• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

SlaK

Član
Tu od
28 Pro 2013
Poruka
45
Koliko može izdržati 5340 prije generalke uz neko optimalno održavanje i prosječno iskorištavanje?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Gogo kaj nisi malo pretjeral?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ne. Ja sam prodal Zekana s 7 i kusur tisuća nakon generalke,suh ko barut,a išao je ko prvog dana. Bio je ganjan kako se rijetko koji ganja,tako da... A nam ih dosta koji su napravili i puno više...
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Ujak ima 5011 sa 9200 na satu + što sat nije 3 godine radio i radio je preko 20 jutara zemlje i bio jedini traktor, radio je sve osim baliranja. Motor mu do dana današnjeg taknut nije, a još uvijek je pravi zvrk i fino ide.
Sad je trenutno u penziji, radi oko 100 sati godišnje samo u duhanu pod prikolicom.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Ima kod mene u susjednom selu isto 5011, sat je stao ne znam na koliko, a po njegovoj procjeni ima blizu 15 000 sati, traktor je u mladosti radio u šumi, a i masu usluga je s njim odrađivao, ali traktor nikada nije ''ganjan'' već je kod gazde koji zna sa strojevima.

A znam i za 5320 nešto malo preko 13 000 da ima i dalje ide.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Možda na većim gospodarstvima na manjima oko 5000 sati.
Ovi novi i prije izdahnu sad sve nekvaliteta.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Najbolji su mi ovi sto procjenjuju kad rikne sat......a znam zetore 3 puta rastavljane zbog karika u 6000 sati, pa popucani vijci na zamasnjaku, pa reparacija mjenjaca na nesto vise od 4000 sati i to dva komada, mislim da su 7430 sa zaobljenom haubom, od prvih vlasnika.....itd itd
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Tko ovdje prica o imtu????

Tema je zetor......i bajke o zetoru sa 15000 sati, bez otvaranja motora, neki ljudi su bas skloni pretjerivanju.....za mene je taj traktor skup, a nenudi nista, za zetora od 80ks starog vise od 20g traze 100000kn, a nevrijedi upola, za te novce se uzme daleko bolji traktor, koji ima klimu.....airbox se tako usrecio, i sve je iskreno napisao, skidam mu kapu za to!!!!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Evo ja znam i za IMT 539 sa 13 000 sati.

Ne znam o čemu ti pričaš. Zašto traktor ne bi mogao toliko?? I kod razvikanijih marki imaš koji u par tisuća sati rade generalku što ne znači odmah da je ta marka loša.

Nisam ljubitelj SDF grupacije što ne znači da ću ići pljuvati po njima, što bude u tim temama pročitam ako ima šta interesantno i to je to. Tko ga voli neka ga ima.

Cjena Zetora je takva kakva je, tko voli neka izvoli, tko ne, ne mora gledati i neće imati nikakvih problema.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Dečki budimo realni za promjenu.
Svaki traktor ili ti motor na tom traktoru ima svoj vijek,to znači da mu dođe dan kad više nije isplativ za rad bez troškova.
Vremenski interval tome smanjuje ili povečava vozač.
Ali mi svi teramo do izdisaja,dok sve ne ode u p.m.
Pa onda ima onih koji kupe rabljeno razmrdano pa kenjaju da ne valja ta serija ili marka,pa oni koji kupe kao uređen pa opet rikava,pa oni koji kupe novi pa opet nekaj nevalja i tako u krug.
Ali postoje zakoni fizike i uputstva o korištenju i održavanju koje nitko ne čita dok ne rikne nekaj.

A kaj bi to čital pa ja znam sve kaj budu oni meni rekli kaj ja već neznam itd.itd.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Pa to ja malog prcam... :)

Sve ovisi kako tko naleti,i tu nema veze marka,kvare se svi.
Al ovo da Zetor ne nudi ništa,je provala žešća, i bilo bi me sram to napisati,to je ko da veliš da RR ne valja...
 

Najnoviji postovi

Na vrh