trebalo, ali kak sam ti napisal. Skini dole zaštitnu gumicu i jedan nek pumpa a ti gledaj dokle klipič izlazi.
Gumca ima u Kiršu ili kod Hubzina
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
sad mi je jasno muhanicar ! Znači hod klipiča je kriv . Gumice ću naručit kod kirša kod njih i kupujem pa nek mi pošalju, jer imam do njih 180 km :rolleyess: pa da nejdem tam , pa čemo vidjet kak če biti .
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Kod mene je na 69 mehaničko a na 77 hidraulično kvačilo. Nevidim nikakvu razliku u tvrdoći, čak je ovo mehaničko na 69-ki mekše. Neznam zašto uopšte stavljaju hidruliku tu kad to i mehanika odradi sasvim dobro.:confused:
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
popravljeno ! kad sam skinio zaštitnu gumu i kad se stisne kvačilo odnosno odpusti vidi se da klipič gotovo dolazi do ruba cilindra sam da ne ispadne van a to je dovoljno da curi ulje svaki puta kad se stisne kvačilo ,nije bilo potrebe rastavljat cilindar i mjenjat gumice .Pošto sam stavio novi cilindar nisam znao da treba onaj šaraf poštelovat, sad sam ga ušarafio oko 1 cm prema cilindru i sve je dobro ulje necuri i sad vidim da klipič na tom cilindru nedrži ništa i da se silom može izvuči van zato je onaj šaraf jako važno poštelovat prilikom mjenjanja tog cilindra:partyman:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,575
Kod mene je na 69 mehaničko a na 77 hidraulično kvačilo. Nevidim nikakvu razliku u tvrdoći, čak je ovo mehaničko na 69-ki mekše. Neznam zašto uopšte stavljaju hidruliku tu kad to i mehanika odradi sasvim dobro.:confused:
Razlog ti je kabina. Ne 69-tki ti pedala kuplunga stoji na getribi, a na novima stoji na kabini, a ona se miče odvojeno od getribe. Može ili sajlom ili hidraulikom. Riješeno je hidraulikom, jer bi sajla trajala tjedan dana i bilo bi većih otpora. Sajlom je riješen kuplung za kardan i ručna kočnica.
 

rankos

Član
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
38
pooz. kolika je max brzina zetora 6340 kojem je hauba oborena? 30 ili 40 km/h
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
zavisi kakve ima zadnje gume ,moj sa gumama 16.9-30 do 1000 sati nije mogo brže od 29 i nije bilo razlike ručni ili nožni gas a sad ima 2800 sati i ide na nožnom 30 a na ručni 33
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
imam probleme iste kao i ostali u ovoj temi, danas sam vozio traktor cestom i uvijek malo trese, imam osjećaj da mi malo blokira desni kotač, u zadnje vrijeme je naveliko počeo gubiti ulje iz posude, i desna papučica ide do dna, lijeva je normalna.
Problem je valjda cilindar, sigurno onaj kod papučice, kako to zamjeniti.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
imam probleme iste kao i ostali u ovoj temi, danas sam vozio traktor cestom i uvijek malo trese, imam osjećaj da mi malo blokira desni kotač, u zadnje vrijeme je naveliko počeo gubiti ulje iz posude, i desna papučica ide do dna, lijeva je normalna.
Problem je valjda cilindar, sigurno onaj kod papučice, kako to zamjeniti.

ja sam mjenjao lani, moraš skinuti onaj lim između haube i kabine i s vanjske strane ga izvuč van, njega drži 2 matice m6
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nemres znati koji je cilindar dok ne vidis di pusta ulje,mozda na crijevu nekom gumenom.
Ak je cilindar kod kotaca onda bi trebalo ulje kapat dolje izmedu getrbe i reduktora dolje je jedna mala rupica koja ti je mozda zastopana.
Ak je unutra kod papuce onda skinerg 4 m8 sa nosaca cjelog sklopa papuca i izvuces oba van i repariras kojeg treba,al ja bi preporucil oba da rjesis jer je sve dosta stisnuto i kod otpustanja i stezanja lajtunga bude muke jer nemas gdje primit kad stezes i otpustas.
 

Najnoviji postovi

Na vrh