• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Vidim da prduckate pa onda isprduckajte i nešto za mene...
Mašina jučer radila dobro, danas ne pali. Radi na jednom klipu, dovod goriva dobar, nigdje začepljen. Svugdje ima goriva, bez zraka. Samo šta se dešava? Na 3 visokotlačna ne baca gorivo uopće, samo na jedno. Kad se pumpa na AC pumpi ima neki zvuk kao da negdje vuče/pušta zrak, ali nigdje ne curi gorivo, sve suho...

Daklem, da se veselim da je najizglednije prdnila Bosch pumpa ili?


ti si legenda, i čestitam što si realan.....i o svemu pišeš što se događa :icon_pray::(clap):

koliko tvoj traktor ima sati????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,082
Vidim da prduckate pa onda isprduckajte i nešto za mene...
Mašina jučer radila dobro, danas ne pali. Radi na jednom klipu, dovod goriva dobar, nigdje začepljen. Svugdje ima goriva, bez zraka. Samo šta se dešava? Na 3 visokotlačna ne baca gorivo uopće, samo na jedno. Kad se pumpa na AC pumpi ima neki zvuk kao da negdje vuče/pušta zrak, ali nigdje ne curi gorivo, sve suho...

Daklem, da se veselim da je najizglednije prdnila Bosch pumpa ili?

Ako baca samo na jedan lajtung onda najvjerojatnije nekaj nevalja s boš pumpom jer mi je to naj logičnije.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
ti si legenda, i čestitam što si realan.....i o svemu pišeš što se događa :icon_pray::(clap):

koliko tvoj traktor ima sati????

Ma mene ne hebe reć' ono šta je... Da sam ubo prstom u gov*o kad sam kupio ovaj traktor, pa jesam i nisam. Da nisam njega, kupio bi neku drugu ragu i opet isto šarafaj kad nešto prdekne. Ja ga sad mogu glancat i servisirati koliko god hoću, al' sve je to razdrkano otprije, tako da...

A koliko sati ima? Pa to samo on zna haha Sat je stao na 5999rh, a kod mene je dosada napravio preko 1000, ako ne i više. Stvarno ne mogu reći koliko ima kad ne znam, nagađat mogu pa slagat i sebe i vas haha

@MUHA

Ma toga se i bojim. Jučer stari išao u prihranu i vratio se, kaže sve bilo dobro. Jutros ja sjeo, ma ni da baci dim na auspuh. Dam mu malo poticaja sa start sprejom, reko možda povuče, on upali na start sprej, al' nema goriva, onda nakon što sam sve isprovjeravao, skinem dovod gurnem u kanister s gorivom, reko možda je negdje začepilo nešto, ima goriva i u pumpi i u filteru i svugdje, ali baca samo na jedno visokotlačno, a ostalo ništa.

Ako svugdje ima goriva samo ne baca na lajtunzima, il je pumpa il su lajtunzi, al' nema šanse da su se uspjela počepit 3 lajtunga, daklem najizglednija pumpa.

Sutra ću dofurat kolegu mehaničara, on će to bolje skontat nego ja, a morti i riješi problem.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Neznam kakvu pumpu ima, ni princip gasenja traktora, ako je klipna, da nije nesto blokiralo, pa ostao u polozaju za gasenje, ali onda nebi bacao gorivo na nijedan cilindar, jer na onima koje znam zetore da imaju gasenje na rucnom gasu, mozda da to pogledas....samo moj prijedlog
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Klipna je, a gasi se da povučeš ručicu za ručni gas u kontra smjeru.

Ma meni to sve smrdi da je pumpa blokirala jer baca na jedan lajtung, a drugi ništa, možda je djelomično blokiralo... Ne znam, treba pogledati. Ja sam samo jutros probao paliti, a kasnije sam starog posjeo u traktor da vergla, a ja sam šarafao. Gas je ostao kako je on namještao. Možda je rješenje jednostavno kao što i zvuči. Budem vidio sutra.

Sreća pa me IMT spasio za prihranu. Taman završavam i kiša oplete :D Onaj osjećaj zadovoljstva, posao gotov i taman ono šta treba i dođe.

A i on je bio u dijelovima do jučer haha sve se još dobro i završilo, sad imam par dana da riješim Zetora do sjetve repe...
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Uh miriši na puknuće radilice u boš pumpi a opet to je novi tip ,trebala bi imati podmazivanje s motora.Od dužeg stajanja znaju zapeći potisni ventili iza elemenata.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,082
Znači četvrti, bregastu boš pumpe možemo isključiti iz kvarova.
Meni je čudno da bi boš pumpa riknula samo tak preko noči. Probaj ti njega direktno (slobodnim padom u boš pumpu) napojiti naftom.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
@MUHA
Pa i meni je čudno da bi preko noći riknilo. Stari kaže njemu sve super radilo predhodni dan, još sam ja navečer otvarao kapiju i radio je kao i inače, bez poprtkivanja ili da radi na 3 klipa. Misterij ljudi moji...

Vidjet ću još danas nešto iskemijat kada dođem doma.

@Dado
E moj Dado... Nedavno bio kod bivšeg gazde, gledao neku sijačicu što mi njegov rođak preporučio da odem do njega pogledati... Ej, traktor novi tj. 2014, znači ubijen Fendt. Hidraulik pada čim stisne kvačilo, dimi kao čiro, sve cvili, škripi, izubijane felge kao i kod moga... Znači to su neviđeni pacijenti za traktore. I kad sam vidio Sijačicu bilo mi neugodno da se okrenem i odem pa sam kao nešto gledao i rušio cijenu, dokraja rekao da mi preskupo, samo da odem otamo...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,771
Razumijem da nemožemo svi isto paziti na strojeve. Pogotovo stočari nemaju vremena jer su od jutra do noči u štali ali da se baš mora uništiti to nemogu shvatiti.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Je,a šta si ti mislio? Deset sati je još i malo...

Svaka čast skidam kapu ali nema toga da ja sjedim danas u njemu deset sati.
Da je nezz kakav.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Radije bi motikom mahao cijeli dan? Ili se grbio na +40? Ili na kiši? Pa sjedit u traktoru je odmor za tijelo i dušu...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ne zaposlim se uz ovo i zaradim 4000 kn laganini .
Prema tome tako je i sad malo radim kući radim samo što imam profit i dobro ide.
A samo kad sam samo radi puno a ne vidim neke rezultate od puno.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Mali - nismo mi isti tip. Ja nisam rekao da mi je teško raditi cijeli dan,samo da je najlakše sjediti u traktoru... A ako tebe zadovolji 4000kn,samo naprijed,meni je to puno premalo...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Gogo 10sati rada u traktoru nije 10 časova rada na vuri,na vuri je to puno više.

@Mali ti koda si crnogorac,kaj neznaš sastaviti normalno rečenicu,sa početkom,zapletom i završetkom?
Pa točka,zarez,uskličnik,upitnik...daj ih potraži.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh