• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Pa Tomo je stalno u prijevozu, a IMT je za gnojidbu i prskanje plus isto prijevoz i poneko drljanje tako da nije baš da stoje, mada za razliku od Zetora rade manje.

Ma ne znam, čak brijem da me Jebu oba majstora i onaj iz Srbije i ovi naši k'o fol ovlaštenici... (Kolega MUHA me preduhitrio sa mišlju :D)

Još na njivi izbacim stari filter i ubacim novi, al neće da sastavi da si Isus, čašica isto čista, a rezervoar čišćen kada sam mijenjao plovak tamo 10 - 11 mjesec.

Jedino mi igra voda jer sam nedavno imao problema sa gorivom na IMT-u u 2 dana se nakupi pola čašice vode, sad kada sam skinio pumpu prvo je voda iscurila pa tek onda gorivo, sad ga jebi... Jel do goriva ili me guze sa svih strana to ni sam bog ne zna.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Odavno sam rekel ako ti dobar majstor nije kum ili kučni prijatelj jebo si ježa.
Nemora biti ali rijetki su ti koji su stvarno pošteni i dobri prema svima. Ja sam takav dojam stekao do sada.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
A gle sa pumpom je nešto bilo čim sam ja malo radio pa opet ništa od toga. Dal je prvi majstor zajebao jer koliko sam vidio regulator nije niti otvarao, a ovi sad ako malo propire i promjene mi uloške dizni, vamo - tamo. Izbit će mi barem 150€ iz džepa, al' ako samo malo nešto ne bude valjalo idem na reklamaciju dok god ne bude valjalo... Htio sam nositi na reklamaciju ovome u Srbiju, al' skuplja tepsija od pite... Prvo pređi granicu da te ne zajebavaju, onda njega opet čekaj da ti napravi i još se peder ne javlja kad ga zoveš da vidiš šta se dešava.

A što se tiče toga što nas oderu, a sve je to tako dok ne radiš sam ili kao što ti kažeš nemaš dobrog meštra za kolegu...

Ne znam koliko nova pumpa košta al' ako sad bude jebade opet s njom, mislim da ću je olupat o beton i zapalit, morti skup s traktorom :icon_weed: :(giggle):
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Kakva kvaliteta,za te pare ju se isplati promijeniti svake godine,ako paše na 63...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
To je ta ista pumpa, ma danas sam ju ustrelio na traktor, al' opet počeo hebavat alnaser tako da njega sutra nosim na pretres automata pa onda paljenje.

Inače nije bilo ništa ljepljivo, nego sma ja izgleda krivo njih skontao, kada sam pokupio pumpu pričao malo sa meštom kaže od dobrog ulja ili goriva se sljepili elementi u regulatoru i zapekla ona letva, a ja znam do čega je, samo sramota kazat javno xD
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Pa odkud tebi volja stalno šrafat po tome ??
Pratim temu od prvog dana kak si kupio traktor,pa to ne prođe dan da nemaš popravak,,Pa ili si poljoprivrednik ili mehaničar,nebreš jedno i drugo radit u sezoni poslova..

Davno bi to otišlo iz mog dvorišta da svako malo treba ključ u ruke i idemo slagat..
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Nemoš bit poljoprivrednik ili mehaničar, moraš biti oboje... Jbg koliko on meni odradi isplatio se već 3 puta, a šarafaju i drugi samo u tajnosti ili im netko drugi radi.

Ovo s pumpom je krivica gospode koja nisu dala da ja mjenjam ulje nego su preuzeli na sebe odgovornost. I naravno nisu ga promjenili jer su došli do zaključka da ne treba mjenjati ulje jer se u oranju dosipavalo friško pa je to onda to, al' sad kada sam ja uzeo stvar u svoje ruke i pokazao im vodu, a ne ulje, e sad je druga pjesma, ali nebitno. 1000h na istom ulju sa ponekim osvježenjem je kerov k, a ne ulje. Sada sam ja posložio općenito s njima kockice da se ne diraju u mehaniku i neće biti problema. Preuzimam sve na sebe, a njih zovem samo ako mi treba pomoć pa ćemo sada vidjeti kako stvari idu.

Oba puta je zaribala zbog ulja, ali sam ja tek drugi puta potegao pitanje ulja jer sam drugi puta ja skidao pumpu i kada sam probao ulje pod prstima, ono kao voda. Pa su momci napravili ispovijed kako nisu mijenjali ulje i eto ga.

Danas taman da ću nositi alnaser kod Tokića na remont, pukim slučajem probam okrenuti zubčanik, kad imam šta vidit, vrti se u obje trane, tako da sam samo skočio po novi bendix, sve rastavio i počistio, podmazao ubacio novi bendix, drn, drn, drn i evo traktor radi :D

Samo sada radi kako treba jer prvi bošista nije rastavljao ragulator, bitno da je naplatio.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Vjerojatno je mislil na ulje u boš pumpi, a ako se ne varam ona bi trebala imati centralno podmazivanje.Ako je tak kak tek onda izgleda radilica i bregasta :(sweat):
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Pumpa se podmazuje iz motora ali ako se ne
ispusti ulje iz regulatora ???
Zato na donjem djelu regulatora postoji čep za
ispuštanje.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ajd da razjasnimo to. Taj regulator ima posebno ulje koje se ispusti i natoči drugo?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Motorno drugovi, motorno. Zato sam rekao da me sramota i reći šta je bilo. Jeste se sipalo u oranju svakih 2 dana oko 0.75L motornog, al' nije to neka utjeha za mene, kao što je bila za starog i punca...

Ma mene nije strah ničega, sada sam rekao da preuzimam stvar u svoje ruke, nek' ide još dokle ide, a onda kad me pukne ide generalna i mislim da će bit onda "moj" traktor...

Kod mene pumpa ima podmazivanje sa motora, a sad za regulator nemam pojma...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,741
E moj kolega... kolko sranja s time, i ti veliš da bi zel novog zetora? :D: Kod mene kaj se jednom prosere, nikad više u moje dvorište nedolazi
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Ma necu kupovat nista dokraja, sjeli, razmislili i dogovorili se. Dok god sve stignemo na vrijeme s ovim, krpat cemo se, a kad bude zagustilo nesto cemo iskemijat. Sad jos nemamo potrebe za jacim traktorom jer realno nemamo ni mehanizaciju, a to opet iziskuje brdo love tako da je sada stand by do daljnjega. Ovoga krpamo dok mozemo.

A sad sta kupit novo. Malo sam se raspitao i ne hvale bas svi Zetora, prva ugradnja lezaja cx, a sa cx-om sam imao losih iskustava lezajevi kotaca na autu jedan za drugim nakon 4000km otisli :/ E sad jesam bas ubo prstom u gov*o ili su svi takvi, nemam pojma. Mozda cak nesto polovno, ali starije sa cca. 120ks i bog te veselio.

Ma i ja sada lupam u prazno, tko zna sto sutra nosi pa tako i to, tko ce ga znati sta cemo i kako cemo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
AB, kaj god budeš kupoval, nemoj na kredit :)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,555
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Taman imam jednu zetorcinu od 120 ks. Starijeg godista. I tanjuracu uz njega [emoji1]
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
AirBoX@ nisam bas u toku al zar nije receno da traktor ima neku garancinu prilikom kupnje? Ili je to bio neki drugi traktor jer puno je to doduse sitnih popravaka do sada.
 

Najnoviji postovi

Na vrh