• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Hebeš mi sve mene kao da je netko urekao... Jučer sastavio sve, upalio, al' pušća na diznu dim napolje, rek'o nije konus dobro sjeo pa ću ga sutra namjestiti, danas namještam i nikako, izvadim diznu i imam šta vidit... Odlomio se uložak dizne, dio uletio u kompresioni prostor i malo mi popeglao glavu i čelo klipa. Sreća nisu dobili ventili, mada je ispušni popucao, al' to je odprije jer nema novih udaraca po ventilima. Odlučih sutra promjenit uložak, uštimati baražu i sve skompletirati, ništa ne dirati, makar da posijem kukuruz pa onda ako baš bude trebalo napravim komplet generalku i ćao.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Tak ti je to kad kupiš drek, jedno popraviš drugo odlazi, i nikad kraja tome. Samo šta ti imaš hebene i relativno skupe kvarove nasprem onog smeća šta sam ja imao doma. Ja sam ti odmah na početku rekao da nebude sreće od toga bilo.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Koliko zemlje radi krepalo bi svašta i na boljim strojevima samo šta on ne skriva svoje kvarove.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
"It's alive!"

Danas provjerio ventile da ne puscaju. Drzali su bengu oko 20 minuta i nisu propustili pa sam mogao odahnuti. Povadio spenu iz klipa i leguru koja se zabila u klip, poravnao i posmirglao klip i glavu, nabacio novi dihtung, ustimao ventile, sastavio i falim te boze nema problema. Sad koliko bude isao nek' ide.

A jedna od jacih stvari danas. Dok sam mijenjao uloske dizni i otisao kod kolege da ustimamo barazu strsljeni mi poceli praviti gnjezda u rupama od dizni. Ja stavio dizne, sve sastavim. Kad sad ne pusta na onu sto je osla nego na druge dvije. Ja njih van vidim kao speceno blato na jednoj strani konusa i u konusnom dijelu rupe. Reko koji je sad ovo bog. Nakraju vidim da se strsljenovi muvaju oko motora reko mora da su oni pravili gnijezdo.

Znaci ovo vec granici sa lovackim pricama...

I slike glave i klipa.
 

Prilozi

  • 20170331_175831.jpg
    20170331_175831.jpg
    54.7 KB · Pregleda: 111
  • 20170401_104956.jpg
    20170401_104956.jpg
    67.8 KB · Pregleda: 111
  • 20170401_111728.jpg
    20170401_111728.jpg
    53.5 KB · Pregleda: 111
  • 20170401_111305.jpg
    20170401_111305.jpg
    66.3 KB · Pregleda: 122

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Jes ga fino prerešetalo nema kaj.
Ali još bu to brundalo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Ja tebe mali baš ne kontam.
Čovjek si sam zna pomoči i u ovom karambolu je imal 100-tinjak kuna troška. Kaj je trebal napraviti, otpeljati k majstoru koji mu nebi htel kemijati nego bi mu napravil generalku i ode petak, a ode i sezona jer nema šanse da ga razradi jer radovi su več davno počeli.
Ovak zna kaj je napravil i kaj ga čeka čim se posel napravi, a izdržalo bu bez da napravi veču štetu.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma ovo bude duralo. Provjerio sam leteci i on je dobar tako da nema zime. Sjetvu ce mi izdurati i mozda jos nesto ovako. A sad ocu ga terat dok ne bude skroz zreo za generalku ili ce do jeseni ici popola, to ce se jos vidjeti.

Jbg treba se snaci kad nema druge. Nema tu ima zivaca, nema zivaca, kad je nesto tvoje(moje) zadnju kap znoja cu dat samo da napravim. Volim mehaniku i zanima me i volim sam raditi na mojim strojevima jer znam sta radim i ujedno se ucim. Jedini je problem sto sam pomalo perfekcionist i volim da je sve pod spagu pa nekad prevec filozofiram :D
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja velim da dobro ima živaca popravljati ga stalno ja to nebi sigurno.
Odmah mjenjam marku, pa sad kome pravo kome krivo.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Imaš sreče što te tvoje strojčine služe. Nemaš pojma kakva je to muka imati Zetora u dvorištu.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Znači smeh :biggrin:

90a0711c06a67a3a17d2a1abd7f07244.jpg
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Pa jesam rekel. :(blush):
P.S. Zar nije bilo ni jednog zetora da te pošlepa.:icon_thumright:
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Hahaha Ima još 2 koada al' su bili zauzeti, a ovo me Ćale pošlepao do kuće xD

Ma, orao 4 sata. Došao na novu njivu Izašao da si iskoračam sredinu. U međuvremenu traktor crkne na leru. Ja odradim mjerenje, sjednem, upalim. On nabije iberturažu bez da ja držim gas, padne u niske obrtaje, opet u iberturažu i onda krepa. Tako 2 puta. Promjenim filter goriva, provjerim usis da mi nije propišalo ulje jer zbog ulja oće u iber. Kad vidi k*rca u slamnatom šeširu sad alnaser neće da uzubi, pa da mu hebem majku i njemu i boš majstoru i Jubana alnaseru i meni i svima koji naiđu xD

Sutra prvo otklanjanje poteškoća sa alnaserom, pa onda dijagnoza dali je pumpa opet u kuršlusu i šta onda dalje. Sad mi je prvo da u vezi s pumpom komplet crijeva izmijenim pa vidim da nije u tome problem da ne povuče zrak negdje pa zato ide u iber, mada neznam zašto bi.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Stigla dijagnoza Bosch pumpe opet xD Gorivo ist kaput... Kaže kad su je otvorili unutra neka ljepljiva sluz, nemaju pojma šta je, al' do goriva je. Tako da opet tank dolje i pranje, izmjena svih crijeva... I sad nisam pametan šta radit, IMT i Tomo rade kao zvrkovi na tom amelju, a ovaj već drugi puta cvrc prc pa ništa...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ovi manji i puno manje valjda rade i potroše,pa se ni toliko ne vidi na njima?
Ja bih kupio novu pumpu i bok,jer i sami majstori nisu baš nešto.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
A kakva je čašica i filter goriva? Da je to tak ljepljivo nebi smjelo dojti do pumpe prije bi se zaštopal ili filtera uopće nema? Ili samo majstor malo jede govna...
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
A da nemaš kakvog zlobnog susjeda pa ti po noći harači po traktoru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh